Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Trump versus Hillary

hillary trump alegeri sua

500 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 10 iunie 2016 - 12:42

Fisier atasat  trump-hillary.jpg   125,51K   2 descarcari

 

Cine mai urmareste alegerile din USA?

EU le urmaresc cu mult interes si cred ca si multi altii. Intr-un fel sau altul, ce vor vota americanii la alegerile din toamna ne va afecta mai mult sau mai putin .... pe toti de pe planeta.

 

Astept si comentariile informate ale americancelor noastre  [flo2]

 

Deci in ce tabara sunteti si de ce?



#2
29ddm

29ddm

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 10 iunie 2016 - 13:00

Inteligenta postare, eu din 2 persoane slabe o aleg pe cea care este mai putin rea dupa parerea mea, Hilary. Cred ca daca Trump ajunge la conducere va strica multe dintre relatiile de pace care exista acum si va crea conflicte care ne vor afecta si pe noi , Romania, sper ca americanii sa aleaga pe cel care totusi nu va crea conflicte! Pana la urma conducerea Clinton nu a fost chiar la fel de rea ca a lui Bush . 

Ce va fi va fi , eu urmaresc CNN ca sa vad cum mai stau lucrurile si chiar mi a placut cum avb Hilary ultima data ! 

Trump zice ca este Becali de America :)) 



#3
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 10 iunie 2016 - 13:02

Eu fiind din natura moderat si deschis solutiilor diplomatice ca fiind singurele rezolvari de natura conflictuala optez pt H. Clinton 

Consider ca un presedinte de stat si pt America cu atat mai mult trebuie sa fie o persoana extrem de cumpatata care sa gandeasca de 100 de ori si sa ia o decizie corecta. Trump este exact opus acestei viziuni ale mele.



#4
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 10 iunie 2016 - 14:11

 

Consider ca un presedinte de stat si pt America cu atat mai mult trebuie sa fie o persoana extrem de cumpatata care sa gandeasca de 100 de ori si sa ia o decizie corecta. Trump este exact opus acestei viziuni ale mele.

Mie mi se pare extrem de interesant,ca Trump a ajuns pina aici,pentru mine asta e un semnal,care,oricit am vrea sa.l bagam sub pres...este actual.

Si da,nu numai la nivel de America,e o tendinta(chiar daca nu e spusa inca in gura mare)mondiala.

 

Trump repezinta momentan idealul de conducator al multor americani.

 

Vom vedea ce va iesi(desi eu cred ca va iesi Clinton,semnalul tras ramine)



#5
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 10 iunie 2016 - 15:08

Eu pariez pe Trump. Hilary are si ea bube, e cercetata pentru diferite abuzuri. De Trump nici nu mai comentez. 

 

Se pune problema, dintre 2 rele, pe care sa-l aleaga americanii? Ca pe vremuri la noi, dintre Vadim si Iliescu pe cine alegi? [soricel]



#6
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 10 iunie 2016 - 15:22

Hillary nu imi place,e cu''' bube", cum scrie Letitia.Trump... de multe ori spune tare ce altii vorbesc doar acasa,deci de aia a ajuns pana aici.  Cred ca madam Clinton va castiga. Va fi votata de hispanici, afro americani, de cei pe care ii ataca /desconsidera The Donald in discursurile lui. 



#7
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.329 mesaje

Postat 10 iunie 2016 - 15:24

Nu l-as vota pe trump niciodata . Se pare ca americanii vor avea a doua dinastie la putere , dupa Bush .
Dar Trump , oh , si-a aruncat in razboi armele cele mai bune . Fiica sa a facut copii pe banda rulanta si asta ii induioseaza cel mai mult pe americani. Ce mama extraordinara , poze potrivite pe Instagram la momentul potrivit .

Editat de Collins20, 10 iunie 2016 - 15:25 .


#8
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 10 iunie 2016 - 17:13

Clinton ...nu pentru ca mi-ar placea de ea, ci pentru ca este raul cel mai mic ... il consider pe Trump un Vadim al Americii.

 

De ce are Trump atata popularitate, pentru ca este primul Vadim al Americii ...la fel s-a intamplat si cu Vadim, cand a aparut ... tribunul Romanei, a impresionat cu discursul lui fara aer pe multi ...era ceva nou, era ceva ce nu mai auzisem pana atunci, parea articulat, spunea lucrurilor (prea) pe fatza ... dupa niste ani si ani de acelasi si acelasi discurs, am inceput sa ne uitam in spatele energiei si a karismei lui ...sui am vazut "mai nimic".

 

Deci Clinton, pentru ca eu am experienta unui Vadim. Americanii nu o au, deci ii inteleg.

 

Letitia are dreptate ... varianta "Vadim-Iliescu" se repeta in varianta americana cu "Trump-Clinton".

 

Atunci am votat ...incredil mi se pare si in ziua de azi ...cu Iliescu. Acum o sa votez ...incredibil mi se pare ... cu Clinton.


Editat de buflea, 10 iunie 2016 - 17:14 .


#9
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 10 iunie 2016 - 20:27

Eu sper ca nu il va alege cineva pe TRump ca presedinte..

Nu am avut nimic cu el, bravo pt banii facuti, am spus ca l/au votat atatia pt ca e un afacerist bun, dar dupa ce am vazut cateva perle scoase la diverse emisiuni....Dumnezeule, cred ca omul asta nu are nici un consilier care sa il tina in frau putin.



#10
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 10 iunie 2016 - 20:37

cred ca omul asta nu are nici un consilier care sa il tina in frau putin.

Pai nu stiu daca au de ce sa-l tina-n friu,ca de fapt multi americani gindesc exact la Trump.

 

Spun din ce am citit ,ca nu am chestionat eu personal fiecare american,bineinteles! [:D]





Etichetat si cu hillary, trump, alegeri, sua

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -