Sari la conținut

Sari la conținut


Prieten fals...


35 raspunsuri la acest subiect

#31
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 25 iunie 2016 - 22:51

Nu spun c-ar fi complice, dar mi se pare ciudat. Doar intra in camera lui si poate ii mai si face ordine in jucarii. In fine, nu-mi explic cum de n-a vazut c-a aparut o jucarie noua. Pai asa poate aduce acasa orice si nu e deloc ok. Doar toate stim ce lucruri are copilul, nu? Cumparate de noi sau primite cadou. Sau poate a vazut, dar el a mintit-o c-a primit-o cadou de la prieten. Totusi, daca ar fi asa, era normal ca mama sa aduca vorba cand te intalnea si, eventual, sa-i faca si copilului tau un cadou ca sa nu ramana datori  [:)] . Oricum, parerea mea este c-ar fi trebuit sa stie de existenta ei.



#32
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 25 iunie 2016 - 23:10

Nu cred ca ii mai face maica-sa ordine in jucarii... Si cred ca a ascuns-o de parinti...

 

Eh, a fost si asta o lectie, am discutat pe indelete cu copilul meu, pare ca a inteles de ce nu mai sunt de acord cu vizitele reciproce.

 

Vedem ce-o mai fi. Daca cu jucaria asta a fost impuls de moment, cu celelalte doua a fost planificare si asta mi se pare si mai nelinistitor.



#33
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 25 iunie 2016 - 23:50

Si nu a fost una, au fost trei. Asta e, le-o fi ascuns bine. Interesant e ca le-a scos la vizita. Putea sa le vada si mama atunci. Oricum, daca tot ati terminat-o cu ei, nu mai conteaza.



#34
blackgirl0

blackgirl0

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.422 mesaje

Postat 26 iunie 2016 - 15:49

Ba eu as spune parintilor in secunda 2. Poate copilul sufera de-o boala, cleptomania, si ei trebuie sa stie, sa ia actiune. Un astfel de copil va deveni adult intr-o buna zi si va face exact acelasi lucru: va fura/ isi va insusi obiectele altora. Stiu ce vb: sora mea sufera de asa ceva, a fost dusa la psiholog, insa problema nu s-a remediat. "Norocul" ei este ca fura doar de la cunoscuti (eu, mama) si niciuna nu am reclamat-o la politie. Nici nu am face asa ceva vreodata. In ultima vreme se pare ca s-a potolit.



#35
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 26 iunie 2016 - 19:06

Si eu am o matusa cleptomana. Cand venea la noi ne fura linguritele si bibelourile. A trebuit sa treaca ceva timp pana sa ne dam seama. Imi aduc aminte ca aveam vre-o 14 sau 15 ani cand m-a rugat sa vin la ea s-o ajut sa stearga vitrina cu pahare. Pentru ajutorul asta m-a platit, dar pana sa plec de la ea mi-a furat banii. Doamne, ce ne-am mai distrat pe tema asta acasa... [:-)))]



#36
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 26 iunie 2016 - 22:12

Spuneam ca mi se pare ca are parinti mai stricti, daca aud pe urma ca i-a tras ta-su vreo doua dupa ceafa, numai bine n-o sa ma simt. Chiar asa de bine nu-i cunosc, incat sa le anticipez reactiile.

 

E o situatie delicata, din punctul meu de vedere, daca mai observ ceva, atunci chiar n-o sa mai am ce face decat sa vorbesc cu parintii.




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -