Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Relatie paralela


268 raspunsuri la acest subiect

#41
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 10 august 2016 - 10:14

El 40+catre 50, si-ar dori o viata linistita, sa petreaca mult timp cu partenera, are ce ii trebuie, material si profesional.

Ea, 20+ catre 30, acum e in avant profesional, e pe val, isi cladeste cariera care ii e prioritate.

 

Nici unul dintre ei nu greseste, doar ca fiecare are alte aspiratii.

A, spuneai ca fata zice ca nu vrea copii. Pesonal am cunoscut mai multe persoane care la varsta asta spuneau ca nu vor copii. Din mai multe motive. Una dintre ele a anuntat acum 2 saptamani ca e gravida, la 34 de ani. Cred ca e ultima din "gasca" asta, restul sunt toate mamici, cumva dupa 30 de ani a avut loc un "click" si s-au razgandit. Ba, mai e inca o amica, dar daca nu ma insel si ea isi doreste acum copil (are vreo 35 de ani). Dupa ce s-a despartit de fostul partener - care nu isi dorea copii si are 40+ acum. Nu vreau sa zic ca si prietena amicului tau se poate razgandi in ceea ce priveste copiii, dar ... sa nu uite ca si asta e posibil.

 

Personal, cred ca fiecare doreste cam altceva de la viata, si daca la un moment dat relatia a fost buna, aveau multe in comun si petreceau mult timp fain impreuna, acum "caruta nu mai merge in aceeasi directie". Fara sa exclud sentimentele, care exista de ambele parti.  Totusi, daca doar unul trage la caruta, sau daca unul trage haist, sau unul cea, se cam impotmolesc lucrurile, si ... nu au cum sa mearga.



#42
oana_s

oana_s

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 10 august 2016 - 10:16

Well...pleaca in strainataturi, toate bune si frumoase, pana cand...ea pleaca dimineata la munca si vine seara, iar el pensioneaza pe acasa?

 

Asa ceva n-are cum sa mearga niciodata.

 

Si eu cred ca intai si intai el tre' sa treaca la gandit planuri concrete, nu doar simtit bine impreuna. Probabil asta a mers pana la punctul la care el s-a aprins, posibil ca ea nu.

El tre' sa-si puna la punct asteptarile de la ea si de la viata lui. Adica, o vrea de tot, sa fie cu el mereu si de aici discutiile cu ea clare: fata mea, eu vreau asta si asta, tu vrei acelasi lucru sau nu? Daca nu, urmeaza despartirea.

 

Daca el e doar la faza de "off...si asa de bine ne simteam impreuna si acum nu mai are timp de mine/noi" are o problema si de-aia e in asa dileme. Parerea mea ca dilema pleaca de la lipsa LUI de hotarare in ceea ce priveste relatia lor.

 

P.S. pacat ca omu' nu vrea de-astea de 40+, ca pt mine ar fi fost exact ce mi-a recomandat doctorull :)))))))))


Editat de oana_s, 10 august 2016 - 10:19 .


#43
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 10 august 2016 - 10:24

Well...pleaca in strainataturi, toate bune si frumoase, pana cand...ea pleaca dimineata la munca si vine seara, iar el pensioneaza pe acasa?

 

Asa ceva n-are cum sa mearga niciodata.

 

Si eu cred ca intai si intai el tre' sa treaca la gandit planuri concrete, nu doar simtit bine impreuna. Probabil asta a mers pana la punctul la care el s-a aprins, posibil ca ea nu.

El tre' sa-si puna la punct asteptarile de la ea si de la viata lui. Adica, o vrea de tot, sa fie cu el mereu si de aici discutiile cu ea clare: fata mea, eu vreau asta si asta, tu vrei acelasi lucru sau nu? Daca nu, urmeaza despartirea.

 

Daca el e doar la faza de "off...si asa de bine ne simteam impreuna si acum nu mai are timp de mine/noi" are o problema si de-aia e in asa dileme. Parerea mea ca dilema pleaca de la lipsa LUI de hotarare in ceea ce priveste relatia lor.

 

P.S. pacat ca omu' nu vrea de-astea de 40+, ca pt mine ar fi fost exact ce mi-a recomandat doctorull :)))))))))

 

[:D]



#44
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 10 august 2016 - 10:27

io vreau sa lamuresc pt Marius [:D]

La 48 de ani nu esti batran bineinteles, dar nici ficior cu toata viatza inainte dispus sa faci toate compromisurile pt iubirea vietii tale. Mai stai te mai gandesti, te mai uiti in spate la experientele trecute, nu mai ai chef de stat cu cortul in vama si drojdit pe plaja, vrei sa dormi si tu macar in pat.



#45
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 10 august 2016 - 10:28

In lumina ultimului mesaj al lui R, desi initial imi placea de fata asta (solidaritate feminina) acum imi pare nitel oportunista. Ea a inceput relatia cu el doar ptr relatiile lui si sprijinul lui profesional ? Ptr ca acum asa imi pare.

Eu nu cred ca ea vrea sa plece dncolo cu el. Cred ca incet, incet se desprinde.



#46
oana_s

oana_s

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 10 august 2016 - 10:38

In lumina ultimului mesaj al lui R, desi initial imi placea de fata asta (solidaritate feminina) acum imi pare nitel oportunista. Ea a inceput relatia cu el doar ptr relatiile lui si sprijinul lui profesional ?

De ce zici asta?

 

R a zis doar ca el avea relatii, nu ca el i-a gasit jobul baftos :)

Si chiar daca a pus si el nitel umarul in sensul asta, orice amic/cunostinta ar face asta pt cineva, daca poate.

 

In rest, sunt de acord cu tine, nu cred ca ea mai vrea multe cu el...


Editat de oana_s, 10 august 2016 - 10:39 .


#47
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 10 august 2016 - 10:40


 

P.S. pacat ca omu' nu vrea de-astea de 40+, ca pt mine ar fi fost exact ce mi-a recomandat doctorull :)))))))))

[:-)))] [:-)))] [pup]



#48
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 10 august 2016 - 10:40

io vreau sa lamuresc pt Marius [:D]

La 48 de ani nu esti batran bineinteles, dar nici ficior cu toata viatza inainte dispus sa faci toate compromisurile pt iubirea vietii tale. Mai stai te mai gandesti, te mai uiti in spate la experientele trecute, nu mai ai chef de stat cu cortul in vama si drojdit pe plaja, vrei sa dormi si tu macar in pat.

Clar!  [pk]



#49
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 10 august 2016 - 10:41

io vreau sa lamuresc pt Marius [:D]

La 48 de ani nu esti batran bineinteles, dar nici ficior cu toata viatza inainte dispus sa faci toate compromisurile pt iubirea vietii tale. Mai stai te mai gandesti, te mai uiti in spate la experientele trecute, nu mai ai chef de stat cu cortul in vama si drojdit pe plaja, vrei sa dormi si tu macar in pat.

[cool]



#50
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 10 august 2016 - 10:42

P.S. pacat ca omu' nu vrea de-astea de 40+, ca pt mine ar fi fost exact ce mi-a recomandat doctorull :)))))))))

Tare chestia asta! M-a bufnit rasul de se uita fiica-mea de ce plang  [pk]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -