Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV Turcia 39

fiv turcia acibadem tayfun

1164 raspunsuri la acest subiect

#31
cptelena

cptelena

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 02 august 2016 - 09:01

Va multumesc fetelor,saptamana asta ma duc sa-mi fac analizele hormonale +Amh-ul, vreau sa vad ce rezultat am dupa atata timp, nu mi le-a cerut nimeni dar vreau sa le am la dosar si sa i le trimit lui Dr tayfun.



#32
Mirela15

Mirela15

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 60 mesaje

Postat 02 august 2016 - 17:46

Fetelor, va multumesc mult pentru incurajari.

Macar am trecut de jumatatea timpului de asteptare. Incerc sa fiu optimista. Daca stiam ca e atat de contestabila, nici nu mai faceam chestia asta. Faceam direct testul Harmony.

Imi pare rau pentru fetele care sunt afectate de situatia din Turcia, dar poate se va calma situatia in urmatoarele luni si va veti putea duce fara sa va faceti griji.

Vroiam sa va intreb, cele care sunt in trimestrul 2, cand ati inceput sa simtiti miscarile? si sub ce forma? Cum le deosebiti de miscarile intestinelor? Care la mine sunt la ordinea zilei mai ales ca dupa prima masa a zilei ma umflu si incepe concertul, indiferent ce as manca. Asa imi mai ocup din timp in ultimele zile:D Incerc sa imi dau seama, dar nu prea imi iese.

Seara frumoasa fetelor!



#33
Rosesarbu11

Rosesarbu11

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 299 mesaje

Postat 02 august 2016 - 21:22

Mirela, sunt in saptamana 26 de sarcina. Micuțul meu câteodată este foarte activ, mai ales seara după 22.00 si dimineața la 7.00. Atunci simt aceste mișcări ca pe o fâlfâiere ușoară de aripi sau ca pe niște unduiri, bătăi. Iti țin pumnii sa treci peste toate cu bine!

#34
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 07 august 2016 - 17:02

Salutare fetelor.

 

MaryIs, ti-am trimis mesaj privat pm.

Noi suntem bine si crestem.

Avem un baietel de 3 luni si 6 zile.

 

 Ciuripica, daca mai citesti si mai intri aici, poate ai timp sa imi raspunzi la PM. Eu, nu prea reusesc sa tin legatura cu dr si coordonatoarea. Mi-a raspuns ft amplu la email, mi-a pus cateva intrebari si dupa pauza. Merita sa mai insist, sau asa greoi raspund?

  Felicitari!



#35
Mirela15

Mirela15

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 60 mesaje

Postat 08 august 2016 - 17:55

Fetelor, azi a venit rezultatul testului Harmony si dl dr m-a linistit si a spus ca e ok:) instantaneu m-am simtit mai usoara...ca si cum as fi scapat de o povara. nu am vazut cum arata testul sau ce scrie exact pentru ca era trecut si sexul bebelusului si nu vreau sa aflu deocamdata, astept sa vina si sotul acasa din voiaj si vom afla amandoi la prima ecografie la care mergem impreuna:D

doar ca acum m-am pricopsit cu altceva - de cateva zile mi-au aparut multe bubite care s-au transformat in niste mici plagi care ma mananca ca naiba. am fost la dermatolog si ceea ce speram sa fie o banala alergie la vreun aliment, e de fapt Pitiriazis rozat Gibert care ma va chinui ceva vreme deoarece dermatologul a zis ca nu vrea sa imi dea tratament de nici un fel, dar sa ma astept la vreo 2 luni de astfel de  bubite si implicit mancarimi. Mi-a dat totusi o mixtura care va mai ajuta la reducerea mancarimilor. Ma linistesc cu faptul ca m-a asigurat ca nu afecteaza sarcina in nici un fel. 

si asta e - la mine trece una si vine alta...

Multumesc pentru raspuns Rosesarbu. Incerc sa fiu atenta dar chiar nu pot deosebi. Mai astept. Am intrat ieri in sapt 16:D

seara frumoasa va doresc.



#36
Rosesarbu11

Rosesarbu11

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 299 mesaje

Postat 08 august 2016 - 18:34

Mirela, ma bucur ca ai scăpat de acest test cu bine! Si mie mi-au ieșit niște pete sub sâni, roz, dar nu-mi dau mâncărimi. E o dermatita. Important e ca nu-i face rau bebelușului. Sarcina ușoară!

#37
ciuripica

ciuripica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 454 mesaje

Postat 08 august 2016 - 19:52

Salutare. 

Mai citesc din cand in cand atunci cand pot pentru ca dulcetelul meu are chef sa ma tina tot ''in priza''. 

Moon16, ti-am raspuns la mesaj.

Pup toate sultanele.



#38
dellya86

dellya86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 930 mesaje

Postat 10 august 2016 - 21:33

Mirela mă bucur că bebe e bine!!! Doar ți-am spus că e un dar de la Dumnezeu și trebuie să fie bine!

Mișcările eu le-am simțit prin saptamana 15, ca niște bule...Dar bine, bine o să simți după 20-24 săptămâni...sa vezi când începe gimnastica ce forme o să facă burtica :-)))



#39
Cri_cri_gab

Cri_cri_gab

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 11 august 2016 - 07:52

Bună ziua doamne! Scriu pentru prima data pe acest forum deși va citesc de ceva vreme și trăiesc împreună cu voi emoțiile împărtășite. Eu o sa încerc prima dată un Fiv în Turcia dar am ales Ataşehir Memorial. Am luat legatura si cu Acibadem dar am primit acel răspuns standard și nu mi-a inspirat încredere. Am 2 încercări nereușite și am nevoie de niște răspunsuri sau măcar sa simt ca sunt tratata cu atenție și nu sunt doar băgată pe o banda rulanta și dacă am noroc bine,  dacă nu, mai încearcă. Asa simt acum.  

Încerc sa-mi pregătesc corpul pt aceasta procedura și as vrea dacă se poate să-mi dați câteva sfaturi,  ce as putea face sau ce sa iau pt a spori șansele. 

Mulțumesc în avans!



#40
Mirela15

Mirela15

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 60 mesaje

Postat 11 august 2016 - 09:45

Neata fetelor,

Din pacate eu m-am umplut de bubite, unele mai mari, altele mai mici. Este un amestec de pojar cu varsat de vant, cel putin asa il percep eu. Singurele locuri unde nu au aparut sunt pe fata, palme si talpi...ma mananca ingrozitor si sunt alba din cap pana in picioare dandu-ma cu mixtura data de dermatolog care desi are hidrocortizon, dr. Fawaz a spus ca nu are nimic pentru ca e extern. Inca astept sa se opreasca eruptia, pentru ca tot apar.

Dellya as spune ca si eu am simtit de cateva ori aceeasi senzatie, dar de vreo 3 zile nu mai am senzatia aia. Tu simteai in fiecare zi?

Bine ai venit Cri_Cri. Important este doctorul si laboratorul/embriologul. Raspunsul celor de la Acibadem este standard pentru ca nu iti pot spune mai multe pana nu te vezi fata in fata cu doctorul pentru a discuta ce si cum. Poate la inceput nu era chiar standard, insa datorita numarului mare de pacienti probabil nu mai poate acorda fiecarui viitor pacient un raspuns personalizat. Asta este pur gandirea mea.

Acibadem a fost singurul spital unde am simtit ca se pune pret pe tine ca om, ca individ, pe problema ta si nu pe banii care poate ii ai sau nu in portofel.

Bineinteles ca platesti si nu putin, insa Acibadem pentru noi a fost cea mai buna alegere. Iti tin pumnii  si te asteptam cu vesti bune:)

O zi buna va urez! 





Etichetat si cu fiv, turcia, acibadem, tayfun

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -