Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

O zi la max in Mega Mall – concurs cu super premii

mega mall

29 raspunsuri la acest subiect

#11
yopyop

yopyop

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 30 mesaje

Postat 30 mai 2016 - 09:58

Seara de mai, senina, am iesit la o plimbare pe Faleza Dunarii din oras. Victor, 6 ani, a vrut sa mearga cu trotineta (e de adulti, cu doua roti de silicon si aluneca bine), zis si facut. Faleza  lunga, aglomarata, el viteza mare cu trotineta, parul cu suvitele blonde fluturau in vant. Atentiona lumea sa se fereasca cum ii venea pe moment: "la o parte, vin in viteza", "titiititiii!!!", "aaaa faceti loc ca va calc!!", serios si hotarat, apoi multumea. Nu incetinea deloc. Lumea se ferea si care nu-l vedea din fata credea ca e fetita, dar erau un pic derutati de viteza ce o avea si ca era singur (eu cu sora lui, 12 ani, eram cu ochii pe el si nu era nevoie sa-l strig). 

La un moment dat un grup, mai galacios, nu aude cererea lui de a i se face loc, astfel el  striga tare "Ma ucideee! eaaa...dulce!!!". Ce sa vezi, acestia au auzit, s-au uitat in urma si in acelasi timp s-au ferit uimiti. Razand copios trece in viteza mai departe..."Da mama, sunt beata, ca altfel nu pot trece...ahahahaha!". 



#12
TeodoraGaina

TeodoraGaina
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 30 mai 2016 - 10:58

De cand a inceput gradinita Rares a devenit foarte dezordonat si neascultator. Am incercat sa-l iau cu binisorul, cu hai sa strangem amandoi jucariile, cartile etc, cu recompense si cu toate cele crestinesti. Intrucat n-a functionat nimic am schimbat foaia si am trecut la amenintari de genul: LE ARUNC LA GUNOI.

A venit randul lui tati....
 
Mami de Rares catre Tati de Rares : Daca mai gasesc prin casa baterii alandala de nu stiu daca sunt noi ori folosite sa stii ca ti le arunc la gunoi ...
Rares : Si pe mine? (cred ca se referea totusi la jucarii)
______________________________________________________________________

Tati il cearta pe Rares pentru ca pișca, bate, impinge daca nu-i convine ceva:

Tati: Daca o mai superi pe Mami plec la serviciu si nu ma mai intorc la tine.
Rares: Hmm, bine, dar sa nu iei trenul rosu.

 

Mami de Rares



#13
Mada

Mada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 865 mesaje

Postat 31 mai 2016 - 10:45

Printre ultimele experiente amuzante este una memorabila, pentru noi.

 

La gradina zoologica, Bucuresti, acum 2 saptamani. Ajungem in dreptul unei custi cu un condor superb, negru, anvergura aripilor cred ca 2,50 m. Frumos! Aripile ii erau desfacute.

Se uita copiii, 7 si 11 ani, admiram si Rares (7) spune serios, eu cred ca a transpirat haleaşcă la cat e de cald afara... Noi ne-am blocat in prima faza, dar apoi ne-am dat seama ca a vrut sa spuna fleaşcă si a iesit ce a iesit si dai ras cu lacrimi, ne durea burta, de la cat am  ras.

Miniaturi atasate

  • 20160507_150501.jpg


#14
Mada

Mada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 865 mesaje

Postat 31 mai 2016 - 10:46

Am atasat si pasarea [:-)))]



#15
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 31 mai 2016 - 15:58

frumoase povestiri. va asteptam in continuare :)



#16
bluenights

bluenights
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 01 iunie 2016 - 11:22

Intamplari amuzante in preajma copiilor sunt la ordinea zilei si ma ajuta sa ies din orice stare agitata, serioasa sau negativa.
 
Imi aduc aminte chiar de ziua de ieri, fix cu o zi inainte de Ziua copilului cand ma intreaba: Dar ziua mea este maine pentru ca sunt copil? Dar ziua ta de om mare cand e?
mai sta se mai gandeste si intreaba iar: Ah ziua ta e de ziua mamei, nu?
 
No comment

La multi ani tuturor copiilor [bib]



#17
danutzasibiu

danutzasibiu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 41 mesaje

Postat 01 iunie 2016 - 12:45

Ultima experienta amuzanta cu fetita mea a fost recent, cand am venit de la bunici de la tara si acolo a plouat mult. Nu ne-a mai ramas la plecare decat o singura pereche de haine curate si fetita mea a vrut sa manance la un Mall. Cand am coborat din masina, o alta masina a venit in viteza si ne-a stropit de sus pana jos de noroi. Am intrat asa in Mall si toata lumea se uita la noi curios [:)]  cat am mancat la masa, am fost privite ....din toate partile....iar cand am plecat, la iesire din Mall era o parfumerie si fetita mea a vrut sa vada un luciu de buze, a intrat in magazin  si printre altele s-a dat si cu parfum dintr-un tester. La care vanzatoarea a zis: "mai intai te speli si apoi te parfumezi! " :)) ne-am amuzat foarte tare! 



#18
hribg

hribg

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 01 iunie 2016 - 21:55

Dupa o masa cu bors de fasole ,merg cu fiul meu de 9 ani la cumparaturi.La iesirea din scara fiul meu scapa niste"noxe puternic zgomotoase" iar eu jenata de o persoana care era in fata noastra il mustru ca nu a facut asta in baia din casa la care el imi replica:" mami dar sunt destui copaci aici si ei trag toate noxele.Bine ca masinile pot sa traga cate parturi vor iar mie sa-mi explodeze burta!"



#19
hribg

hribg

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 01 iunie 2016 - 22:01

Asta va zic ca am auzito de la o buna prietena.Astepta cu fiica ei in statie la tramvai cand apare o doamna foarte cocheta.Cand se uita mai bine fetita la acea doamna striga la maica-sa:"uite mami o vrajitoare cu parul mov!!!!"Prietena mea s-a jenat foarte tare pentru ca greu a potolit fetita.



#20
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 02 iunie 2016 - 14:11

simpatice povestiri :) al meu e inca mic dar face si el destule boacane haioase. Cine stie ce ma asteapta cand va creste!

Succes la concurs! Super premiu!! :)




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -