Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Multumesc ! Nu preferam parinti divortati .


82 raspunsuri la acest subiect

#11
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.455 mesaje

Postat 14 iunie 2016 - 11:25

Da, am intalnit mentalitatea si ma feresc cat pot eu de mult. Pe la noi e mai mult din teama ca poate le vrei barbatul, ca doar orice femeie divortata asta isi doreste de la viata, sotul alteia  [alcool]  [alcool]

Asa ca nu fac tam-tam din asta nicaieri, la scoala noua nici n am mai spus. 

In cercul de prietene, suntem de toate soiurile si ne respectam. [:)]

Insa eu evit extrem de mult orice posibila problema, in lista mea de FB de exemplu nu am niciun sot al prietenelor, cunostintelor  [:-)))]



#12
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 14 iunie 2016 - 11:32

Ei, eu nu am ibtalnit-o/auzit-o in mod direct, poate ca nici nu am fost atenta, dar probabil ca nu ar trebui sa te cramponezi de ea, zic in general, e doar o alta forma de intoleranta ptin care autorul are impresia ca isi securizeaza/apara ceva in viața/spatiu. Au si ei un loc sub soare pana la urma .

#13
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 14 iunie 2016 - 11:35

Collins, doar nu o sa-i eviti sau copiezi acum! E de mirare, intr-adevar, dar tocmai din diferente invata copilul tau, si toți oamebii de fapt, ce inseamna viata, lume..etc. corect?

#14
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 14 iunie 2016 - 11:56

Da, exista aceasta mentalitate. Am trait- o  si eu. Femeile singure( nu neaparat divortate) sunt mai rar   invitate . 



#15
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 14 iunie 2016 - 12:01

Eu am intalnit-o prin intermediul prietenelor, ultima data chiar sambata. Unele sotii merg pana acolo incat supravegheaza pana si cadrul profesional al sotilor.



#16
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.326 mesaje

Postat 14 iunie 2016 - 12:10

Collins, doar nu o sa-i eviti sau copiezi acum! E de mirare, intr-adevar, dar tocmai din diferente invata copilul tau, si toți oamebii de fapt, ce inseamna viata, lume..etc. corect?
 


Nu ii evit , cu siguranta , dar ma gandesc cate lucruri nestiute mai sunt inca , legate de copii , de scoala , joburi , statut social . In aparenta toata lumea e zambitoare dar nu stii niciodata ce e in spatele zambetului .

Imi amintesc ca atunci cand le-am cunoscut pe Gemma si prietena mea nici macar nu ma salutau desi aveam fetele in aceeasi grupa la gradinita , apoi m-am trezit ca ele ma abordeaza si ma invita la intalnirile din grupul format .

Si am fost mirata cand Gemma nu a mai facut parte din grupul nostru , dar m-am gandit ca are alte prioritati si nu poate participa . De fapt mesajul era altul .

#17
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 14 iunie 2016 - 12:14

Nu stiu daca e ispita , ei nu sunt urati in niciun caz , dar cred ca e mai mult pentru succesul si reusita copiilor .
Gemma , profesoara divortata , a avut un mare recul dupa divort , traumatic atat pentru ea cat si pentru copii

 

 

 

Hugh Grant a inselat pe nevasta sa care a fost votata cea mai frumoasa femeie din lume, cu o prostituata de pe strada :))))

Actrita din filmul ala cu vampiri si/a inselat prietenul, care era la momentul ala unul dintre cei mai in voga barbati.

Si cred ca fiecare are exemple din viata de zi cu zi.

Cum arata cineva nu are nici cea mai mica legatura.



#18
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.326 mesaje

Postat 14 iunie 2016 - 12:23

Xio , stiu ca tu exemplifici foarte mult cu situatii din showbizz dar aici cred ca e totul despre copii , asa inclin eu sa cred . Ea a facut parte dintr- o familie stabila , viata ei a decurs ca la carte .

#19
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 14 iunie 2016 - 12:31

Este evident si toata lumea stie ca e vorba in primul rand de eliminarea ispitei.

Un barbat poate considera ca o femeie singura este nu numai o prada mai usoara dar nici nu mai are un alt barbat caruia sa-i dea socoteala. Da, barbatul respectiv poate actiona oriunde in alta parte...dar de ce sa te risti tu, ca femeie, sa ai una chiar langa tine?

Este o abordare extrem de egoista, dupa gandirea mea. Dar scopul scuza mijloacele. In plus, daca n-am nici o prietenie deosebita cu respectiva...duca-se.

Mai poate fi si modelul de familie, dar daca in primul caz vorbim de egoism, aici e vorba de prostie. Copilul va vedea multe modele de familie in exterior, nu-l poti tine legat la ochi. Important este modelul si educatia pe care le  transmiti din familia ta, nu cele de prin curtile vecinilor.



#20
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.455 mesaje

Postat 14 iunie 2016 - 12:37

Ok, dar ele nu stiu ca nu e o bala molipsitoare , asta cu divortul ... si in viata, si copiii lor vor intalni oameni "instabili" ....  [:)]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -