Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

La volan.... in Romania

sofet la volan accidente

181 raspunsuri la acest subiect

#161
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 13 august 2016 - 23:13

Mianda, drum bun. Conduceti cu grija. 



#162
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 13 august 2016 - 23:21

O dedicatie cu spuma celor carora berea le provoaca frisoane

 



#163
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 14 august 2016 - 03:08

Ba da, si la terasa il supravegheaza si probabil nu bea nici acolo. Nu inteleg ce e asa de ciudat. Voi beti amandoi cand iesiti cu copilul? Si daca se loveste, ii creste temperatura, etc lucruri completvobisnuite la un copil mic cr faceti? Asteptati 2-4 ore cum scria cineva mai sus ca timp sa poata unul dintre voi parintii sa conduca?

 

Pai in postul citat de mine scria ca la terasa bea. Dupa care s-a razgandit. Ceea ce nu ma mira deloc  [:)]

 

Restul intrebarilor nu mi se adreseaza mie. Dar btw, s-au inventat si taxiurile  [:)]



#164
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 14 august 2016 - 12:25

Pai in postul citat de mine scria ca la terasa bea. Dupa care s-a razgandit. Ceea ce nu ma mira deloc  [:)]

 

Nu m-am razgandit deloc. Am scris asa:

 

Prefer Ursus Cooler fara alcool. Si limonada cu ghimbir si menta.

 

Bere cu alcool, cand beau, beau acasa, cu familia, si n-am reusit sa beau niciodata una intreaga singura.



#165
mamica11

mamica11

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.980 mesaje

Postat 14 august 2016 - 12:26

De unde stiu ce? Ca. 180 hectolitri in doua zile bauta pe plaja e record? Pai scrria chiar in articolele puse. 

Credeti ca  afara unde exista acele beach baruri de care pomeneati cumpara cineva zeci de halbe si le bea pe cearceaf?  Dupa care cheama taxiul sau cum?

Romania e pe primele locuri la  accidente ,si la consum alcool dar lumea se simte jignita cand se face corelatie intre cele doua 

Si este inadmisibil si pretul extrem de mic la berea asta la dozator. Tari mult mai bogate au taxe mult mai mari pe bautura



#166
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 14 august 2016 - 12:46

Exist o corelatie intre alcool si accidente si inca cum, corelatie pe care nu o contesta nimeni.

 

Dar deja legatura intre plaja-alcool-volan-accidente e trasa rau de par, iar felul in care ai facut legatura intre este-europeni-educatie-baut pe plaja este agasant si neadevarat.



#167
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 14 august 2016 - 12:50

De unde stiu ce? Ca. 180 hectolitri in doua zile bauta pe plaja e record? Pai scrria chiar in articolele puse. 

Credeti ca  afara unde exista acele beach baruri de care pomeneati cumpara cineva zeci de halbe si le bea pe cearceaf?  Dupa care cheama taxiul sau cum?

Romania e pe primele locuri la  accidente ,si la consum alcool dar lumea se simte jignita cand se face corelatie intre cele doua 

Si este inadmisibil si pretul extrem de mic la berea asta la dozator. Tari mult mai bogate au taxe mult mai mari pe bautura

 

De unde stiu ce? Ca. 180 hectolitri in doua zile bauta pe plaja e record? Pai scrria chiar in articolele puse. 

Credeti ca  afara unde exista acele beach baruri de care pomeneati cumpara cineva zeci de halbe si le bea pe cearceaf?  Dupa care cheama taxiul sau cum?

Romania e pe primele locuri la  accidente ,si la consum alcool dar lumea se simte jignita cand se face corelatie intre cele doua 

Si este inadmisibil si pretul extrem de mic la berea asta la dozator. Tari mult mai bogate au taxe mult mai mari pe bautura

Depinde, Tenerife 1 euro 'pintul' si erau terasele pline.

Nu cheama taxiul ca de obicei hotelul e la citiva pasi de plaja.

 

Eu chiar am fost placut impresionata la intilnirea de la terminarea liceului, au venit mai multi in masini si soferul nu a baut deloc. Si ce mi-a placut si mai mult nimeni nu s-a imbatat crita ....si  a durat aproape pina dimineata. 



#168
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 14 august 2016 - 12:51


Dar deja legatura intre plaja-alcool-volan-accidente e trasa rau de par.

 

Intr-adevar, nici eu nu am vazut oameni care sa consume alcool pe plaja si apoi sa se urce la volan. Dar nici nu am fost in statiuni de tineret, unde se presupune ca primeaza distractia.


Editat de Pepco, 14 august 2016 - 12:54 .


#169
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 14 august 2016 - 12:53

Ei, nici eu nu am vazut oameni sa bea alcool pe plaja si pe urma sa se urce la volan. Dar nici nu am fost in statiuni de tineret, unde se presupune ca primeaza distractia.

Normal ca nu i-ai vazut ca doar stau la hotel.

Tinerii se distreaza serile/noptile.



#170
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 14 august 2016 - 12:57

Eu nu cred ca romanii beau mai mult in concediu - cred doar ca din orice in Romania se face stire de senzatie.

Un 'all inclusive' sint mai mult ca sigura ca darima 'recordul' pe care la pus Pepco, numai ca asta nu se considera stire de senzatie. 





Etichetat si cu sofet, la volan, accidente

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -