Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de decembrie 2016 - capitolul 8


1678 raspunsuri la acest subiect

#1671
Bianna

Bianna
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 04 noiembrie 2016 - 08:05

Buna dimineata fetelor.Sper ca o sa vedeti mesajul meu.  Bine a scris wnimra-nu oricine se identifica cu a scrie pe forum-uri insa va citesc cu drag zi de zi... Vreau sa imi fac si eu prezenta,maine poimaine va pierd ca o sa treceti pe facebook. :( Sunt Bianca 26 ani si am o fetita la purtator :) dpn 14 Dec. Parca mai erau inca vreo 2 fete cu acelasi dpn.  Ne doresc la toate o sarcina cat mai usora cu bebei sanatosi !!! 



#1672
AndreeaStroe

AndreeaStroe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 152 mesaje

Postat 04 noiembrie 2016 - 08:06

Pfff... nu mi se postează tot mesajul... Lulu, o sa gie bătaie pe fata ta. Și eu te vreau de cuscră;) Vă pup frumoaselor! Sa aveți o zi minunată, la fel ca și voi!

#1673
kaze

kaze

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 831 mesaje

Postat 04 noiembrie 2016 - 08:21

Andreea, ce bine că vă externează azi, cred că de abia așteptați să duceți bebelinul acasă [flo2]  Tu cum te simți? 



#1674
TodRody

TodRody

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 321 mesaje

Postat 04 noiembrie 2016 - 08:25

Neața! Mulțumim de cafea! Andreea, ma bucur ca sunteți bine ai astăzi mergeți acasuta! Cred ca mai durează un pic pana va faceti un program al vostru. Eu aseară am avut contracții într-una si acum dimineața nu mai am nimic. Contracțiile erau uneori si regulate la 8 min cu dureri de spate, se întărea f tare burta si apoi se relaxa... si tot asa am ținut-o. Am sperat ca poate poate dar tot nimic. Acum ma încearcă niște nervi. Nu am chef de nimic :(

#1675
sweetkarina

sweetkarina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.536 mesaje

Postat 04 noiembrie 2016 - 08:29

Rody nu esti tot mai aproape de moment. Eu ma pregatesc sa scot majoretele ca presimt ca pe diseara ne anunti ca ai nascut!!!  [majoreta]  [majoreta]  [majoreta]

Alo alo, fata e deja luata! Am facut rezervare inca din burtica de la mami  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] , daca nu ii place baiatului ii dau eu lui bataie. Adica ce? Eu imi racesc mainile aici deageaba sa tastez  [:-)))]  [:-)))]



#1676
AndreeaStroe

AndreeaStroe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 152 mesaje

Postat 04 noiembrie 2016 - 08:53

Karina ,  o lăsăm pe micuță karatistă să aleagă  [flo2]

 

Rody , bebe o să  vină când este pregătit. intre timp odihnește-te cât mai poți.

 

Eu sunt bine, nu mă pot plânge. Ieri am rezistat eroic fără calmante.

Am avut multe căderi , am plâns foarte mult pentru că aici la maternitate ți se aduce copilul și nu ai decât sa te descurci cu el... am tot pus întrebări și am primit doar răspunsuri de m-au lăsat mască. Ii tot cer iertare lui bebe micu pentru că nu prea știu ce fac iar el are răbdare cu mine .

Nu spun asta pentru că este al meu , dar este minunat. Atât de liniștit poate să fie ♡ Vă doresc tuturor copilași ca al meu.

Legat de operație , pot spune că a fost o experiență traumatizanta.

La 9 am intrat în operație , la ora 12 deja s-a dus efectul anesteziei și am tras-o cu dureri îngrozitoare. În momentul în care a crescut tensiunea am crezut ca urmează să mor și singurul meu gând a fost că nu am apucat sa îmi cunosc copilul.

A doua zi după operație m-au pus sa mă ridic în jur de ora 10 , la 11 eram în salon pusă în fața faptului împlinit , lăsată cu dureri îngrozitoare și descurca-te fată cu copilul. Am stat toată ziua în picioare pentru ca dacă mă așezăm simțeam ca mă rup.

Bebe micu mi-a dat puterea sa trec peste toate. Nu aș fi crezut niciodată că voi fi în stare să fac atâtea în condiția mea.

Medicul meu este un om de milioane și a meritat să nasc aici doar pentru el.

 

Va doresc tuturor sa aveți o amintire mai frumoasă legată de aducerea pe lume a minunilor din burtici.

Momentul în care va veți strânge puii în brațe este cel mai frumos și unic din lume și merită orice.

Mă uit la el și am inima plina de iubire și sufletul plin de fericire. El fiind atât de mic are grijă de mine să mă întărească.

Scriu și plâng ,  plâng și scriu. 



#1677
MariaBcf

MariaBcf

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.923 mesaje

Postat 04 noiembrie 2016 - 09:00

Andreea ce frumos ai scris .Ce bine ca azi mergeți acasă ,încearcă sa dormi pt ca altfel devine o oboseala cronica și greu mai scapi de ea

#1678
sweetkarina

sweetkarina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.536 mesaje

Postat 04 noiembrie 2016 - 09:03

Andreea nu ai pe mine care sa te ajute acasa putin? Mama, soacra...in sensul in care sa te mai odihnesti o ora doua pe zi macar sa prinzi putine forte si eventual sa iti faca de mancare. 

Ma bucur ca bebe e cuminte si nu iti da prea multe batai de cap. Fii convinsa ca nici una din nou care suntem pentru prima data mamici nu suntem mai experimentate decat tine. La fel vom proceda si noi, ne vom plange probabil de mila dar asta este...invatam pe parcurs ca nici una nu s-a nascut invatata! 

 

Aveti grija de voi! 



#1679
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 04 noiembrie 2016 - 09:15

capitolul 9: http://comunitate.de...16-capitolul-9/




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -