Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Boureanu in rol de tata

violenta divort boureanu scandal

220 raspunsuri la acest subiect

#171
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 19 septembrie 2016 - 09:32

Tatoiu este o persoana greu de inghitit; este agasanta prin aparitiile ei la orice pst TV si pe orice tema. Mi se pare logic sa inspire la reticenta orice om normal.

Totusi, sa spui ca vorbeste numai tampenii si e o prostie sa asculti ce spune, mi se pare...superficial, ca sa fiu asa, diplomat. E problema fiecaruia ce asculta si ce citeste, dar nu inseamna ca procedeaza bine si se mai si lauda cu asta.

Majoritatea celor care-si dau cu parerea aici n-a trecut niciodata prin experienta de parinte de adolescent, asa ca nu vad cum cineva poate sigur sa spuna cum e mai bine sa procedezi cand copilul tau se supara pe viata si pleaca, fara sa stii unde. Pe de o parte universul tau se prabuseste, iar pe de alta parte vine cineva si te trage la raspundere.

Prin partizanatul evident in favoarea tatalui, Tatoiu se descalifica de la o parere corecta, pertinenta; insa cine are rabdare sa treaca peste asta, gaseste niste idei care merita pastrate acolo, intr-un sertar din cap, pentru ca atunci cand ti se intampla, te simti ca si cum te-a lovit trenul si e greu sa discerni, cel putin in prima faza, ce ai gresit si cum dregi catastrofa.

E clar ca pe lumea asta exista parinti mai buni si mai putini buni, eu cel putin ma pun mereu in pielea parintior mei si incerc sa ma gandesc cum ar rezolva ei problema mea de parinte; si sunt extrem de convins ca au fost mai buni parinti cu noi decat sunt eu cu fetele mele. Stiu asta. Desi ma straduiesc si eu in toate felurile posibile.

Asa ca va spun sigur ca totul e frumos cand nu ti se intampla, cand e la altii...ba chiar multi sunt convinsi ca lor nu li se intampla numai si numai pentru ca sunt ei exemplu de parinti.

Nu e asa. Si orice situatie nu seamana cu alta.

Cand cineva (mama fetei) sapa continuu la temelia educatiei copilului, asa din distractie, e greu sa faci fata. Cel mai mare dusman al copilului (in capul lui...) e parintele care pune bariere, profesorul care da note mici cand nu inveti, etc. Asa ca e foarte placut sa apara o zana buna care sa-ii zica copilului ca are dreptate, ca nu trebuie sa faca aia sau aialalta. Ca doar oricum nu are nici o raspundere.

Mama a zis acum cu gura ei ca nu vrea custodia.

De ce?



#172
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 19 septembrie 2016 - 09:44

Tatoiu este o persoana greu de inghitit; este agasanta prin aparitiile ei la orice pst TV si pe orice tema. Mi se pare logic sa inspire la reticenta orice om normal. Totusi, sa spui ca vorbeste numai tampenii si e o prostie sa asculti ce spune, mi se pare...superficial, ca sa fiu asa, diplomat. E problema fiecaruia ce asculta si ce citeste, dar nu inseamna ca procedeaza bine si se mai si lauda cu asta. Majoritatea celor care-si dau cu parerea aici n-a trecut niciodata prin experienta de parinte de adolescent, asa ca nu vad cum cineva poate sigur sa spuna cum e mai bine sa procedezi cand copilul tau se supara pe viata si pleaca, fara sa stii unde. Pe de o parte universul tau se prabuseste, iar pe de alta parte vine cineva si te trage la raspundere. Prin partizanatul evident in favoarea tatalui, Tatoiu se descalifica de la o parere corecta, pertinenta; insa cine are rabdare sa treaca peste asta, gaseste niste idei care merita pastrate acolo, intr-un sertar din cap, pentru ca atunci cand ti se intampla, te simti ca si cum te-a lovit trenul si e greu sa discerni, cel putin in prima faza, ce ai gresit si cum dregi catastrofa. E clar ca pe lumea asta exista parinti mai buni si mai putini buni, eu cel putin ma pun mereu in pielea parintior mei si incerc sa ma gandesc cum ar rezolva ei problema mea de parinte; si sunt extrem de convins ca au fost mai buni parinti cu noi decat sunt eu cu fetele mele. Stiu asta. Desi ma straduiesc si eu in toate felurile posibile. Asa ca va spun sigur ca totul e frumos cand nu ti se intampla, cand e la altii...ba chiar multi sunt convinsi ca lor nu li se intampla numai si numai pentru ca sunt ei exemplu de parinti. Nu e asa. Si orice situatie nu seamana cu alta. Cand cineva (mama fetei) sapa continuu la temelia educatiei copilului, asa din distractie, e greu sa faci fata. Cel mai mare dusman al copilului (in capul lui...) e parintele care pune bariere, profesorul care da note mici cand nu inveti, etc. Asa ca e foarte placut sa apara o zana buna care sa-ii zica copilului ca are dreptate, ca nu trebuie sa faca aia sau aialalta. Ca doar oricum nu are nici o raspundere. Mama a zis acum cu gura ei ca nu vrea custodia. De ce?

Si cica dupa domnu Gadea  "face noi dezvaluiri " despre tatal copilului  ce mare babau  a fost toata viata. ..

Si tu unde ai fost femeie? ??????

Pfiuuu ...sa nu te deochi,te.ai distrat cu nasu.

Aci 5 ani s.a schimbat legea  si putea cere custodie comuna. 

A depus multe plangeri ...ete nah .

Atunci tata era mare politic ...si era asa de neatins,spune ea. 

Dar acu ...ca nu mai e ce a fost ?

As fii sarit la gatu lui de atunci  cu  toata putere lui ,nu fugeam cu nasu. 

 

Tata nu e vreun sfant ,dar tu xa mama ce mama n....i ai facut ?

Ai privit  ca la teatru ?



#173
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 19 septembrie 2016 - 09:45

corect  - se putea cere custodie comuna. Exista lege.



#174
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 19 septembrie 2016 - 10:01

Eu nu sunt nici pe departe de acord cu tatal B, dar am ascultat un interviu si trebuie sa reunosc ca i-am dat dreptate intr-o privinta - cand a spus ca-i confisca fetei telefonul inainte de culcare pentru ca altfel ar fi stat pana dimineata la 4 pe el, in conditiile in care trebuia sa mearga a doua zi la scoala. Daca ai un copil care e dependent de telefon si care risca sa piarda noptile din cauza asta, atunci chiar i-l iei daca vezi ca nu intelege cu vorba buna sa-l lase din mana si sa se culce la o ora normala.

 

Asa si cu Tatoiu, nu sunt admiratoarea ei,  stiu ca e si subiectiva, dar, ca mama de adolescent, nici nu pot sa-i desfiintez toate ideile.  



#175
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 19 septembrie 2016 - 10:02

Rufus, nu stii tu ce experienta de viata a avut si are fiecare utilizator DC ca sa te hazardezi sa-ti dai cu presupusu' ca toti sunt superficiali cand fac anumite comentarii care nu-ti convin tie, ca sa fiu diplomata, asa... 

 

Nu toti sunt parinti de adolescenti, dar pot fi de preadolescenti si, cu siguranta, cu totii am fost adolescenti pana am ajuns la varsta actuala.



#176
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 19 septembrie 2016 - 10:04

pre-adolescenta e nimic in comparatie cu adolescenta .... [flo2]



#177
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 19 septembrie 2016 - 10:05

Se pare ca mama isi doreste custodia fetei, iar fata este la ea, acum. 

 

Apar tot felul de articole, unele fabricare, altele conforme realitatii.



#178
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 19 septembrie 2016 - 10:06

pre-adolescenta e nimic in comparatie cu adolescenta .... [flo2]

 

Sa inteleg ca ii gasesti scuze lui Boureanu ? 



#179
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 19 septembrie 2016 - 10:30

Sa inteleg ca ii gasesti scuze lui Boureanu ? 

in nici un caz, 

Si eu am un adolescent acasa si nu sunt probleme. Totul este cum iti educi copilul. 

 

Vroiam doar sa spun ca atunci cand e vorba despre adolescenta - multi parinti cu copii mai mici nu inteleg cat de mari sunt problemele cu care se confrunta atat copiii cat si parintii. Cat de multa nevoie de calm si echilbru au nevoie acesti copii. 

Si cat de complicate pot fi situatiile ... In final insa, fiecare parinte are adolescentul pe care il merita. 



#180
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 19 septembrie 2016 - 11:12

in nici un caz, 

Si eu am un adolescent acasa si nu sunt probleme. Totul este cum iti educi copilul. 

 

Vroiam doar sa spun ca atunci cand e vorba despre adolescenta - multi parinti cu copii mai mici nu inteleg cat de mari sunt problemele cu care se confrunta atat copiii cat si parintii. Cat de multa nevoie de calm si echilbru au nevoie acesti copii. 

Si cat de complicate pot fi situatiile ... In final insa, fiecare parinte are adolescentul pe care il merita. 

 

Lui Boureanu ii lipsesc atat calmul, cat si echilibrul.

 

Cand i se interzice unui adolescent sa vina cu prieteni sau rude in casa, va face altele, pe ascuns. Si, nu bune.

 

Cand iti injuri si insulti adolescentul ca pe ultima creatura din univers, asteapta-te la riposta, la un moment dat. 

 

Comportamentul fetei este efectul de bumerang al comportamentului tatalui.





Etichetat si cu violenta, divort, boureanu, scandal

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -