Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Din concediu adunate


71 raspunsuri la acest subiect

#21
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 19 august 2016 - 19:37

Stind acasa si trebaluind prin curte, ma uitam asa la fata vecinilor.

18 ani extrem de bine facuta pentru virsta ei, chiar prea bine. Toata vacanta asta a stat numai la ea in camera si a ascultat muzica (implicit si eu saptamina asta).

 Un pic de miscare nu face.

La fel si pe plaja extrem de multe fete tinere grase - dungi de grasime pe pulpe si pe spate. 

Si cred ca nu este numai lipsa de miscare, si ce prostii manca si cit maninca.

Se vindeau gogosii pe plaja, una dintre aceste fatuce pe care am remarcat-o a mincat nu una ci doua gogosi, si erau maricele. 

Ma gindeam asa daca la virsta asta arata asa si nu e pasa, cum or arata peste 20 de ani. 

De sanatate cred ca chiar nu le pasa, 



#22
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 20 august 2016 - 08:46

    La categoria "nu-mi place":

-femei trecute de 40ani cu un bronz exagerat topless la o plaja plina de copii(nu e in neregula varsta pt topless,era in neregula locul ales)am ales sa editez ca sa nu se inteleaga ceva gresit

-chelneri/chelnerite care considera ca langa un gratar e obligatoriu si cartofi

-parcarea masinilor pe un drum f curbat unde nu exista posibilitatea de depasire(ma refer la o zona muntoasa unde drumul e numai serpentine)

-meniul restaurantelor din zona respectiva unde ca garnitura se pot servi doar cartofi prajiti(zona Semenic)

-muzica de toate soiurile,pusa deodata

-mizeria care o lasa fiecare turist in urma lui(majoritatea)

-cainii vagabonzi

    La categoria "imi place" revin mai tarziu:))


Editat de dea78, 21 august 2016 - 11:46 .


#23
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 20 august 2016 - 14:29

Se vindeau gogosii pe plaja, una dintre aceste fatuce pe care am remarcat-o a mincat nu una ci doua gogosi, si erau maricele.

 

Dar nu stiai absolut nimic despre ea, cum ai putut sa stai pe margine si sa o judeci doar pentru ca a decis sa manance DOUA gogosi, nu una?

 

Daca vezi femei in soare, le judeci? Sau care beau o vodca? Care se dau cu oja? Care isi vopsesc parul? Toate pot fi considerate obiceiuri care, pe termen lung, pot afecta sanatatea.


Editat de rall, 20 august 2016 - 14:33 .


#24
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 20 august 2016 - 14:33

Dar nu stiai absolut nimic despre ea, cum ai putut sa stai pe margine si sa o judeci doar pentru ca a decis sa manance DOUA gogosi, nu una?

Phuuu...chiar asa! [:D]

 

Si-si mai si permite sa scrie pe forum,sa vina altii s-o judece pentru ce scrie!Ntz,ntz,ntz... [:D]



#25
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 20 august 2016 - 14:35

Dar nu stiai absolut nimic despre ea, cum ai putut sa stai pe margine si sa o judeci doar pentru ca a decis sa manance DOUA gogosi, nu una?

Domnisoara era mai mult decit grasa.

Si stiu multa lume va spune ca poate se simte bine in pielea ei.

Eu nu cred ca ai cum sa te simti bine cind pulpele se freaca si esti iritata, ai cel putin 3 rinduri de burta,etc,

Hainele cred ca isi gaseste  numai in magazine speciale.

Si mai cred ca nu toti grasii sint bolnavi, mai depinde si cit bagam in noi si ce bagam in noi. 



#26
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 20 august 2016 - 14:38

Rall, am mai observat tu mereu ai luat aparare femeilor/fetelor grase nu stiu de ce,

Mie nu mi se pare normal si mai ales sanatos.

Eu stau si ma gindesc domnisoarele astea au curaj sa se dezbrace in fata unui barbat?

Stiu veti spune  multor barbati le plac femeile grase/pline, dar oare ii atrage si dungile de grasime de pe spate, burta, pulpe? 



#27
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 20 august 2016 - 14:39



Dar nu stiai absolut nimic despre ea, cum ai putut sa stai pe margine si sa o judeci doar pentru ca a decis sa manance DOUA gogosi, nu una?

 

Daca vezi femei in soare, le judeci? Sau care beau o vodca? Care se dau cu oja? Care isi vopsesc parul? Toate pot fi considerate obiceiuri care, pe termen lung, pot afecta sanatatea.

Acum am vazut ca ai editat.

 

Ce comparatie obezitatea cu datul cu oja  - tare de tot asta  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

O femei grasa zic eu nu isi permite sa manince 2 gogosi, 


Editat de ab5174, 20 august 2016 - 14:40 .


#28
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.327 mesaje

Postat 20 august 2016 - 14:52


 
O femei grasa zic eu nu isi permite sa manince 2 gogosi, 


Said who?

#29
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 20 august 2016 - 15:40

Domnisoara era mai mult decit grasa.

Si stiu multa lume va spune ca poate se simte bine in pielea ei.

Eu nu cred ca ai cum sa te simti bine cind pulpele se freaca si esti iritata, ai cel putin 3 rinduri de burta,etc,

Hainele cred ca isi gaseste  numai in magazine speciale.

Si mai cred ca nu toti grasii sint bolnavi, mai depinde si cit bagam in noi si ce bagam in noi. 

 

Rall, am mai observat tu mereu ai luat aparare femeilor/fetelor grase nu stiu de ce,

Mie nu mi se pare normal si mai ales sanatos.

Eu stau si ma gindesc domnisoarele astea au curaj sa se dezbrace in fata unui barbat?

Stiu veti spune  multor barbati le plac femeile grase/pline, dar oare ii atrage si dungile de grasime de pe spate, burta, pulpe? 

 

Sunt suta la suta de acord cu Rall...

 

Nu toti avem intotdeauna puterea de a fi echilibrati, in ganduri, obiceiuri sau conduita...

 

Nu toti avem puterea de a stinge naibii tigarea aia, de a nu cumpara doua sandwich-uri in loc de o salata, nu toti avem puterea de a renunta la a treia bere, nu toti avem puterea de a iesi din casa, mai ales cand, poate, toti prietenii nostri sunt plecati pe durata verii si muzica pe care o ascultam impreuna este tot ceea ce ni-i tine aproape intr-un fel... 

 

Sigur ca poate fi o chestie de autocenzura, dar zau nu intotdeauna te poti cenzura...

 

Aveam 14 ani, 1,40 m si 89 de kg. Si tot ce aveam pe lume era mancarea... si am trait toata copilaria cu pulpele rosii, uneori julite pana la sange, pentru ca ai mei insistau sa port fuste... Eram o pustoaica rebela, care se razvratea impotriva tuturor... Inutil sa mai spun ca nu aveam multi prieteni. Ii goneam, desi ii doream, dar aspectul si comportamentul jemanfishist ii indepartau. Aveam mancarea... Prea putini au trecut peste aparente. Aceia imi sunt inca aproape.

 

Pe vremea aia alergam maratonul. Fara efort... Dar nu folosea la nimic, mancam in compensare, si peste...

 

M-am adaptat opiniei generale. In facultate, aveam 1,62 si 52 de kg (inutil sa povestesc aici ce si cum am facut... in orice caz, numai sanatos nu a fost). Si iubitul meu de atunci mi-a zis ca nu-i place cand se inteapa in oasele mele... el ma placea mai plinuta.

 

Oricum, impulsul de a manca atunci cand sunt trista nu m-a parasit niciodata. Cand am aflat de cancerul tatalui meu am luat 20 kg in 6 luni. Neputinta, senzatia de dezastru, frica... erau contrabalansate de o ciocolata, sau o pizza, sau...cate ceva, mereu si mereu....

 

Acum m-am echilibrat undeva la 65 de kg... si e bine, am colaceii mei, totusi la mine fundul se umfla primul. Dar culmea, mi se fac complimente, si exista oameni care gasesc o placere (probabil masochista) de a fi in preajma mea...

 

Dar stiu ca echilibrul e o chestie de moment. 

 

Nu judeca de pe margine. Incearca sa ajuti, daca poti... Felicitari daca te numeri printre acei oameni de nezdruncinat, echilibrati in permanenta, dar nu uita ca  greutatea nu e intotdeauna o chestie de vointa...

 

Hai sa-ti spun o poveste, vrei?

 

Undeva pe muntele Athos traia un calugar batran, si betiv. In fiecare zi bea cate un pahar de tarie si se imbata pulbere... La aceeasi manastire traia si un calugar tanar, care il dispretuia profund pe cel batran. Intr-un final batranul a murit. La inmormantarea lui, calugarul cel tanar a avut o viziune in care legiuni de ingeri venisera sa-i ridice la Cer sufletul omului acela. Profund tulburat, l-a intrebat pe Dumnezeu cum de a ridicat la Cer sufletul acelui om demn de dispret, care nu se putea stapani nici macar o singura zi de la bautura... Raspunsul pe care l-a primit a fost urmatorul:

"Cand s-a nascut acest om, familia lui se ascundea de spaima nazistilor. S-a nascut intr-o familie de tigani care statea ascunsa in pivnita unei case bombardate. Pentru ca se temeau pentru viata lor, era important sa pastreze o liniste mormantala, asa ca obisnuiau sa puna in biberonul bebelusului alcool, ca sa-l tina adormit si tacut. Asa se face ca a devenit dependent. La tinerete putea sa bea fara sa se imbete cate 20 de pahare de tarie in fiecare zi... Apoi si-a intors fata spre Mine, si s-a calugarit. De atunci a reusit sa reduca doza de bautura de la 20 de pahare la un singur pahar pe zi. Totusi, din cauza experientei din pruncie se imbata imediat... Asa ca acolo unde tu vezi doar un calugar betiv demn de dispret, Eu vad un om care a luptat cu demonii alcoolului toata viata lui. Si a invins."

 

Nu ai de unde sa stii daca acea fata care a mancat doua gogosi nu redusese doza de la trei gogosi... 

 

Sigur ca nu e sanatos, ai toata dreptatea din lume, sigur ca nu e atragator (pentru majoritatea), dar daca vrei sa faci ceva in privinta asta, incearca sa ajuti, nu sa judeci....



#30
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 20 august 2016 - 15:44

    La categoria "nu-mi place":

-femei trecute de 40ani cu un bronz exagerat topless la o plaja plina de copii

-chelneri/chelnerite care considera ca langa un gratar e obligatoriu si cartofi

-parcarea masinilor pe un drum f curbat unde nu exista posibilitatea de depasire(ma refer la o zona muntoasa unde drumul e numai serpentine)

-meniul restaurantelor din zona respectiva unde ca garnitura se pot servi doar cartofi prajiti(zona Semenic)

-muzica de toate soiurile,pusa deodata

-mizeria care o lasa fiecare turist in urma lui(majoritatea)

-cainii vagabonzi

    La categoria "imi place" revin mai tarziu:))

Dar, daca aveau mai putin de 40?




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -