Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Educația sexuală – Războiul împotriva copilăriei. De la vârste fragede, copiii sunt învățați cum să obțină plăcerea sexuală


338 raspunsuri la acest subiect

#331
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 08 iunie 2016 - 18:06



 

 

Uite eu am un copil gay. Am un baiat de 15 ani. Baiat crescut intr-o familie heterosexuala, stabila, fara probleme si fara abuzuri de nici un fel. Baiat crescut cu multa dragoste, cu respect, cu intelegere. Iubit si ocrotit. Este un copil extraordinar de iubitor, cinstit, muncitor, respectuos si talentat. Invata foarte bine, nu consuma droguri, nu bea, nu petrece, nu sta legat la jocuri video, nu casca gura la televizor ore in sir. Voluntariaza si munceste. Cinta la vioara, gateste extraordinar de bine, are un mare interes in make-up de efecte speciale, vorbeste trei limbi. Are un cerc de prieteni care il respecta. Sint extraordinar de mindra de el pentru la 15 ani are mult mai mult curaj si autenticitate fata de multi alti adulti.

 

Cu ce drept, dat de catre cine vii tu si imi compari copilul meu cu un zoofil sau un pedofil?????? Ce fel de parinte te numesti daca iti permiti sa dai din taste cu o barda grea in copilul meu? Cu ce ti-a gresit tie copilul asta sa iti permiti sa il faci tinta unor presupuneri scirboase...da, SCIRBOASE? Cu ce drept ii faci abuzatori? 

 

Cumnata mea de 26 de ani e gay. Tocmai ce si-a terminat PhD in psihologie. Provine dintr-o familie catolica relativ religioasa. O familie sanatoasa, respectuoasa, iubitoare, traditionala si extrem de unita. Este extrem de religioasa, face voluntariat, pelerinajem ajuta enorm de multa lume. Are o sora geamana care nu e gay (nici restul fratilor nu sint gay).

 

Mai povesteste-mi tu cum trebuie ca acesti oameni trebuie batuti pina la omor, trebuie aruncati in puscarie, trebuie aratati cu degetul, trebuie pusi la zid, arsi de vii (toate intr-un mare spirit al valorilor religioase cu care faci parada)?????

Mai povesteste-mi tu cum le vei nega dreptul de a avea o familie, un servici, un cerc de prieteni, o casa de cumparat, o comunitate in care sa traiesti?

Mai povesteste-mi tu cit de crestin te consideri cind poti desconsidera, uri, bate joc de niste oameni ca cei doi care ii am in familie.

 

Cu ultima suflare din mine voi apara dreptul lor la o viata implinita cu aceleasi drepturi de care m-am bucurat eu si tu si copiii tai. Il invat sa se apere, sa recunoasca oamenii care ii vor raul, sa recunoasca situatiile care ii pot pune viata in pericol.

 

Da, mi-ar fi rusine sa continui sa gindesc ca tine...sa lovesc brutal in niste oameni pe care nu-i cunosc, sa continui sa discriminez si sa imi bat joc.

Nu imi fac iluzii ca ceea ce am spus va schimba ceva in mentalitatea ta...nici vorba!!!! Dar scriu si voi activa cit pot pentru ca mai sint parinti ca mine...si parintii ca mine au si ei nevoie de o voce care sa isi apere drepturile legale ale copiilor lor. Daca pentru o singura persoana fac viata mai usoara, atunci ma consider utila.

 

Mda ... fara replica. Chapeau Soro, chapeau !!! [flo2]

 

Stiu ca suportul meu pentru acest mesaj nu o sa aiba valoare pentru cei ce vor sa considere ca prietenia mea cu Antmil ma determina sa o sustin ... cu toate acestea, nu as sustine niciodata ceva in care nu cred.

 

Sper totusi ca reputatia mea de om echilibrat si articulat pe forum, sa conteze pentru ceilalti ... cand spun ca tot ceea ce este scris mai sus, este atat de adevarat si autentic, incat nu poate decat sa ti se faca pielea gaina.

Ii cunosc familia Antmil-ei, ii cunosc si familia extinsa, ne vizitam, am fost in concedii impreuna, copiii mei se joaca cu copiii ei, ii respecta si admira exact asa cum cei mici se uita la cei mai mari, i-as lasa oricand impreuna, cu mana pe suflet va spun ca mi-ar placea sa se uite la ei ca la niste modele, pentru ca sunt niste baieti foarte "completi" din toate punctele de vedere, si preferintele sexuale nu sunt molipsitoare.

 

Homosexualitatea nu este o alegere, nu este o decizie, nu este influneta mediului, a normelor, a valorilor, nu este un pacat, o depravare, o ratacire, o murdarie ...este o inclinatie naturala, cu incidenta mai mica decat heterosexualitatea, dar totusi o inclinatie naturala., si daca dorim sa definim sexul strict ca pe o metoda de reproducere, o anomalie a naturii, pentru ca nu produce urmasi ...

 

Ce gust amar imi da imposibilitatea asta de a schimba mentalitati, de a face oamenii sa-si deschida mintea si mai ales de a realiza ca gresesc ... ce trist este sa vezi cum pleaca din ring, demni, cu spatele drept, fluturand steaguri pe care scrie "nu are rost", "nu ma intelegi", "nu mai am nimic de adaugat", "sensul discutabil al cuvintelor", "parerea mea este". De aia e nevoie de ani si ani si lupta si demonstratii pentru ca ceva sa se schimbe ...pentru ca oamenii, pana nu traiesc ei, pe pielea lor un eveniment, considera ca nu exista ...

 

Vestea buna este ca lucrurile se schimba ...

 

Cu asta cred ca s-a incheiat si subiectul asta ... 


Editat de viviana, 08 iunie 2016 - 19:47 .


#332
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 08 iunie 2016 - 18:39

Antmil, ai facut niste acuzatii destul de grave la adresa lui Rufus.

 

De aceea te rog sa probezi aceste acuzatii si sa copiezi aici mesajele  in urma carora i-ai adresat si imputat urmatoarele:

 

"Cu ce drept, dat de catre cine vii tu si imi compari copilul meu cu un zoofil sau un pedofil?????? Ce fel de parinte te numesti daca iti permiti sa dai din taste cu o barda grea in copilul meu? Cu ce ti-a gresit tie copilul asta sa iti permiti sa il faci tinta unor presupuneri scirboase...da, SCIRBOASE? Cu ce drept ii faci abuzatori? "

 si unde ti-a povestit:

"Mai povesteste-mi tu cum trebuie ca acesti oameni trebuie batuti pina la omor, trebuie aruncati in puscarie, trebuie aratati cu degetul, trebuie pusi la zid, arsi de vii (toate intr-un mare spirit al valorilor religioase cu care faci parada)?????

Mai povesteste-mi tu cum le vei nega dreptul de a avea o familie, un servici, un cerc de prieteni, o casa de cumparat, o comunitate in care sa traiesti?

Mai povesteste-mi tu cit de crestin te consideri cind poti desconsidera, uri, bate joc de niste oameni ca cei doi care ii am in familie."

 

Multumesc.



#333
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 08 iunie 2016 - 18:52

 

 

 

Te rog actioneaza exact cum iti dicteaza constiinta. Nu te sfii.

 

Rezolva asta problema? Sa sterg intreaga postare? Va face asta sa dispara gustul amar al discriminarii?


Editat de antmil, 08 iunie 2016 - 19:30 .


#334
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 08 iunie 2016 - 19:11

Antmil - exact aici este diferenta. Mesajul tau este adresat personalizat si nominalizat ia-o cum vrei. Afirmatiile facute de tine le asociezi unui utilizator in mod explicit ca fiind scrise de catre acesta. Intrebarile puse de Viviana in calitate de moderator sunt extrem de punctuale, concrete si se solicita un raspuns explicit. Daca Rufus a facut afirmatiile pe care i le asociezi va trebui sa precizezi concret unde anume asa cum ai scris in mod concret tu.

Noi nu contrazicem pe nimeni dar solicitam. 

Despre asta este vorba.



#335
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 08 iunie 2016 - 19:12

Mda, trebuia sa scrii "Retrograzii" fara sa dai nume ...ca sa nu se ajunga la provocari prin analiza pe text si mai departe, poate, la alte consecințe ...

 

Ideile nu au fost scrise textual, au fost insinuate ... de retrograzii care au scris pe subiect, ca sa ma feresc de nume.

 

Pana una alta, Rufus a plecat, elegant de pe subiect. Eu am inteles ca "let's agree to desagree " ...Nu inteleg de ce altii au ajuns sa "solicite"?  ...

Fierbe forumul moderatorilor si a inceput vanatoarea de vrajitoare ?

 

Si daca s-a decis acuzarea Antmil-ei, insinuarile conteaza ca probe in sala de judecata ?

 

P.S. Eu nu am dat vot pozitiv solicitarii Vivianei ... nu stiu ce s-a intamplat de apare ca "sunt de acord" cu spiritul ei justitiar si atentia pentru detalii.


Editat de buflea, 08 iunie 2016 - 19:35 .


#336
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 08 iunie 2016 - 19:19

Antmil - exact aici este diferenta. Mesajul tau este adresat personalizat si nominalizat ia-o cum vrei. Afirmatiile facute de tine le asociezi unui utilizator in mod explicit ca fiind scrise de catre acesta. Intrebarile puse de Viviana in calitate de moderator sunt extrem de punctuale, concrete si se solicita un raspuns explicit. Daca Rufus a facut afirmatiile pe care i le asociezi va trebui sa precizezi concret unde anume asa cum ai scris in mod concret tu.

Noi nu contrazicem pe nimeni dar solicitam. 

Despre asta este vorba.

 

Aha...am inteles  [:)]  [:)]  [:)]  [:)]

 

Am sters numele. Am depersonalizat mesajul. Esenta ramine. 

 

Repet, rog pe ceilalti utilizatori sa editeze ca atare...multumesc mult [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

 

Marius, apreciez promptitudinea iar Viviana, apreciez sinceritatea  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#337
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 08 iunie 2016 - 19:33

Antmil, ai facut niste acuzatii destul de grave la adresa lui Rufus.

 

De aceea te rog sa probezi aceste acuzatii si sa copiezi aici mesajele  in urma carora i-ai adresat si imputat urmatoarele:

 

"Cu ce drept, dat de catre cine vii tu si imi compari copilul meu cu un zoofil sau un pedofil?????? Ce fel de parinte te numesti daca iti permiti sa dai din taste cu o barda grea in copilul meu? Cu ce ti-a gresit tie copilul asta sa iti permiti sa il faci tinta unor presupuneri scirboase...da, SCIRBOASE? Cu ce drept ii faci abuzatori? "

 si unde ti-a povestit:

"Mai povesteste-mi tu cum trebuie ca acesti oameni trebuie batuti pina la omor, trebuie aruncati in puscarie, trebuie aratati cu degetul, trebuie pusi la zid, arsi de vii (toate intr-un mare spirit al valorilor religioase cu care faci parada)?????

Mai povesteste-mi tu cum le vei nega dreptul de a avea o familie, un servici, un cerc de prieteni, o casa de cumparat, o comunitate in care sa traiesti?

Mai povesteste-mi tu cit de crestin te consideri cind poti desconsidera, uri, bate joc de niste oameni ca cei doi care ii am in familie."

 

Multumesc.

 

 

 

Rufus, pe 06 Iun 2016 - 11:03, a spus:snapback.png

Ei lasa, nu mai fii asa jignita...

Candva, homosexualitatea era privita ca o boala de neconceput, erau si tratamente pentru asta. Acum este ceva normal.

Poti sti ca zoofilia, astazi o boala si in afara legii, nu va deveni ceva normal?

Hai, nu te mai rusina, ca n-ai de ce.

 

 

apai daca nici asta nu e paralela... 

 

putea sa aleaga orice alt exemplu de lucru "imposibil" acum, care va deveni posibil in viitor, dar el a ales zoofilia.

 

fara nici o intentie negativa, evident, doar ca asta a fost prima comparatie la indemana lui, fara sa-l numim.

 

normal, logic e sa o luam pe antmil la rost ca a inteles gresit intentia.


Editat de Aqai, 08 iunie 2016 - 19:38 .


#338
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 08 iunie 2016 - 19:37

Marius, cine "solicitam". Ce e aici tribunalul poporului? Faptul ca rufus pe atitea pagini asemuieste gay-ii cu zoofilii nu v-a sarit in ochi? Sau vi s-a parut amuzant?

 

Admin, redactor, voi cititi pe aici? Nu e vorba de un simplu membru, e vorba de un moderator care pune egal intre zoofli si gay! Pe orice alt forum ar fi fost blocat de urgenta!



#339
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 08 iunie 2016 - 19:40

Multumesc, Antmil.

====

S-a deviat de la subiect.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -