Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Trump versus Hillary

hillary trump alegeri sua

500 raspunsuri la acest subiect

#51
castana1

castana1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 12 iunie 2016 - 14:35

Precum am spus GJ are o platforma cu care nici eu nu sunt deacord, dar intre doi rai sper la al 3lea.   

Hilary este o mincinoasa ( well, it's running in the family ) Benghazi, scandalul cu e-mailurile  de stat transmis nu de pe server securizat ( aici poate stie cineva mai mult sa explice eu atit am inteles din scandall asta). 

Trump este jenant  pur si simplu cu declaratiile lui.

Trump -  nu are oficial nominalizarea de la GOP. DisperatI, Romney and Republican elite au un summit de idei weekendul asta in Utah . Declaratia lui Romney :  Mitt Romney: I'll do everything within 'political bounds' to stop Trump.  

Din nefericire chiar si acolo citiva au spus ca au sa il sustina pe Trump for party unity -.

Daca in final ramine cum e astazi iar GJ and SJ au % minim,  Hilary este mai safe decit T - nu votez pt ea votez impotriva lui trump. 

Este rusinos  pentru America ce se intimpla acum. God save us all.( acestea sunt parerile mele personale - nu generalizati)



#52
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.327 mesaje

Postat 12 iunie 2016 - 14:45

America e in lacrimi , atentat terorist intr-un club . Sigur politicienii vor profita de asta pentru campaniile de vot .

#53
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 12 iunie 2016 - 15:18

Atacul asta o sa-i aduca lui Trump si mai multi votanti, daca se divedeste ca atacatorii sint musulmani radicalizati.



#54
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 12 iunie 2016 - 17:28

Andacos, cu privire la Hillary, este vorba de corupție. Acum sa fim cinstiti, o parte din scandaluri a fost încurajată de partidul republican. Dar...Hillary este o mare suporteră a Wall Street (știm cu toții ca nu a existat responsabilitate pentru dezastrul din 2008), fundația Clinton are niște donatori foarte dubioși, este instrumentală in traficul de arme...multe!!! Benghazi e pe jumatate neadevăr cu paie pe doc puse de republicani. Daca o iei la puricat, Hillary este de fapt o republicana in haine de democrata. D-aia ma bufnește rău risul (un ris amar) cind vad cum lumea Votează cu Trump doar in virtutea partidului republican. Chiar Republicanii pe linie se dezic cit pot de ei dar exista aceasta baza de votanți care doar executa...fără discriminare. Trist dar asta e realitatea!

#55
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 21 iulie 2016 - 18:40

Donald Trump este la un pas de a deveni cel mai influent om al planetei.

Oare incotro ne vom indrepta?

Mie viitorul mi se pare sumbru, rau!

Pacat ca americanii nu-si dau seamna ca stabilitatea omenirii sta in votul lor, cum de altfel, nici locuitorii marii Britanii nu si-au dat seama ca votul lor va destabiliza Europa...

 

Si ma intreb iarasi:

Incotro ne indreptam?



#56
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 21 iulie 2016 - 19:05

imi place de trump si familia lui din ce in ce mai mult. copiii lui sunt extraordinary de bine educati, uniti, si in complete admiratie pt persoana tatalui lor.

 

trump nu are nevoie de jobul asta, putea sa stea linistit in castelul lui la briza oceanului...sau admirind ny din slavi...comparat cu H , care ca sa nu intre la mititica. trump o face pt tara, e un adevarat patriot,e capabil,inteligent, e perseverent,..vad in el f multe calitati....contradicotriu la ce spuen presa platita..

 

nici nu-mi pot imagina ca madam H in loc sa fie pusa dupa gratii (pt minciunile, si dezechilibrul creat in lume si in tara) va ocupa vreodata cea mai inalta pozitie si ne va reprezenta tara.

refuz sa cred ca se va intimpla asta!

a avut destule sanse sa faca ceva bien pt tara si a ales altceva.

 

avem nevoie de un conducator care pune tara si cetatenii ei inainte de interesele proprii si care ofera speranta, securitate si schimbare in bine.

lumea s-a saturat de politicieni si de media (tv, internet) corupta.

 

am toata increderea ca trump si vice presedintele ales sunt o alegere exceptionala. vp-lel este credincios crestin si un om deosebit .



#57
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 21 iulie 2016 - 20:02

imi place de trump si familia lui din ce in ce mai mult. copiii lui sunt extraordinary de bine educati, uniti, si in complete admiratie pt persoana tatalui lor.

 

trump nu are nevoie de jobul asta, putea sa stea linistit in castelul lui la briza oceanului...sau admirind ny din slavi...comparat cu H , care ca sa nu intre la mititica. trump o face pt tara, e un adevarat patriot,e capabil,inteligent, e perseverent,..vad in el f multe calitati....contradicotriu la ce spuen presa platita..

 

nici nu-mi pot imagina ca madam H in loc sa fie pusa dupa gratii (pt minciunile, si dezechilibrul creat in lume si in tara) va ocupa vreodata cea mai inalta pozitie si ne va reprezenta tara.

refuz sa cred ca se va intimpla asta!

a avut destule sanse sa faca ceva bien pt tara si a ales altceva.

 

avem nevoie de un conducator care pune tara si cetatenii ei inainte de interesele proprii si care ofera speranta, securitate si schimbare in bine.

lumea s-a saturat de politicieni si de media (tv, internet) corupta.

 

am toata increderea ca trump si vice presedintele ales sunt o alegere exceptionala. vp-lel este credincios crestin si un om deosebit .

 

Valori "crestinesti":

 

Absolut: casatorit de 3 ori. Casatorit cu a doua nevasta dupa ce a inselat-o pe prima...idem la #3. Copii din toate trei casatoriile. Vezi comentarille complet nelalocul lor despre propria fiica. Vezi gramada de femei care s-au plins despre caracterul lui mizerabil. Cum vede Trump femeia??? Gluma proasta.

 

Este un businessman care s-a ridicat pe palmele aurite ate tatalui lui...nicidecum pe cont propriu. Tata care la rindul lui a fost un lider in mituirea oficialilor. O familie de hoti/mincinosi/lipsiti de bun simt sau un sentiment al ridicolului.

 

Majoritatea afacerilor sint murdare facute doar prin dare de mita/santaj/falsificare.

 

Este un om care nu are un attention span mai mare de 10 min. Este un om care insulta pe fata. Este rasist si xenofob pina in maduva oaselor. 

 

In trei zile de conventie republicana nu au reusit sa prezinte nici un fel de program de viitor. S-au rezumat doar la a ataca in mod josnic pe Clinton. Practic, doar circ fara nici un fel de substanta. Nu au prezentat o platforma, o idee, un proiect...NIMIC!

 

Din pacate, traim zile urite...istoria ne va condamna pentru ce are loc acum in aceasta cursa pentru presendintiie...pare o cursa catre strafunduri, nu catre viitor. 



#58
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 21 iulie 2016 - 20:30

m-am referit ca Vice Presedinte, ca  e crestin....doar e evident.

 

daca ar avea trump atitea "probleme" , daca ar fi un prost, ne educat nu ar putea avea acesti copii si atitea femei educate si prieteni de zeci de ani care il sustin, sau afacerile care le are.

 

daca a atacat-o pe madam...a facut-o ca ea I-a dat ocazia, a dovedit la toata lumea ca e  mincinoasa si inepta de a tine secretele tarii, s-a dat de partea wall streetului...a dovedit ca interesele ei sunt mai presus de interesele tarii.

sper sa o atace in continuare si cu support sa o puna unde ii este locul.


Editat de michelle-usa, 21 iulie 2016 - 20:32 .


#59
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 21 iulie 2016 - 20:38

Michelle, daca iese individul asta presedinte, nimic nu va mai fi ca inainte!

Probabil n-ai urmarit sau nu stii ce inseamna declaratiile de ieri ale lui Trump in legatura cu NATO.



#60
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 21 iulie 2016 - 21:08

Eu nu ma mir ca Trump are asa o sustinere...daca observati, de cite ori intrebi punctual ce platforma are Trump, ce anumea intentioneaza sa faca pentru tara, raspunsurile sint doar ce minunat e Trump.

 

UIte un articol extrem de pertinent despre mitul Trump...asta ca tot vorbim de ce om minunat este si ce de prieteni are.

 

http://www.newyorker...riter-tells-all


Editat de antmil, 21 iulie 2016 - 21:08 .




Etichetat si cu hillary, trump, alegeri, sua

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -