Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016 - capitolul 2


261 raspunsuri la acest subiect

#31
syrenne

syrenne

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 433 mesaje

Postat 03 iunie 2016 - 08:16

Deci merg la farmacie si immi cumpar prebiotice? Eu le beau nu? 

Noi nu avem din alea, nici nu stiu daca exista la noi asa ceva. Le ia el.

Nu te poti duce la un pediatru particular si sa ii explici situatia: ca Domi plange dc nu face caca, si se chinuie...poate iti da prebiotice, poate iti da altceva pentru reglarea tranzitului(Debridat)....



#32
Filofteea

Filofteea

    Membru incepator

  • Banned
  • PunctPunct
  • 274 mesaje

Postat 03 iunie 2016 - 08:39

Si noi, Syrenne! De care vaccin veti face?

Mama lor de vaccinuri! Vomitatul, febra + agitatie cum n-am vazut, toate de la vaccin.

Azi-noapte n-a mai vomitat desi i-am dat antibioticul deci nu e de la el. In schimb e a doua noapte de agitatie teribila dupa vaccin.



#33
syrenne

syrenne

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 433 mesaje

Postat 03 iunie 2016 - 08:54

offf, mai Filofteea....ma apuca fricile cand te aud

Sper sa treceti repede si cat mai usor peste toate



#34
sofel

sofel

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 458 mesaje

Postat 03 iunie 2016 - 12:07

Noi marti mergem la vaccinul de 4 luni (inj in piciorus). Am emotii, iar o sa mi se rupa inima cand o s-o vad plangand. Sper sa nu faca febra, la 2 luni nu a facut.... Filofteea, sa va refaceti repede! Sanatate multa!

#35
roseroze_86

roseroze_86

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 03 iunie 2016 - 12:24

ROSEROZE ce mai faceti atat am cautat in forum sa vad cine a nascut in acceasi zi cu mine si in sfarsit te-am gasit.Cf bebe?

Buna mămici,

Ale salutareeee, multumim mult de intrebare. Pitica este bine , creste...are 7 kg si 65 cm este vioaie ziua si din ce in ce mai curioasa, iar noaptea doarme de la 21.30 pana la 06.00 dimineata. In rest....am avut botezul s-a descurcat impecabil, a fost scufundată de 3 ori( eu am crezut ca fac infarct), cu vaccinurile a fost ok , mai avem infanrix la 5 luni( l-am amânat pentru că nu am fost de acord sa faca combinat cu rotarix) si acum sunt fooooarteee stresata cu faptul ca nu face pipi noaptea decat rar si f putin. Urmează sa facem sumar de urina :((. Cam atat despre noi, voi cum sunteti???
Filofteea toate gandurile bune vi le transmitem sa depășiți cu bine perioada nefasta.
Monika încearcă sa vb cu un pediatru care sa NU iti recomande supozitoare ,evita-le cat poti
Va pupam dragelor!

 



#36
syrenne

syrenne

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 433 mesaje

Postat 03 iunie 2016 - 14:27

 

Buna mămici,

Ale salutareeee, multumim mult de intrebare. Pitica este bine , creste...are 7 kg si 65 cm este vioaie ziua si din ce in ce mai curioasa, iar noaptea doarme de la 21.30 pana la 06.00 dimineata. In rest....am avut botezul s-a descurcat impecabil, a fost scufundată de 3 ori( eu am crezut ca fac infarct), cu vaccinurile a fost ok , mai avem infanrix la 5 luni( l-am amânat pentru că nu am fost de acord sa faca combinat cu rotarix) si acum sunt fooooarteee stresata cu faptul ca nu face pipi noaptea decat rar si f putin. Urmează sa facem sumar de urina :((. Cam atat despre noi, voi cum sunteti???
Filofteea toate gandurile bune vi le transmitem sa depășiți cu bine perioada nefasta.
Monika încearcă sa vb cu un pediatru care sa NU iti recomande supozitoare ,evita-le cat poti
Va pupam dragelor!

 

asa si noi....eu l-am lasat si pe aleza la putica goala sa vad cum face pipi(in jet sau in picaturi, cat de des etc), daca plange sau maraie cand iese pipi....Face in jet(ziua), nu f mare, dar face, face la 45 de minute si nici nu maraie. Tot trebuie sa ii fac sumarul de urina



#37
Ale Ale

Ale Ale

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 03 iunie 2016 - 14:31

Buna mămici, Ale salutareeee, multumim mult de intrebare. Pitica este bine , creste...are 7 kg si 65 cm este vioaie ziua si din ce in ce mai curioasa, iar noaptea doarme de la 21.30 pana la 06.00 dimineata. In rest....am avut botezul s-a descurcat impecabil, a fost scufundată de 3 ori( eu am crezut ca fac infarct), cu vaccinurile a fost ok , mai avem infanrix la 5 luni( l-am amânat pentru că nu am fost de acord sa faca combinat cu rotarix) si acum sunt fooooarteee stresata cu faptul ca nu face pipi noaptea decat rar si f putin. Urmează sa facem sumar de urina :((. Cam atat despre noi, voi cum sunteti??? Filofteea toate gandurile bune vi le transmitem sa depășiți cu bine perioada nefasta. Monika încearcă sa vb cu un pediatru care sa NU iti recomande supozitoare ,evita-le cat poti Va pupam dragelor!
Carla are 6,300 si 63 cm nu pune foarte mult pe ea pt ca face caca foarte mult din cauza dintisorilor ,noi astpetam sa ne cheme dr pt vaccinul de 2 luni pt ca nu l-am facut in rest e bine a inceput sa faca iarasi cu nasucul nu stiu ce sa mai fac,gangure toata ziua descopera in fiecare zi sunete noi ,prinde cu manutele,saliveaza foarte mult de la dintisori,mai putin si avem si noi botezul pe 2 iulie.Va pupam [pup]

Editat de Ale Ale, 03 iunie 2016 - 14:31 .


#38
Ale Ale

Ale Ale

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 03 iunie 2016 - 14:36

Carla face pisi noaptea pt ca dimi e plin plin pampi


Editat de Ale Ale, 03 iunie 2016 - 15:19 .


#39
Ale Ale

Ale Ale

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 03 iunie 2016 - 15:20

Monika cum santeti? [fal]



#40
Monika25

Monika25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.112 mesaje

Postat 03 iunie 2016 - 16:12

Monika cum santeti? [fal]

 

Asa si asa :) eu tot bolnava si el tot "constipat"....trebuie sami caut un pediatru. :* voi?




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -