Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de decembrie 2016 - capitolul 8


1678 raspunsuri la acest subiect

#1651
wnimra

wnimra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.185 mesaje

Postat 03 noiembrie 2016 - 23:55

Pt ca nu toate se identifica cu grupul deja creat. Îmi aduc aminte de mine acum f multi ani când încercăm sa scriu despre problema copilului știind ca voi găsi suport dar mereu mi se părea ca nu voi scrie ceva potrivit, ca voi primi judecați, etc. După alți ani mi-au scris mămici în privat care s-au identificat cu pr mea și într-un fel sau altul am ajutat un pic. Acum mi-a părut atât de rău că mi am adus aminte de odisee atât de târziu:-). Cand v am găsit am citit tot și v-am scris repede dar sigur sunt fete care au diverse probleme, temeri și citesc cu sufletul la gura. Important este ca nu se simt singure. Chiar dacă nu scriu, sigur au de învățat, pot compara mai ușor.. Îmi place sa cred ca aici la odisee sau restul subiectelor unde sunt expuse subiecte nu tocmai fericite nu intra nimeni de amuzament. Nu ai de ce sa citești dacă nu treci prin diverse situații similare. Ia uite cat am scris ca sa nu dorm :)). Cred ca fac noapte alba, îmi este greata și acidul din stomac îmi vine în gura..


Editat de wnimra, 04 noiembrie 2016 - 00:33 .


#1652
wnimra

wnimra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.185 mesaje

Postat 03 noiembrie 2016 - 23:59

Și am uitat sa va spun ca sunteți cel mai mișto grup ever, optimiste și mereu cu cate o vorba bună. Este mare lucru sa știți, din păcate trăim o perioada unde extremele sunt la moda și instinctul de a da virtual cu vecinul de wall este f mare :)).


Editat de wnimra, 04 noiembrie 2016 - 00:00 .


#1653
nicoletafurdui22

nicoletafurdui22

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 787 mesaje

Postat 04 noiembrie 2016 - 00:17

Wnimra mie acid nu imi vine ..sunt eu destul de acida din fire .....cate temerii am acumulat sarcina asta Doamneee noroc ca sunt batrana si nu voi mai face alt copil ca nu asi rezista stresului ..



#1654
nicoletafurdui22

nicoletafurdui22

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 787 mesaje

Postat 04 noiembrie 2016 - 00:17

[flo2] 8


Editat de nicoletafurdui22, 04 noiembrie 2016 - 00:18 .


#1655
Riri86

Riri86

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 404 mesaje

Postat 04 noiembrie 2016 - 00:22

Wnimra, fac si eu noapte alba cu tine. Am niste arsuri de la fiolele de fier de imi vine sa ma urc pe pereti. Si bebelina se tot intinde cred ca nu mai are loc. Nu ma mai lasa sa stau deloc intinsa, nici in fund nu ii convine, bate la coaste imediat. Abia astept livrarea, cu toate ca stiu ca nici atunci nu voi putea dormi, macar sa o am in fata ochilor, sa stiu ca sta comod si nu o jeneaza nimic. Asa am impresia ca nu are loc si sta ghemuita si uneori, cand o simt cu se intinde, daca pun mana, am impresia ca trosneste ceva. Probabil e doar in capul meu, dar mereu ma sperie chestia asta.


Editat de Riri86, 04 noiembrie 2016 - 00:23 .


#1656
wnimra

wnimra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.185 mesaje

Postat 04 noiembrie 2016 - 00:33

Nicoleta eu as mai face unul dar cu mama purtatoare si inca un sot care sa munceasca pt toti :)).

Eu am luat un rennie, m-a lasat putin dar imi este teama sa ma intind. Micuta mea e cu fundul tot pe stomac si se aude un trosnet/ clipocit cand se misca mai cu elan :).

Riri dupa ce se nasc vor dormi fix pe noi :). Alex acolo se linistea. 

Visez la o pina colada si o distractie belea de revelion :). 



#1657
Tigora

Tigora

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.273 mesaje

Postat 04 noiembrie 2016 - 04:29

Iar sunt la raport de la 3 și ceva... parca as fi un accelerat dar fără întârziere ca în fiecare noapte la 3.30 ma trezesc.

 

Eu știam de forum dinainte sa rămân gravida și mereu ma gândeam ca voi intra sigur! 

Nicoleta cați ani au tu de zici ca nu mai facînțeleg încă unul?



#1658
sweetkarina

sweetkarina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.536 mesaje

Postat 04 noiembrie 2016 - 06:26

Buna dimineata!!! Noi v-am pregatit cafeluta! Eu traiesc cu impresia ca o sa ratez nasterea, nu tu contractii, nu dureri pelviene, ma incalt singura ok, ma aplec (bietu fiu mio ce o zice cand il inghesui acolo) dar chiar nu ma doare nimic. A meu va sta mult si bine la caldurica :)) Si mai fac eu inca un copil pt voi toate, doar sa pot asa ca wnmira te trec prima pe lista :))

#1659
kaze

kaze

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 831 mesaje

Postat 04 noiembrie 2016 - 06:45

Neața!  [flo2]  [flo2]

 

M-am trezit cu o foooooaaame... dar încă nu pot mânca pt că am grețuri și nimic din ce am în casă nu-mi face cu ochiul, să sperăm că îmi mai trece și pot înfuleca ceva. Încerc să molfăi un măr până una, alta. 



#1660
wnimra

wnimra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.185 mesaje

Postat 04 noiembrie 2016 - 07:06

Neata și de la Constanța:). Multumim de coffee! Hai ca nu a fost o noapte chiar nasoala. Pana la 2 puțin somn în fotoliu și după în pat. Kaze mie îmi este foame de un corn mmm. Dar o sa iau eutirox și îmi trece de orice :). Karina ce bine ca te simți asa în forma, ai o sarcina frumoasa și pana la sf sa fii ca un titirez. :-) Ce drăguță ești, mulțumesc, sper doar sa nu ai o lista f lunga:)). Tigora hai ca poate mai bagi o tura de somn asa cu zorile în ferestre. Pff ce dorm ăștia doi de îmi vine sa cant la trompeta:)).


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -