Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


1065 raspunsuri la acest subiect

#61
ooka

ooka

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.129 mesaje

Postat 29 septembrie 2016 - 07:42

Am luat din Germania de pe farmexpress sau asa ceva. Caut daca te intereseaza.

#62
MIMA2016

MIMA2016

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 964 mesaje

Postat 29 septembrie 2016 - 09:01

Am luat din Germania de pe farmexpress sau asa ceva. Caut daca te intereseaza.

 

Intreb eu la Farmaexpress. Cu ajutorul lor mi-am luat niste meducamente in sarcina. Multumesc.



#63
MIMA2016

MIMA2016

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 964 mesaje

Postat 29 septembrie 2016 - 14:00

A reusit a mea sa se intoarca singura-singurica pe burta si acum s-a pus pe exersat.

#64
mandarina2

mandarina2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 455 mesaje

Postat 29 septembrie 2016 - 14:24

A reusit a mea sa se intoarca singura-singurica pe burta si acum s-a pus pe exersat.

 

Bravo! Si al meu a fost fascinat de întoarceri, numai asta a facut câteva zile. I-au ieșit si câteva întoarceri înapoi pe spate. In ultimele zile insa doar pe burtica mai reuseste.



#65
Adinastefanita

Adinastefanita

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.844 mesaje

Postat 29 septembrie 2016 - 19:36

Intreb eu la Farmaexpress. Cu ajutorul lor mi-am luat niste meducamente in sarcina. Multumesc.

Poti sa întrebi te rog si de o cremă?se numește bactroban,nu o găsesc decât în străinătate și îmi trebuie ptr nepotul meu 



#66
Lili90

Lili90

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 841 mesaje

Postat 30 septembrie 2016 - 02:31

.


Editat de Lili90, 30 septembrie 2016 - 22:44 .


#67
MIMA2016

MIMA2016

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 964 mesaje

Postat 30 septembrie 2016 - 11:47

Poti sa întrebi te rog si de o cremă?se numește bactroban,nu o găsesc decât în străinătate și îmi trebuie ptr nepotul meu

 

Adina , am cautat bactroban pe pagina celor de la fatmaexpess si l-am gasit, inclusiv pretul, deci poate fi comandat.



#68
Lili90

Lili90

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 841 mesaje

Postat 30 septembrie 2016 - 22:42

Lili, cum a ajuns la diagnosticul ăsta? Nu a luat deloc în greutate? Vezi ca pentru intoleranta la lactoza poți sa faci și test de ph al scaunului, apoi sunt cele de sange (care din ce am citit testează existenta unor gene) și parcă mai era ceva. Intoleranta la lactoza sau alergie la proteina de lapte de vaca? Dacă e alergie pa proteina de lapte de vaca, se fac analize de sânge - IgE, dar exista și alergie nemediata IgE care nu iese în testele de sange (doar prin ingerare se poate stabili,sau cel puțin așa mi-au zis). Intoleranta la lactoza (care e și în laptele matern) e cu totul altceva fata de alergia la proteina de lapte de vaca Orice ar fi, multă sănătate! Și sa îmi spui și mie te rog dacă poți cum a ajuns la diagnosticul ăsta, ca mă interesează ca și Lizzy e bănuită

 

 

Buna! Poohy noi inca nu avem diagnostic concret, doar banuiala doctoritei. Motiv pt care avem de facut mai multe analize printre care imunograma toata, cazeina...cam ce imi amintesc eu acum...mai multe chestii greu de pronuntat...

Dintre starile lui bebe enumar regurgitarile, faptul ca "mesteca", ii vine laptic inapoi, dermatita atopica care se extinde, manca atunci f putin , plangea mult la mese ...

Eram sigura ca nu a luat nimic in greutate sau chiar a scazut. Totusi a luat 200gr in 7 zile. Avem tratament de luat. Si de folosit inclusiv la baite doar niste produse cam scumpe din gama Roche Posay. 

Aaa..si e primul dr care imi zice ca bb trebuie sa manane putin si des ca sa il ajut cu refluxul lui.  Acum e putin mai bine, nu mai refuza lapticul. Inca mai e nervos si plangacios dar nu f mult.

 



#69
mamiSIMONA85

mamiSIMONA85

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 389 mesaje

Postat 01 octombrie 2016 - 19:59

Ați făcut vaccinul de 4 luni? Noi încă îl așteptăm. ..sper sa vina cât mai curând pentru ca la 5 luni avem și Rotarix-ul de făcut. ...

Mă îngrozește tot ce citesc despre vaccinuri...mă simt intre ciocan și nicovala pentru ca nu știu ce sa aleg mai bine pentru copilul meu...


Editat de mamiSIMONA85, 01 octombrie 2016 - 20:01 .


#70
MIMA2016

MIMA2016

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 964 mesaje

Postat 02 octombrie 2016 - 15:44

Simona, noi nici pe cel de 2 luni nu l-am facut. Si a implinit 4. Nu l-a avut medicul de fam.

 

Sapt asta a luat a mea doar 45 g. Sunt un pic morcovita. Nici nu prea sta mult la san. Ma gandesc ca asta o fi cauza, adica suge doar partea mai apoasa. Si isi mananca manuntele non-stop. Cred ca o deranjeaza gingiile.


Editat de MIMA2016, 02 octombrie 2016 - 15:44 .



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -