Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Mai 2017 (Ciresele de Mai 2017)

sarcina gravida mai 2017

1100 raspunsuri la acest subiect

#11
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 17 septembrie 2016 - 17:24



Buna dimineata! Fain ca ai reusit sa renunti la cafea, eu mai am de lucru cu cea de dimineata , [:D] acum o savurez si ma bucur de ziua libera,  dar am redus o considerabil. Va doresc o zi minune ta! [pup]

 

[soricel]  Nu am avut incotro, ca desi o beam cu mult lapte imi era rau, oricum azi am baut 2 pahare de la cola de la barbat; deci cred ca e tot pe acolo.

 Sper sa ni se mai alature mamici, ca eu am intrat pe teritoriu nou, si clar am de invatat.


Editat de moon16, 17 septembrie 2016 - 17:26 .


#12
ana_jm1

ana_jm1
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 18 septembrie 2016 - 00:29

Buna sunt insarcinata si nasc in mai pe 11 dupa calculele mele nu am facut nici o analiza sau ceva la doctor am o saptamana de cand am aflat si dupa cum am spus dupa calculele mele cu ajutorul la odiseea sarcini am 6 sap si 2 zile .sunt in germania nu ma pot duce la doctor nu am card de sanatatae si costa foare multi bani fara card .abia am ajuns aici si trebuie sa stau cel putin 2 luni aici sa strang bani sa am pt bebe .apoi ma voi putea duce sa fac toate analizele ecografiile si restu Doamne ajuta sa fie totul bine ! Abia astept sa imi strang ingerasul in brate si sa fie totul bine .  [flo2]  [il]



#13
cristi108

cristi108
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 18 septembrie 2016 - 06:38

Bună dimineața, și eu am aflat ca voi fi mămică de mai. Sunt un pic speriata de toate schimbările pe care le simt dar sunt foarte fericita. După 25 sept voi merge și eu la primul control...sper sa fie totul bine cu bebe.

#14
Adinaman

Adinaman

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 18 septembrie 2016 - 09:03

Buna dimineata!

Bine ati venit,sarcina usoara si bebelusi sanatorium va doresc! [pup]

Eu cred ca la mine au  inceput greturile de azi...asa am o stare de mor [batcap] ....nu stiu ce voi face de maine la servicing daca imi va fi asa rau [xx(]

Ma cheama datoria de mamica la bebe mare si nici nu imi vine sa ma ridic din pat...

Va pup cu drag!



#15
Adinaman

Adinaman

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 18 septembrie 2016 - 09:04

Buna dimineata!

Bine ati venit,sarcina usoara si bebelusi sanatosi va doresc! [pup]

Eu cred ca la mine au  inceput greturile de azi...asa am o stare de mor [batcap] ....nu stiu ce voi face de maine la servici daca imi va fi asa rau [xx(]

Ma cheama datoria de mamica la bebe mare si nici nu imi vine sa ma ridic din pat...

Va pup cu drag!



#16
ArinaR

ArinaR

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 231 mesaje

Postat 18 septembrie 2016 - 13:26

Bună dimineața, și eu am aflat ca voi fi mămică de mai. Sunt un pic speriata de toate schimbările pe care le simt dar sunt foarte fericita. După 25 sept voi merge și eu la primul control...sper sa fie totul bine cu bebe.

 

Cristi108, ce schimbari simti? 

Eu azi mi-am luat prima carte "Jurnal de gravida" de Ligia Pop si cafea decaf. Mi-as lua un jurnal gol, sau o agenda in care sa scriu eu ce simt zi de zi :), deocamdata sentimente, ca simptome nu am.



#17
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 18 septembrie 2016 - 14:24

Buna burtici!

 

 Eu sincer va admir ca sunteti linistite, eu am facut beta timp de 10 zile ca sa ma asigur ca e ok, si am fost deja la 3 eco, si ca sa fiu sincera mai am programata si sapt viit a 4 a eco, dar cred ca o las dupa vacanta. Conform ultimei eco am 7s2z, voi cum calculati daca nu ati fost la eco? Eu de ex. ultimul CM l-am avut pe 28 iul. (dar nu prea conteaza), iar ET-ul l-am avut pe 15 aug. 

  Adinam, nu am alti copii, dar in rest o gramada de obligatii, nu pot sa zic ca rezist bine, dar incerc cumva; problema e ca nici nu prea pot manca mare branza, si inca gineco mi-a sugerat sa mananc putin si des, dar nu imi iese.

   Mai nou ma confrunt si cu niste arsuri pe stomac, mi-a sugerat gineco sa iau ceva, cred ca o sa il iau pana la urma.


Editat de moon16, 18 septembrie 2016 - 15:31 .


#18
Adinaman

Adinaman

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 18 septembrie 2016 - 15:08

Mie azi mi-a fost rau toata ziua plus ca sunt groaznic de obosita [bang] . La capitolul mancare mi e si ciuda pe mine, as manca nonstop....

Moon eu am gasit un program pe net de calculat sapt.de sarcina,nu stiu daca e ok,imi zice ca as avea 4 sapt si cateva zile si ca dpn-ul ar fi undeva pe 24 mai. 

V-am  [pup]



#19
ArinaR

ArinaR

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 231 mesaje

Postat 18 septembrie 2016 - 15:09

Eu calculez dupa prima zi de Ciclu, 15.08, asa am vazut ca sunt facute mai toate calculele. In plus, eu am facut Fiv, punctie pe 25.08 si ET cu embrioni de 3 zile pe 29, dar calculul se face din 15.08, deci termenul e mai mult sau mai putin cateva zile in jurul datei de 15 mai daca totul e k. La eco eu ma duc pe 23 pentru ca asa mi-a zis medicul, atunci probabil o sa-mi confirme o "varsta" pentru sarcina. ar mai fi variabile care sa schimbe data( gemeni, prematuri) dar ne raportam la normalitate deocamdata :)

#20
Adinaman

Adinaman

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 18 septembrie 2016 - 15:11

Aaa...si inca ceva ciudata ce am descoperit aseara, nu pot merge cu masina un drum mai lung,ma apuca nite dureri de burta de nu pot sta.La baiat nici nu am simtit ca sunt insarcinata,acum parca le am pe toate [:D]


Editat de Adinaman, 18 septembrie 2016 - 15:12 .




Etichetat si cu sarcina, gravida, mai 2017

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Sarcină

    Erika91
    - Astăzi, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -