Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de decembrie 2016 - capitolul 6


2554 raspunsuri la acest subiect

#11
Tigora

Tigora

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.273 mesaje

Postat 23 septembrie 2016 - 12:38

Eu nu îmi adus aminte sa fi făcut TSH-ul... 

Lulu nu e devreme sa spalam hăinuțele? Și pe mine ma bătea gândul sa le spăl și sa le așez frumos, atâta timp cât stau închise în sertare, nu vad sa fie probleme!



#12
pinuta

pinuta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 23 septembrie 2016 - 12:39

Ieri am mancat fructe,inghetata (un bol:((),iar aseara pe la 20 am mancat pizza facuta in casa. De obicei nu mancam atat de tarziu, dar nu s-au dat dusi oamenii de la zugravit. Astazi la 2 ore dupa masa aveam 91. O sa bad zilele urmatoare.

#13
Riri86

Riri86

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 404 mesaje

Postat 23 septembrie 2016 - 12:45

Nici eu nu am facut TSH-ul. Si eu o astept pe femeia de la curatenie si apoi ma pregatesc sa merg la primul curs Lamaze. Sunt foarte entuziasmata. Eu am zis ca ma voi apuca sa spal hainutele prin noiembrie dar parca vad ca ma apuca plictiseala intr-o zi si ma iau de ele.

#14
sweetkarina

sweetkarina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.536 mesaje

Postat 23 septembrie 2016 - 13:14

Azi am facut o mare greseala, am intrat pe Ikea la sectorul de copii...si nu m-am abtinut sa nu pun in cos 2 lenjerii de pat, erau asa dragalase. Sper sa le si pot folosi. 



#15
Riri86

Riri86

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 404 mesaje

Postat 23 septembrie 2016 - 13:17

Am si eu 3 lenjerii de la ikea. Sunt ok. De ce sa nu le poti folosi?



#16
sweetkarina

sweetkarina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.536 mesaje

Postat 23 septembrie 2016 - 13:21

Sa mearga si la patut, la asta ma refer. Ca patutul e mostenire de la nepot si nefolosit, dintr-o epoca mai veche de ikea, dar cum inca nu a ajuns la mine habar nu am ce dimensiuni are. 



#17
stefany_p

stefany_p

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.768 mesaje

Postat 23 septembrie 2016 - 13:52

neatza

pinuta, de ce nu faci testul de glucoza? e testul general recunoscut pt identificarea diabetului gestational...glicemiile capilare sunt fluctuante si depind mult de ceea ce mananci. crede-ma,nu vrei sa afli prea tarziu ca ti-e copilul in hipoglicemie..



#18
Riri86

Riri86

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 404 mesaje

Postat 23 septembrie 2016 - 13:53

Eu am luat 2 lenjerii de la ikea inainte sa iau patutul. Am avut bafta ca s-au potrivit. Oricum cearsaful de pt este cu elastic si scrie pe el ca este pt 120/60 dar eu cred ca se potriveste si pe saltea mai mare. Eu trebuie sa bag cearsaful mult sub saltea. In principiu, stiu ca sunt 2 dimensiuni la patuturi 120/60 si 140/70.


Editat de Riri86, 23 septembrie 2016 - 13:53 .


#19
stefany_p

stefany_p

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.768 mesaje

Postat 23 septembrie 2016 - 14:26

eu mi-am propus sa fac in weekend clatitele sarate umplute din care n-am mai mancat de muuuuuuuuuult..acum caut reteta, daca stiti vreo reteta buna spuneti-mi si mie. am facut si salata de ardei copti in dimineata asta. .. sper sa le palaca la musafiri



#20
TodRody

TodRody

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 321 mesaje

Postat 23 septembrie 2016 - 14:36

Mulțumim pentru noul capitol!!!  [flo2]

 

Ieri am aflat ca sora mea este din nou însărcinată si sunt foarte fericita!! [alcool]

 

Si eu ma chinuiesc cu somnul noaptea. Ma trezesc de foarte multe ori si adorm superficial. Am început sa am tot felul de dureri, ba ma înțeapă in partea stânga a burtii, ba dreapta. Bebe se  mișca foarte mult. Se mișca toata burta cu el  [il]  imi tine seara de urat se pare. 

 

Si eu ar trebui sa imi fac testul de toleranta la glucoza dar nu stiu cand apuc! Sper pe luni, marți. Glucoza aceea trebuie sa o cumpăr eu sau mi-o da la Medlife?

 

Eu am pus cam 13 kg total însă chiar nu ma deranjează deloc.. Important e sa fie bebe sănătos. Dau eu kg jos dupa. Oricum tot timpul am fost slaba. Soțul imi zice ca de cand sunt gravida radiez  [:D]

 

Astăzi este street food festival in Iasi si cred ca ma voi plimba pe acolo si sar peste gătitul acasă.

 

Referitor la casa, nici nu imi mai fac speranțe sa ma mut pana nasc... Cei de ne fac geamurile au întârziat deja 10 zile si cică mai durează încă vreo 3 sapt pana sa le monteze.. Soțul nu a reacționat deloc placul la auzul acestei vesti... Mai ales ca e o firma care se respecta si nu una de la colț de strada... O sa trebuiască sa cumpăr pătuț pt unde stau acum in chirie si sa sper sa vina bine in camera in noul apartament.


Editat de TodRody, 23 septembrie 2016 - 14:39 .



Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

  • Calatoriile in sarcina

    LarisaG89
    - Ieri, 13:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -