Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 128

fiv medlife albu

647 raspunsuri la acest subiect

#31
Hope_32

Hope_32

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 594 mesaje

Postat 29 iunie 2016 - 18:44

Qiao la mine poti specifica fiv esuat in mai :)

#32
lumi23

lumi23

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 29 iunie 2016 - 19:10

Qiao eu sunt noua "in domeniu"...in iulie am primul fiv..


Editat de lumi23, 29 iunie 2016 - 19:11 .


#33
carla1982

carla1982

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 638 mesaje

Postat 29 iunie 2016 - 19:35

Qiao la mine in septembrie si martie anul asta nereusite. Ne pregatim la inc lui octombrie de al patrulea

#34
mari_ghicu

mari_ghicu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 29 iunie 2016 - 20:09

carla, bafta multa in octombrie!

eu nu mai vreau sa se scrie nimic... o las asa, in coada de peste.... momentan.



#35
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 29 iunie 2016 - 21:48

mie mi-e cam frica sa te rog sa modifici la mine, o sa te rog sa asteptam primul ecograf  [flo2]

 

va rog sa ma ajutati cu o informatie, azi am repetat beta si progesteronul, beta e 3385 , insa prog e 228,7 ng/mL, iar pe buletinul de analize valori normale in primul trimestru  2,8-147,3. E vreo problema daca e mai mare?

Nu este nicio problema daca este mai mare. Progesteronul este foarte important in sarcina, el o sustine. Mai bine sa fie decat sa ai deficit. Deci stai linistita.



#36
july13

july13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 30 iunie 2016 - 06:21

Mulțumesc Lavinia! [flo2]



#37
NihilSineDeo

NihilSineDeo
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 30 iunie 2016 - 09:55

Bună fetelor, 

 

Ma bucur să vă fi întâlnit aici în spațiul virtual. Evident că și eu am niscaiva probleme la capitolul bebe și astfel am ajuns la analize. Încerc să nu scriu un roman dar consider că este frumos să prezint situația mea așa cum ați făcut și voi. M-am căsătorit în 2014 și la o lună de la căsătorie am rămas însărcinată. Nu mi-a venit să cred! Deși bifam 13 simptome din 15 (de pe paginile de Internet) eu tot eram ferm convinsă că trebuie să îmi vină menstruația (durerile fiind asemănătoare). Ce m-a pus pe gânduri însă a fost faptul că aveam stări de leșin și îmi era somn non-stop. Astfel că mi-am făcut 2 teste  (ca să fiu sigură) și au apărut cele 2 liniuțe. Din păcate sarcina s-a oprit din evoluție și am încercat avortul medicamentos care nu a reușit decât săîmi provoace hemoragie vreo 3 săptămâni (era să mor în Cipru dar asta e altă poveste). De atunci am lăsat totul la liber dar. ..nimic.  Anul trecut am ajuns la doamna doctor Uscatescu și acolo s-a descoperit că am trombofilie, PAI, MTHFR. .Am luat Millgamma dar nivelul de homocisteina nu a scăzut prea spectaculos. Între timp am făcut tratament cu Profertil eu și soțul urmând ca dacă tot nu se întâmplă nimic să revenim. Am revenit și am fost trimiși la o clinică de fertilitate. Acolo, din 4 spermograme 2 astenostermie, 1 astenoteratoozoospermie și 1 normospermie. Am făcut cea mai mare parte de analize și eu și soțul și am făcut 2 IUI la acea clinică dar fără succes. Am simțit în sinea mea că medicul este un pic. ..neatent. Am intrat pe Internet și am căutat variante. Așa am aflat de Dr Albu. Chiar înainte de Paști am fost la dumnealui, a văzut dosarul și ne-a pus pe mine și soț să mai facem și alte analize care lipseau, urmând ca după ce avem rezultatele la tot, să mă vadă la ecografie și să stabilim ce este de făcut. În urma acelor ultimele analize am aflat că mai am și o mare carenta de Vitamina D și Hashimoto. . I-am dat mail și i-am zis că e totul pregătit și deci când să mă vadă pentru eco dar nu am primit răspuns. Am sunat acum la Medlife și a rămas că mă vor suna ei. .sper să se și întâmple. Domnul doctor a opinat că cele mai realiste șanse ale noastre sunt FIV-ul de care am tot fugit având în vedere că rezerva mea ovariana este la limita inferioară și deci nu prea mai avem timp. 

 

Acestea fiind spuse, vă urez succes tuturor, să vă dea Dumnezeu prunci buni!  [:)]



#38
lumi23

lumi23

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 30 iunie 2016 - 13:45

cel mai bine,suni si te programezi...programul dl dr e f incarcat..daca suni acum cred ca gasesti liber abea peste o luna...



#39
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 30 iunie 2016 - 14:51

Lumi eu am pe 7 la ora 9 . Abia astept sa ne vedem, sa ne cunoastem...am ramas in relatii foarte frumoase cu colegele de suferinta de la Fiv 1 din 2013. Dudda bafta maine la beta!!! Va pupacesc de nu va vedeti pe toate fara exceptie!!!

#40
NihilSineDeo

NihilSineDeo
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 30 iunie 2016 - 14:57

Lumi am fost sunata și mă voi duce la eco la mijlocul lunii viitoare fiindcă între timp doctorul va fi plecat și apoi îmi vine mie menstruația. Sunt aproape sigură că ne va spune să facem FIV. Of...am o oarecare reticență cu privire la metoda asta. Mi se pare foarte complicat totul. Și pentru IUI am făcut injecții, am luat hormoni dar la FIV mi se pare că e și mai și.. Iar atunci când luam Clostylbegit îmi era rău. Țin minte că la un moment dat eram la volan și m-a luat o stare de vomă de nu am știut cum să ajung mai repede acasă. Iar când s-au format foliculii mergeam ca o băbuța prin casă de durere. 





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -