Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cu adolescentii in vacanta


58 raspunsuri la acest subiect

#51
Marox

Marox

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 24 iulie 2016 - 13:57

Marox-vacanta frumoasa -ajung și eu în București peste cateva zile -poate ne vedem ☺

 

Multumesc, Redactor! [flo2] Poate data viitoare ne-om vedea, noi ne-am intors de ieri acasa. Voi cred ca inca sinteti in vacanta, asa ca profitati cit mai bine!

 

Impresii la cald: a fost bine, cu muuult mai putine fite decit ma asteptam. A contat si verisorul - care nefiind cu parintii lui nu protesta la nimic si probabil i-a motivat si pe ai mei.

 

Am fost la mina de sare din Praid - exelenta experienta! S-a amenajat inauntru un parc de catarat, le-a placut foarte mult. Am fost la lacul Ursu din Sovata, desi il cunosteam, e prima data cind am facut baie acolo. Am fost cu totii impresionati de salinitatea lacului, stai in apa aproape vertical fara sa te misti.

 

La Sinaia am urcat cu telecabina si am mers prin padure pina la cabana Poiana Stinii. In alta zi am urcat la Babela, tot cu telecabina.

 

In Bucuresti am ajuns la Divertiland. E foarte curat si OK. Pacat ca am nimerit tocmai intr-o zi cu vint puternic si nu a fost permis accesul la tobogane.

 

La mare a fost de asemenea, bine. Baza a fost la Venus, dar am facut plaja la Neptun, ca erau valuri. Le-a placut foarte mult la Paradise Land, in Neptun. Are multe trasee, cu grade diferite de dificultate.

 

Bun, asa ca mai vedem la anu', cu fumurile de atunci...



#52
Luna75

Luna75

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.770 mesaje

Postat 25 iulie 2016 - 00:54

Noi mai avem un an pana intram in adolescenta insa, se intrezaresc deja primele semne de [:)] rebeliune.

Mai nou ar dori ca vacanta sa fie centrata in jurul intereselor ei,care in principiu,nu sunt rele,insa nu uit sa-i aduc aminte ca in vacanta merge intreaga familie,ceea ce inseamna ,in cazul nostru,3 persoane,cu dorinte si interese diferite.

Vara asta,vom reusi sa impacam si capra,si varza caci pe langa muzee,temple,zoo,gradina botanica,gradina de fluturi si condimente va avea o zi intreaga acces la Lego Land,o alta zi la Universal Studio si o alta la un aqua park .

Din pacate nu ii place marea,asa ca va sta cu sotul la piscina,iar eu ma voi bucura de mare .

 

De plictisit nu se plictiseste,caci citeste mai tot timpul,iar cand nu citeste,asculta muzica,mai jucam carti, facem rebus.

Sper ca Pokémon Go sa ne salveze anul acesta,de eterna intrebare - Cat mai avem de mers?!

 



#53
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 25 iulie 2016 - 18:35

Marox, unde ati stat in Venus, la ce hotel ?



#54
Marox

Marox

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 25 iulie 2016 - 21:01

Hotel Lidia. E 3*, dar sincer nu le face. A fost renovat acum 3 ani. Au inlocuit cada cu un dus, ce ocupa doar jumatate din perete, iar perdeaua era pe tot peretele. Din cauza decalajului o buna parte din apa ajungea pe gresie si era tot timpul baltoaca. Foarte curat, cu balcon vedere laterala spre mare, cu aer conditionat, mobila noua, fara mucegai in baie. Femeia de serviciu trecea in fiecare dimineata, lua gunoiul si dadea o data cu mopul, nici pomeneala de aranjat paturile sau schimbat prosoape. Holul hotelului si culoarele ma faceau sa ma gindesc la un bloc de garsoniere din epoca defuncta (n-aveau mocheta si in dreptul lifturilor era beton, fara gresie!!). Micul dejun era la farfurie. Si doar intrebasem tipa de la agentie si m-a asigurat ca va fi bufet suedez, ca nimeni nu mai face altfel. Eh, ben,voilà, ni se aducea ceaiul si farfuria. Obligatoriu ceai!!! La care ai mei s-au uitat chiorîs, ca ei vor chocolat au lait. Iar eu am facut gura ca vreau cafea. Pina la urma am negociat; avind in vedere ca nu aveau lapte cu cacao, ai mei n-au vrut altceva si am primit o cafea in schimbul ceaiurilor. Trebuie totusi sa spun ca micul dejun era destul de copios si variat.

 



#55
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.190 mesaje

Postat 25 iulie 2016 - 22:09

Marox, v-ati distrat pe cinste, bravo!

Ati avut mare noroc ca ati mai prins Aventura park din interiorul salinei Praid. Tocmai ce Salrom SA (cei care adminstreaza toate salinele din tara) vor sa rezilieze contractul cu patronii parcului de aventura. Pana pe 15 august trebuie sa elibereze spatiul, adica sa-si ia toate echipamentele, infrastructura de acolo. Deja au inceput sa demonteze. :((



#56
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 26 iulie 2016 - 10:10

In Venus hotel Dana**** e foarte frumos.



#57
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 23 august 2016 - 08:48

http://nypost.com/20...-take-vacation/

 pana nu o patim ca parintii astia.. suntem inca ok [:D]



#58
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.307 mesaje

Postat 24 august 2016 - 02:33

Si eu vreau un concediu exact cum isi doresc copiii lui Marox . Sa nu fac nimic . M-am saturat sa trebuiasca sa vizitez , sa fac plaja , sa ma murdaresc de nisip , intinde-strange , du-te , vino.....
Sa ma ierte Dumnezeu , dar anul trecut m-am simtit in vacanta doua zile cat am stat in camera la hotel pentru ca fiicamea a vomitat din cauza ca a inghitit apa din mare . Dolce far niente , fiecare intinsa pe un pat , cu televizorul sau tableta in fata . Bine e sa nu iti ceara nimeni nimic. Sa ridice mana cine nu isi doreste asta din cand in cand .

Editat de Collins20, 24 august 2016 - 02:34 .


#59
ingridnen

ingridnen

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.709 mesaje

Postat 16 septembrie 2016 - 11:17

Pai fi-miu a stat 2 luni in vacanta asta nefacand nimic, adica cu telefonul si tableta pe canapea. Clar ca in concediu trag de el sa fie la aer, sa faca miscare etc.

Noi am fost si la munte (in total 2 saptamani, dar nu legate) si la mare (alte doua saptamani). Cateva zile a fost ok, dupa care a inceput cu comentariile. E la varsta cand orice e megaplictisitor.

Are aproape 14 ani.....

 

Ingrid si Cristi




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -