Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV Turcia 39

fiv turcia acibadem tayfun

1164 raspunsuri la acest subiect

#11
ruxandrars

ruxandrars

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 323 mesaje

Postat 15 iulie 2016 - 19:39

Eu cand am congelat au fost 2 blastocisti si ptr 5 ani am platit 500 eur cu posibilitatea de a extinde dupa acest termen. Dar m-am intors dupa 9 luni si acum sunt activi in burtica, maine facem 35 de saptamani si stam cu bagajul pregatit, dar eu sper sa mai stea cuminti inca vreo 2 sapt macar, chiar 3. Mult succes fetelor si nu va lasati!!!

#12
MaryIs

MaryIs

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 16 iulie 2016 - 05:33

Fetelor, sper că n-avem pe nimeni acum în Istanbul. 



#13
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 16 iulie 2016 - 13:29

Ruxandra,nastere usoara!Astept vestea cea mare! [bib]  [bib]



#14
MaryIs

MaryIs

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 18 iulie 2016 - 11:42

Am primit răspunsul de la Tayfun, dar în lb română scris de Gabriela: 

“Se recomanda o consultatie cu medicul de FIV in a doua zi sau a treia zi a ciclului mensutrual, pentru stabilirea sanselor de incepere a unui tratament de fertilizare.”

Referitor la contractul solicitat , acesta se va semna direct la clinica .Nu se transmite inainte documentul .

Cam sec mi se pare răspunsul.



#15
turqoise

turqoise

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 503 mesaje

Postat 20 iulie 2016 - 10:41

Maryls, acesta este raspunsul standard pe care il primesc aproape toti pacientii interesati de fiv! Poti(si recomand!) sa mergi la un consult pre-fiv si vei afla tot ce te intereseaza si vei primi si indicatiile necesare in baza unei ecografii efectuate chiar de dr Tayfun! Dar poti la fel de bine sa mergi direct pentru a incepe procedura de fiv, asa am procedat si eu si multe alte fete de aici! Cat despre contractul fiv acesta se semneaza doar in momentul in care sunteti hotarati sa incepeti procedura de fertilizare, face parte din politica lor si sunt informatii confidentiale! Ca idee, contractul e in lb turca( parca asa retin!) dar poti sa il ceri in lb engleza daca doresti! Succes orice hotarare vei lua!

#16
MaryIs

MaryIs

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 20 iulie 2016 - 14:28

Mulțumesc Turqoise. Sunt dezamăgită de această abordare: mi se pare total neprofesionistă, plecând de la răspunsurile reprezentantelor din România care nu știu prețuri și nici proceduri, până la acest răspuns sec, standard. Mă așteptam să-mi spună că dacă vreau să fac FIV, în urma chestionarului completat, înainte să vin la consult, să mai fac analizele x, y, z și să le trimit pe mail pt analiză. Dacă analizele sunt ok să mă programeze la consult și FIV. Acuma și cu tensiunile astea din Turcia, mi s-a cam tăiat curajul. Uffff.

#17
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 20 iulie 2016 - 18:20

Maryls,poti suna la Acibadem Bucuresti,fetele te vor ajuta.Tayfun este f aglomerat,de aceea raspunsul este unul standard dar ajunsa la ei vei fi tratata foarte bine.



#18
ruxandrars

ruxandrars

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 323 mesaje

Postat 22 iulie 2016 - 08:48

Maryls cel mai bine e sa te duci la o consultatie la el si atunci lamuriti totul fata in fata. Prin mail asta e raspunsul standard. Eu m-am dus in ziua 2 sa ma vad cu el si am si inceput stimularea, mi-am mai facut si acolo niste analize ptr imunitate sa se convinga daca aveam o probl sau nu. Dar cand ajungi la el in cabinet atunci te poti lamuri si te hotarasti ce vrei sa faci. Nu te lasa sa pleci nelamurita. Succes!

#19
ruxandrars

ruxandrars

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 323 mesaje

Postat 22 iulie 2016 - 08:51

Lorelai multumesc!!! Au inceput emotiile cand realizez ca mai e putin timp, vreo 2 sapt si ceva ar mai vrea dr. Sa fac 38 sapt si dupa aceea cezariana. Acum nu-mi vine sa cred cum a trecut timpul....

#20
Mirela15

Mirela15

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 60 mesaje

Postat 23 iulie 2016 - 09:40

Buna fetelor,

Nu am mai intrat de mult pe forum si imi pare rau.

Ruxandrars, iti tin pumnii si recuperare usoara.

In cazul meu din pacate desi la inceput s-au prins ambii embrioni si am putut vedea ambii saculeti la inceput, doar unul a rezistat, dar am reusit sa ma impac cu asta. Doar ca joi am fost pt dublu test si controlul aferent (12 sapt si 5 zile) si desi la eco totul a fost bine, cand ne-am asezat la masa sa introduca rezultatele analizelor a reiesit un risc pt sindrom Down de 1:52. A cazut cerul pe mine. De atunci nu mai sunt om. Astept ziua de luni sa ma duc sa dau sange pt testul Harmony. Asa mi-a sugerat dr. Fawaz pana sa ajungem la amniocenteza.

Nu am gasit pe nimeni care sa fi trecut prin aceasta situatie...nu stiu cum sa ma calmez...

Valorile sunt deranjante - ba chiar au scris in paranteza ca au fost efectuate de 2 ori.  

- beta HCG liber - 236,1 UI/l

- PAPP-A - 0.355 UI/l

- translucenta nucala - 1,2 mm

- frecventa cardiaca 161 Bpm

Osul nazal nu a putut sa il vada clar pentru ca nu a stat cum trebuia bebe, insa a spus ca este.

Simt ca innebunesc...Asteptarea este mereu cea mai crunta.





Etichetat si cu fiv, turcia, acibadem, tayfun

Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -