Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

La ce filme se (mai) uită copiii?

filme pentru copii seriale cinematografie timp liber filme adolescenti

32 raspunsuri la acest subiect

#21
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 19 iunie 2016 - 22:48

A mea nu  [:)] . Desi acum cocheteaza din nou cu ideea sa faca balet din toamna...sa vedem.

Abia astept sa venim in Suedia in vacanta sa facem niste ture de insule...acolo ii place, cred ca e singurul loc unde accepta miscare in aer liber.



#22
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.307 mesaje

Postat 19 iunie 2016 - 22:54

Dar problema mea nu e tocmai cati bani dau pe carti....ci faptul ca nu vrea sa faca si miscare, pe langa carti.  [:)]

Cand mergeti dupa carti puteti inconjura orasul pe jos sau pe bicicleta .

Noi cand mergem la tenis facem cam jumatate de ora dus , jumatate intors plus tenisul , aproape trei ore de miscare . Nu iau masina decat daca ploua torential , sau iarna cand e intuneric .Dar mergem numai pe verdeata , e foarte reconfortant.
ma tem ca am transformat subiectul din filme in carti , sorry melise

#23
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 19 iunie 2016 - 22:58

Da da da...buna ideee....ar trebui s o duc pe jos la Carturesti cand mai are vreo pretentie d asta. 

 

Am mai fost cu metroul,ce i drept...ca nu e loc de parcare pe-acolo. Dar e buna ideea de mers pe jos, nici nu e chiar asa de mult. Bine, vara e cam complicat, dar intr o zi cu vreme acceptabila, ar fi ok.



#24
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 19 iunie 2016 - 22:59

A mea nu [:)] . Desi acum cocheteaza din nou cu ideea sa faca balet din toamna...sa vedem. Abia astept sa venim in Suedia in vacanta sa facem niste ture de insule...acolo ii place, cred ca e singurul loc unde accepta miscare in aer liber.

 

Super! Pe insula "mea" nu ajungeti? ;)



#25
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 19 iunie 2016 - 23:22

N-ar fi exclus! candva...

 

totusi noi stam putin in vacanta, max 2 sapt, in Marstrand stam.  (cu plecare din Goteborg).  Mai iesim cu barca, dar nu chiar atat de departe. Sor mea pleaca cu barca pana in fiordurile norvegiene, cand e sa plece. Si fii mii ii place pe apa, totusi mie nu chiar...de fapt daca nu e viteza, sunt ok.

 

Insula Marstrand e superba, si are multe trasee de batut pe jos. Sunt surprinsa ca fii mii ii place acolo, ca n ar face 2 pasi in Bucuresti! Acolo se duce singura, isi ia o carte de citit si si gaseste ea o stanca pe care sa stea la soare...incredibil...

 

 

Hai ca am deviat maxim de la subiect.

 

Sa mai zicem de filme? Carti? Ma duc sa caut filmul cu the Maze runner :), ca dau examen in curand si nu stiu cine e personajul meu preferat. 



#26
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 19 iunie 2016 - 23:25

Concediu placut! :) eu cand eram copil ma cățăram in dud si acolo citeam :))

#27
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 19 iunie 2016 - 23:32

Off: am ajuns anul trecut in Marstrand in concediul suedez, atat de mult mi-a placut...nu am trecut pe insula ca trebuia sa asteptam vaporașul, am admirat cetatea de pe malul orașului, trebuia sa ajungem la destinația noastră. Tot drumul pana acolo e superb!

#28
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 19 iunie 2016 - 23:40

Off, cand ati fost? Noi anul trecut am fost intre 14jul si 30jul. Chiar mi ar parea rau sa ne fi suprapus...poate ati fi putut face o abatere de o zi sa vedeti insula si sa veniti pe la noi. 

 

Anul asta mergem intre 18-31 iul. Daca cumva veniti in zona, dati un semn. Insula chiar e minunata, nu numai castelul. 



#29
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 19 iunie 2016 - 23:47

Off, cand ati fost? Noi anul trecut am fost intre 14jul si 30jul. Chiar mi ar parea rau sa ne fi suprapus...poate ati fi putut face o abatere de o zi sa vedeti insula si sa veniti pe la noi. Anul asta mergem intre 18-31 iul. Daca cumva veniti in zona, dati un semn. Insula chiar e minunata, nu numai castelul.

 

in Iunie am fost, dupa midsommar :). Da, mi-a părut rau ca nu am programat insula, a fost așa ad-hoc sa ajungem acolo. Văzusem pe harta ca e interesant.

 

Anul asta mergem in Ro, tot concediul. Va asteptam pe Gotland, daca va hotărâți.  [flo2]



#30
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 19 iunie 2016 - 23:53

Aha, aha, ok...atunci ramane sa vedem la anul cum si unde ne intersectam.

Sormea si cumnatul sunt psihiatri  - ati avea multe subiecte comune de discutie. Puteti vorbi in suedeza, promit ca nu ma deranjeaza :)

Cred ca ne ar trebui un split de la subiectul asta cu cartile si filmele... [:)]  sau sa stearga cineva mesajele astea, daca tot stim amandoua ce si cum, ca suntem demult offtopic. 





Etichetat si cu filme pentru copii, seriale, cinematografie, timp liber, filme adolescenti

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -