Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Din concediu adunate


71 raspunsuri la acest subiect

#1
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 14 august 2016 - 11:55

Ca tot e topicul cu 'inervarea' ....deci ce ne-a distrat sau ce ne-a 'inervat' in concediu. 

 

Pe mine ce m-a minunat, baiat cam de 14-15 ani venit la mare statea pe sezlong si nu vedea bine in mobil si a ridicat genunchii si-a pus prosopul pe cap (a facut un fel de cort) si a stat asa cam 2 ore cu castile pe urechi si ochii in mobil, nu exagerez.  [fri]

Asta chiar m-a distrat grup de romani tinerii (maxim 25 de ani), cautau loc sa se aseze. unul dintre baieti zice tare "Bai, mai fain era la Mamaia, m-ai vedei o titica un curut" (am incheiat citatul).

Ce m-a enervat la toate terasele/restaurantele incercau sa te pacaleasca la nota de plata.

In prima zi am vazut ca toti verificau nota, dupa care am inceput si noi .....in loc de un suc mi-au trecut  5, piine punea automat (dar te intreba daca vrei sau nu) , si te trezeai macar cu un produs care nu l-ai comandat.

Spaniolii domule nu stiu sa aiba o onversatie pe ton normal....daca asa vorbesc notmal eu tare sint curioasa cit de tare vorbesc cind se cearta - cred ca inca  nu am asist la o cearta.  

Tinerii la vinatoare de Pohemoni pe faleza trebuia sa fii tare atent si sa-i ocolesti. 

In rest plin de rusi, romani (printre care si noi) si englezi, si de asiatici care veneau din sfert in shert de ora si te intebau "masaj?" 



#2
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 14 august 2016 - 12:01

[:-)))] Se vede ca nu te-ai uitat la telenovele!



#3
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 14 august 2016 - 12:22

[:-)))] Se vede ca nu te-ai uitat la telenovele!

Noi am tot fost prin Spania dar tot nu ma pot obisnui cu tipatul lor. 



#4
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 14 august 2016 - 12:44

Pe mine m-au enervat si distrat reclamele de la radio, la medicamente, carora mai nou li se spune "dispozitive medicale". Adica un praf contra diareei e "dispozitiv medical". 

 

Am ras in hohote la o reclama pt medicament contra diareei la care la sfarsit spunea ca se vinde cu servetele umede cadou :))). 



#5
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 14 august 2016 - 12:45

Si eu am remarcat in Romania numarul mare de reclame la medicamente de la TV si numarul si mai mare de farmacii. 



#6
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 14 august 2016 - 12:50

Farmaciile sunt de multa vreme, nu m-au mai uimit. La tv nu ne-am uitat tare mult, dar am fost mult pe drum, le auzeam la radio. 

 

Mai era una care ne distra si enerva in acelasi timp. Ceva cu "ai mancat copios?" Ia...nu stiu ce! Ne intrebam mereu de ce nu e o reclama la "nu manca copios" sau la "fa miscare" dupa ce "ai mancat copios". 

 

La un moment dat ne distram in masina ca numai la tablete pt a deveni inteligent nu au nascocit...pana am dat de ele in farmacie! Tablete pt cresterea IQ!  [:-)))]



#7
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 14 august 2016 - 13:04

Tablete pt cresterea IQ! [:-)))]

 

Astea ar trebui sa se distribuie gratis, si nu numai in Romania.

 

 

Ce m-a deranjat: plaja cu pietris marunt dar foarte colturos, nu nisip. Pe situri scriau unii turisti ca e deranjant, altii ziceau ca e moft, si e foarte ok. Noi l-am gasit deranjant si dupa juma de ora am renuntat sa mai stam pe plaja (oricum nu se puteau face castele din el, asa ca nici fie-mea nu a protestat).

 

Ce m-a amuzat: la magazinele micilor intreprinzatori se puteau negocia preturile. [:D]

 

 

Ce m-a enervat ulterior: o cana cumparata de acolo s-a cojit (avea imprimat un mozaic al lui Gaudi) in primele 3-4 zile de folosire acasa. [smulgpar]

 

Am fost in Santa Susanna, zona Costa Brava din Spania.


Editat de Ioana_Pos, 14 august 2016 - 13:05 .


#8
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 14 august 2016 - 13:12

Astea ar trebui sa se distribuie gratis, si nu numai in Romania.

 

 

Ce m-a deranjat: plaja cu pietris marunt dar foarte colturos, nu nisip. Pe situri scriau unii turisti ca e deranjant, altii ziceau ca e moft, si e foarte ok. Noi l-am gasit deranjant si dupa juma de ora am renuntat sa mai stam pe plaja (oricum nu se puteau face castele din el, asa ca nici fie-mea nu a protestat).

 

Ce m-a amuzat: la magazinele micilor intreprinzatori se puteau negocia preturile. [:D]

 

 

Ce m-a enervat ulterior: o cana cumparata de acolo s-a cojit (avea imprimat un mozaic al lui Gaudi) in primele 3-4 zile de folosire acasa. [smulgpar]

 

Am fost in Santa Susanna, zona Costa Brava din Spania.

Deci ai devenit 'Benidorm people'  [:-)))]

Noi asa ii stigam pe cei care vin la mare si stau numai la piscina.

In concediu asta piscina se deschidea la 9, la 8 benidorm people erau deja la coada sa prinda sezlong in 'fata'  [:-)))] plus bronz din ala 'oparit' 



#9
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 14 august 2016 - 14:22

Am uitat de tatuaje.

Efectiv unele persoane isi mutileaza corpul....unele de-a dreptul hidoase.

Femei cu pulpele picioarelor acoperite de tatuaje, bratele la fel ......

De exemplu o doama bine facuta cu ceafa de culturist, avea tatuat pe ceafa ' Mum' ..... 


Editat de ab5174, 14 august 2016 - 14:23 .


#10
Marox

Marox

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 14 august 2016 - 14:44

Pai, io am fost in România si am scris la alt subiect impresiile. Dar si eu am remarcat publicitatea la medicamente. Inainte erau detergentii, acuma medicamentele. Si "Catenaaa, farmacia inimii".

 

Si la impresii de anul trecut din Spania - multitudinea tatuajelor. Grav, devin din ce in ce mai conservatoare, mie nu-mi plac deloc tatuajele, in ciuda modei. Plus ca din cite am invatat din frageda tinerete, pielea e foarte agresata in cazul tatuajelor, exista multe riscuri de imbolnavire.




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -