Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Cum ati aflat fetelor ca sunteti insarcinate?


14 raspunsuri la acest subiect

#11
Elena37

Elena37

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 18 aprilie 2017 - 10:20

Iesisem dintr-o relatie de 8 ani si m-am intors in tara, cautam ceva de lucru. Nu gaseam usor, nu ceva din care sa ma pot intretine cu adevarat.

Intr-un weekend m-am dus la parinti, am vrut sa ies cu prietenele. Eram intr-o perioada chiar dificila... greu socializam.

Imi intarziase ciclul dar facusem un test si ala a iesit negativ asa ca cred ca intr-un weekend am si baut cate ceva intr-un club.

Mi s-a mai intamplat o chestie... care in mod normal m-ar fi daramat, eu fiind mai emotiva dar acum eram extraordinar de calma, am reactionat neasteptat. Ceva gen: asta-i viata, ce sa fac... Parca nu eram eu.

 

Am coborât pana la farmacie si-am luat cel mai ieftin test. Eram doar cu ai mei acasa... intr-un minut s-au aratat foarte clar cele doua linii. Am simtit ca ma preling in vana. O spaima mare si o apasare pe piept...

Nu am gandit nicio secunda sa intrerup, am peste 35 si acum il astept pe bebe...



#12
evelin13

evelin13
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 30 septembrie 2017 - 13:58

Dupa 2 ani de tratament cu MyoSun , analize si chiar tratament de fertilitate am zis STOP. Gata numai iau nimic numai fac nimic, ce o vrea Dumnezeu. In luna iunie(a2a luna de la oprirea tratam) am avut  o sangerare usoara doar 1 zi jumate ceea ce nu era in regula, dar am zis k nahh poate din cauza ca numai iau tratam si d asta. In luna iulie de ziua mea fiind la un spa si uitandu'ma la bebei din piscina ii spun sotului " stii ca mi'a intarziat iar mentruatia" si el zambind dar totusi fara sa isi mai faca sperante imi spune " lasa ca vine, asa a fost mai mereu" . Peste 5 zile ma gandesc sa fac un test de dimineata, aveam eu o banuiala , fac testul, il pun p marginea ghiuvetei si imi vad de ale mele

prin casa. Dupa jumatate de ora zic sa ma uit, fara speranta ca as fi insarcinata. Am patit'o de prea multe ori, sa imi fac testul plina de incredere ca sunt si apoi sa stau trista 2-3 zile ca a fost iar alarma falsa. In fine, si dupa jumatate de ora , iau testul , nu ma uit la el , ajung in dormitor , ma asez pe pat si ma uit la test , in acelasi timp imi simteam inima cum imi bate de parca simtea ceva. Testul arata 2-3 saptamani de sarcina. Am inceput sa plang, am sunat la ginecolog sa fac ecografie , vroiam sa fiu sigura. Si DA era un mic ghindoc in burtica c incepea sa se dezvolte.


#13
corinus2004

corinus2004
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 20 noiembrie 2017 - 09:30

Buna!Si eu am zis ca nu e adevarat!!!Asa mult ne doream!!!După un an de încercări ...în luna august mi-a întârziat..!!!Am asteptat cam 7zile dupa care am facut un test,Doua liniute imediat au aparut !!!Yupi!!!!Fericire maxima pe noi ,imbratiseri upaceli .in urmatoarea zi am mai facut un test a iesit tot asa ...si am decis sa facem la medic o programare!!Cam asa a fost la noi!!!



#14
Laurabucur17

Laurabucur17

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 22 noiembrie 2017 - 07:28

Daaaaaaa foarte placute amintiri ... noi incercam sa facem un bebe de anul trecut de prin septembrie dar nu voia sa vina ... totusi nu ne-am pierdut speranta. Pe 15 iunie 2017 am avut ultimul ciclu menstrual normal ... dupa care pe 30 iunie am avut cununia civila ... inca nu stiam nimic ... cu ceva timp in urma tot discutand cu sotul meu despre venirea lui bebe eu i-am zis fara sa stiu nimic ... sa vezi tu ca daca nu ne-a dat Dumnezeu pana acum bebe o sa ne dea exact dupa ce ne cununam ... el mereu zicea da ca stii tu ... In iulie nu mi-a mai venit decat intr-o zi si cateva picaturi ... deja facem pipi foarte des, ma deranjau sanii ... acum deja banuiam ceva ... am luat un test am venit acasa si l-am facut ... s-au facut instantaneu 2 liniute ... am mers si am spus tuturor .. am facut programare si la eco si deja aveam 7 saptamani si 3 zile ... practic se pare ca am ramas pe 29 iunie ... inainte cu o zii de cununie :* asta este povestea noastra :* Cea mai mare fericire din viata noastra are astazi 23 saptamani la mami in burtica ... povestile voastre /....



#15
Ema04

Ema04
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 12 iulie 2018 - 19:36

Bună burtici !  [gravi]  Sunt nouă pe site.  [hia] Vreau sa va povestesc si eu cum  am aflat ca bebe si-a facut aparitia.Pe data de 20 martie trebuia sa-mi vina cartonasul rosu. Cu 3 zile inainte, pe 17,stateam pe canapea la tv si am inceput sa simt usoare junghiuri in partea dreapta (trompa stanga am pierdut-o in urma unei sarcini extrauterine). Atunci m-a fulgerat un gand ca acolo s-ar putea sa se fi intamplat ceva . A doua zi, pe la pranz,am simtit ca mi-a curs ceva si am crezut ca e menstruatia.  Cursese un strop rozaliu-rosu



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -