Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 128

fiv medlife albu

647 raspunsuri la acest subiect

#621
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 22 septembrie 2016 - 13:41

Cel de 6% nu mai este valabil, eu nu am mai avut reducere cu el de vreo 2 ani. Si totusi sunt cereri pentru card.


Editat de Lavinia1982, 22 septembrie 2016 - 13:42 .


#622
opclan

opclan

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 164 mesaje

Postat 22 septembrie 2016 - 15:36

Buna fetelor. Mi-a ramas un Gonal de 75UI sigilat, eu nu am luat pen, le-am luat asa treptat. Il vrea cineva? Il pot aduce maine la ultima monitorizare. Fara costuri, normal.

Am discutat azi dimineata cu dl.dr si mi-a spus ca este foarte posibil sa nu imi faca embriotransferul din cauza riscului de hiperstimulare. 

O sa vad maine dimineata care este situatia dar as prefera si sper sa termin totul luna asta, nu as mai suporta inca o luna de asteptare desi cel mai important este sa fiu bine dupa tot acest fiv.

Astazi am repetat progesteronul si mi-a iesit 0,5. Este ok ? Mai am maine si termin cu tratamentul, din fericire insa nu inteleg valoarea progesteronului.

Am inceput sa beau lapte si lichide multe.

Astept un semn de la voi daca doriti Gonalul, este pacat de el.



#623
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 22 septembrie 2016 - 15:58

Progesteronul este ok, desi ar fi bine sa nu mai creasca. Vezi cum te simti inainte de ET, daca e sa faci hiperstimulare, mai bine amani cu o luna de zile. Eu cu o zi inainte de ET am avut o discutie cu Dr A pe tema asta si m-a intrebat de zeci de ori cum ma simt, altfel nu-mi facea nici mie. Din fericire eram ok si am facut transferul. Asa ca nu te grabi, stiu ca nu mai ai rabdare si ai vrea sa se termine totul mai repede, dar mai bine mai stai o luna si iti transferi puii cand totul va fi mai bine. Asa ca vezi cum o sa te simti si asculta de sfaturile dl dr.



#624
opclan

opclan

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 164 mesaje

Postat 22 septembrie 2016 - 16:23

Progesteronul este ok, desi ar fi bine sa nu mai creasca. Vezi cum te simti inainte de ET, daca e sa faci hiperstimulare, mai bine amani cu o luna de zile. Eu cu o zi inainte de ET am avut o discutie cu Dr A pe tema asta si m-a intrebat de zeci de ori cum ma simt, altfel nu-mi facea nici mie. Din fericire eram ok si am facut transferul. Asa ca nu te grabi, stiu ca nu mai ai rabdare si ai vrea sa se termine totul mai repede, dar mai bine mai stai o luna si iti transferi puii cand totul va fi mai bine. Asa ca vezi cum o sa te simti si asculta de sfaturile dl dr.

Dar simptomele astea de hiperstimulare cand apar? Dupa punctie?  As prefera sa astept o luna decat sa patesc ceva. Maine la ultima monitorizare o sa aflu probabil daca sunt ok. Care ar fi maximul de progesteron? Mai am doar o zi de tratament si dozele de Gonal mi le-a scos. Nu inteleg de ce a mai crescut pentru ca iau doar Menopur acum. Pe 20 sept aveam 0,3 si seara nu am mai facut Gonal.

Sper sa fiu bine...



#625
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 22 septembrie 2016 - 17:14

La mine au aparut dupa punctie. Maximul de progesteron cred ca este 1, nu mai stiu sigur. Cel mai mult l-am avut 0,7, mi-a scos o injectie din schema, nu mai stiu ce si a mai scazut la 0,5.



#626
Incognito83

Incognito83

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 22 septembrie 2016 - 23:15

Fetelor, va multumesc pentru lamuririle legate de cardul de fidelitate. In concluzie, cardul care oferea reducere de 6% la orice serviciu nu mai exista. Exista doar cardurile de abonat, care intr-adevar se fac exclusiv prin firma angajatoare.



#627
july13

july13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 23 septembrie 2016 - 06:45

Buna 

Lavinia am nevoie de ajutorul tău, parcă am reținut că ai avut probleme cu tensiunea in sarcina..

Aseară la control la endocrine aveam 14 cu 8, a zi dimineața 14.5 cu 8. Am cam început să mă îngrijorez. De la ce valori se da tratament? Am 17+ săptămâni și abia luni ajung la Albu.

Mulțumesc, pupici.

Bafta fetelor în focuri!



#628
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 23 septembrie 2016 - 11:34

Da, am avut probleme. La 14 cu 8 e ok, deja cand cea mica sarea de 9 si cea mare de 14, atunci luam tratament, Nifedipin 1-2 pe zi. Incearca sa reduci sarea. Oricum iti va da si dr A tratament cu Nifedipin si il vei lua doar la nevoie, gen 14 cu 9. La mine crestea mai mult seara si atunci luam o pastila, seara. Vad ca la tine a sarit la 14,5.. ai putea sa cumperi Nifedipin si sa iei o pastila in perioada cand stii ca ( virgula ) creste. Trebuie mare grija, tinuta sub control ca e pacatoasa, este un inceput de preeclampsie. Din cauza ei am nascut la 37 saptamani cu tensiune 16 cu 10.


Editat de Lavinia1982, 23 septembrie 2016 - 11:37 .


#629
july13

july13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 23 septembrie 2016 - 13:25

Mersi mult Lavinia, o să cumpăr nifedipin. M-am cam speriat,dar mi-a răspuns si dr la mesaj si a zis că e ok, să să vb luni mai în amănunt.

Pup 



#630
july13

july13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 25 septembrie 2016 - 12:22

Lavinia vreau să te mai întreb ceva: poate să îmi dea Albu concediu medical? Știu că nu are contract cu Casa de sănătate și nu știu dacă în condițiile astea poate ..

Mersi mult  [flo2]





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -