Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 1 voturi

Siteurile de matrimoniale- solutia moderna de a intalni pe cineva!?


6 raspunsuri la acest subiect

#1
AnaBucuresteana

AnaBucuresteana
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 12 iulie 2016 - 06:39

Dragilor, 
Dupa o relatie de lunga durata incheiata cu doi ani in urma, m-am hotarat ca a venit timpul sa incerc sa gasesc pe cineva. Am cautat pe internet ceva siteuri de matrimoniale, dar sunt dezamagita. Oameni neseriosi, ipocriti care nu sunt acolo cu un scop serios.

Inca mai sper ca voi putea fi mamica...si atunci m-am gandit sa va cer opinia, gandindu-ma ca mai sunt si cazuri fericite. Care sunt povestile voastre? Care e sfatul vostru? Cum si unde pot intalni o persoana serioasa? 

 

Cu drag va astept reactiile voastre.



#2
anasstasia

anasstasia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.330 mesaje

Postat 12 iulie 2016 - 10:05

Am avut o relatie de durata medie cu un barbat intalnit pe un site de matrimoniale. Ne-am despartit, insa am ramas in relatii bune si acum, este un om de calitate.

 

Am 2 prietene insa care si-au gasit marea iubire pe siteuri de acest gen. Ambele sunt casatorite de cativa ani de zile si sunt foarte fericite cu alegerile lor.

 

Eu zic ca se poate insa trebuie rabdare sa poti cerne intre marea de oameni neseriosi. Pe de alta parte, un profil in care sa specifici din start ce te intereseaza eu zic ca descurajeaza o mare parte a persoanelor pe care tu nu ti le-ai dori.



#3
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 12 iulie 2016 - 19:40

Daca nu ai si putin noroc, imbatranesti cernand.

 

La cati nebuni intalnesc in viata reala (ultimul, ieri, incerca sa agate si el o tipa si nu va spun despre ce-i povestea, si inca in gura mare), ma tem ca as intalni de 10x mai multi in mediul virtual.



#4
AnaBucuresteana

AnaBucuresteana
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 12 iulie 2016 - 20:49

Fetelor, va multumesc pentru incurajari si sfaturi. Oricum, daca aveti si alte idei, va rog sa-mi scrieti. Pupici!



#5
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 12 iulie 2016 - 22:01

Fetelor, va multumesc pentru incurajari si sfaturi. Oricum, daca aveti si alte idei, va rog sa-mi scrieti. Pupici!

 

 Ana, nu am sfaturi de dat, eu am fost una din norocoasee care si-a cunoscut sotu in facultate, dar am destule prietene single si over 30, iar sfatul meu pt ele si pt tine este sa fii deschisa. Am o prietena foarte buna, 32 ani si single, dar reticenta la orice incercare de a-i prezenta pe cineva. Fii open.



#6
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 12 iulie 2016 - 23:04

 Ana, nu am sfaturi de dat, eu am fost una din norocoasee care si-a cunoscut sotu in facultate, dar am destule prietene single si over 30, iar sfatul meu pt ele si pt tine este sa fii deschisa. Am o prietena foarte buna, 32 ani si single, dar reticenta la orice incercare de a-i prezenta pe cineva. Fii open.

Acelasi lucru il sustin si eu. Atitudinea face diferenta!

Cu o atitudine potrivita iti poti gasi jumatatea chiar si pe aceste siteuri de matrimoniale.

 

Insa, ai grija ca daca tu crezi ca vei da numai peste nebuni, doar peste nebuni vei da!



#7
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 13 iulie 2016 - 12:39

Dragilor, 
Dupa o relatie de lunga durata incheiata cu doi ani in urma, m-am hotarat ca a venit timpul sa incerc sa gasesc pe cineva. Am cautat pe internet ceva siteuri de matrimoniale, dar sunt dezamagita. Oameni neseriosi, ipocriti care nu sunt acolo cu un scop serios.

Inca mai sper ca voi putea fi mamica...si atunci m-am gandit sa va cer opinia, gandindu-ma ca mai sunt si cazuri fericite. Care sunt povestile voastre? Care e sfatul vostru? Cum si unde pot intalni o persoana serioasa? 

 

Cu drag va astept reactiile voastre.

 

daca financiar iti permiti, ar trebui sa iei in calcul participarea la o tabara pentru adulti.

iata un exemplu

http://www.psihologc...ala-adulti.html




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Ieri, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - mar 28 2024 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - mar 28 2024 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - mar 28 2024 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -