Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 6 voturi

Cafe 35 on Fab Avenue - Spring look


1053 raspunsuri la acest subiect

#11
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 12 mai 2016 - 17:49

Daca pe la voi asa se face, asta nu inseamna si ca este bine-corect-indicat. Lumea vrea sa economiseasca banii de consultatie, dar ochiul se obisnuieste si cu ochelarul prost-nepotrivit si nu este deloc indicat. Eu port ochelari de-o viata si am intalnit chiar si oftalmologi prost pregatiti, ii evit, dar eu ochelari de-a gata nu voi cumpara vreodata si te sfatuiesc prieteneste sa nu faci nici tu. [flo2]

 

Dana, nu e vb de bani, in Germania cel putin , orice consultatie e gratis , primesti Termin in timp util. 

Io am asigurare privata, care preia 80% din cost, pan La Max 300€.

 

e vb ca stii ca ai dioptrii plus x si ai 10 perechi de ochelari . 



#12
Anais_

Anais_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 826 mesaje

Postat 12 mai 2016 - 18:21

maaama, dana, 8.5 cm de toc! in viatza mea nu am purtat asa tocuri inalte. si de fapt, de cand cu primul copil, nici nu am mai purtat tocuri. 

 

mare exceptie mare daca merg la vreun eveniment cu totul special, imi duc pantofi in cutie pana ma dau jos din masina.

 

nici nu imi mai aminytesc senzatia de pantofi cu tocuri

 

Canada e de vina!

 

Dar cum n-ai purtat tocuri asa inalte? Serios? Sandalele pe care vi le-am aratat acum ceva timp au 10,5cm. Am pantofi cu toc de 12, nu sunt comozi dar nici exagerat de incomozi.

Si daca tot vorbim de incaltari, am comis-o din nou. Am vazut niste pantofi sport albi clasici frumosi. Ma uit la pret - nesimtit de mare. Ma duc acasa sa-i caut pe net. Ii gasesc la preturi apropiate dar erau peste tot out of stock. Caut iar - nu erau disponibili nicaieri. Motiv pentru care m-am dus sa-i cumpar [:-)))]  desi nu aveam neaparata nevoie. Adica daca erau disponibili pe net nu-i luam, nici online si nici din magazin. Faptul ca nu se gaseau m-a facut sa ma deplasez la prima ora la magazin si sa-i achizitionez.



#13
Anais_

Anais_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 826 mesaje

Postat 12 mai 2016 - 18:25

Tatal matzei pe care o voi primi eu nu e motanul pus de Elyda, e chiar schiopul pe care-l hranesc eu [:-)))]  Schiop, schiop dar presteaza prin tot cartierul.



#14
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.744 mesaje

Postat 12 mai 2016 - 18:27



Canada e de vina!

 

Dar cum n-ai purtat tocuri asa inalte? Serios? Sandalele pe care vi le-am aratat acum ceva timp au 10,5cm. Am pantofi cu toc de 12, nu sunt comozi dar nici exagerat de incomozi.

Si daca tot vorbim de incaltari, am comis-o din nou. Am vazut niste pantofi sport albi clasici frumosi. Ma uit la pret - nesimtit de mare. Ma duc acasa sa-i caut pe net. Ii gasesc la preturi apropiate dar erau peste tot out of stock. Caut iar - nu erau disponibili nicaieri. Motiv pentru care m-am dus sa-i cumpar [:-)))]  desi nu aveam neaparata nevoie. Adica daca erau disponibili pe net nu-i luam, nici online si nici din magazin. Faptul ca nu se gaseau m-a facut sa ma deplasez la prima ora la magazin si sa-i achizitionez.

 

 

nah... 

 

mr t a fost nascut/ crescut pana la 5 ani in ro. de la impinge caruciorul mi se trage.

 

dar nu neg ca si Canada a ajutat mult :))))

 

am o pereche cu pantofi cu toc 5 cm adusi din ro si toata universitatea stie cand si pe unde circul in rarele zile cand ii port. sunt unica :) 


Editat de Aqai, 12 mai 2016 - 18:28 .


#15
Anais_

Anais_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 826 mesaje

Postat 12 mai 2016 - 18:29

Elyda lasa-l draga mea sa mearga. Chiar daca zici ca nu invata chestii care sa-i trebuiasca neaparat, e bine ca va invata ceva. Imposibil sa nu fie ceva util in 2 sapt. Eu pe al meu l-as lasa sa mearga si daca as sti ca studiaza traditiile din Bangladesh, numai sa stiu eu ca invata ceva si nu sta acasa calare pe tableta si pe console.



#16
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 12 mai 2016 - 20:31

Elyda, si eu zic ca ar fi o experienta buna pentru orice copil scoala de vara. Daca mai tii cont si de faptul ca si-a castigat locul, de ce nu.



#17
Anais_

Anais_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 826 mesaje

Postat 12 mai 2016 - 20:34

Tot pentru Elyda: in 2 saptamani isi face prieteni medicinisti, cunoaste orasul, astfel incat sa nu fie cazut in cap la anul cand va fi student. Pe bune daca nu vad decat parti pozitive. Referitor la bani sigur exista pensiuni ieftine iar de mancat mai o pizza, mai o carciuma accesibila ca pret, sigur nu va costa o avere.



#18
Anais_

Anais_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 826 mesaje

Postat 12 mai 2016 - 20:35

Ah, uitasem: sa porti sanatoasa noii ochelari.



#19
Anais_

Anais_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 826 mesaje

Postat 12 mai 2016 - 20:46

Ieri mi-a fost rau si mie: greata si mi se strangea stomacul de ziceai ca e o minge din aia de cauciuc. Noroc ca a fost o forma usoara si mi-a trecut repede. Totusi oribila stare, nu-mi venea sa cred ca am luat si eu. Pe copila am tinut-o acasa ieri desi nu mai avea nimic. Azi am trimis-o la scoala si foarte dezamagita a fost, ea credea ca sta toata saptamana acasa.



#20
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 12 mai 2016 - 21:07

Sa va spun si eu repede Buna de dupa amiaza mea de vara,

 

Mda, e vara …soare si cald.

 

De la voi :

 

Eu port tocuri, pentru ca sunt “mica si grasa” de inaltime [:)] .

Am impresia ca tocurile “lungesc si slabesc” si uite asa ma vad eu in oglinda ca o Diva [:-)))]  … sa mai spuneti ca nu sunt romantica si visatoare, zau asa …

Cu toate astea, 8.5-10 cm mi se pare killer … nu ca nu as putea sa merg pe ele, dar cat as putea sa merg, asta este intrebarea ? E drept,  cred ca greutatea imi pune aceasta intrebare ca o continuare a presiunii care o pune pe pantof. In concluzie, mie imi plac tocurile orthopedice, platformele mai exact. Ce ma deranjeaza la ele, este faptul ca foarte putine au tocul de aceeasi culoare cu pielea de deasupra … majoritatea au platforma bej si capacul alta culoare.

 

Ca sa fiu in pas cu voi, azi in lunch, am fost la un magazin, unde mi-am luat niste sandale platformate de la …Dr Scholls ... care au talpa neagra, la fel ca pielea. Am vazut ca Mister Scholls a inceput sa se focuseze in ultimul timp si pe design si a scos niste chestii acceptabile. Parca vad ca Alex imi spune ca Dr Scholls este un pantofar de old ladies ...asa cum a facut cu masina ... In cateva luni imi expira leasul la masina si barbatul a zis ca nu imi mai ia van ... copii sunt mari, sunt de acord, vreau SUV. Si cum barbatul m-a stampilat cu brandul Honda, vrea sa-mi ia o Honda CRV. M-am uitat la ea, mi-a placut ...dar fiu-meu cand a aauzit, a zis ca mvaiii, nuuu, aia e masina de old ladies [fri] . Si iata cum acum acum imi circula ezitarea prin vene ... Alex a sugerat Mazda CX9 ...mamaaa si parca imi place, mai ales daca par de 25 de ani in ea.

 

 

Ca tot vorbim de greutate … mi-a dat o colega niste felii de cocos uscat, pe post de snack …baiii, ce bune sunt, aromate, putin foarte putin dulci si imi miros si cariile a coconat de cand rontai la ele …mai slabesc vreodata in ritmul asta ?

 

Letitia, cum Soro, nu stii cine este Howard Stern ? nu, nu este ala din poza ...este un radio and television personality, ala care a revolutionat radioul vorbind tot ce ii trecea prin cap ... nu ma asteptam sa nu fie cunoscut in toata lumea, eu stiam de el din Romania

 

Iaca aici : 

 

https://en.wikipedia...ki/Howard_Stern

 

 

Elyda, eu nu am inteles Soro, ce a facut Trubadore de a nimerit printre borcanele cu medicamente cand el cauta sala de operatie ? A dat vreun examen, ceva ? Poate i-a tulburat pe aia cu chimia si l-au considerat mai bun la antibiotice … si de ce la Cluj si nu la Bucuresti ? Pentru ca e cumva, mai departe de dealurile natale …si cu cat mai departe cu atat mai bine ?

Scoala asta de vara il ajuta cu ceva mai tarziu, cand o diseca broaste ? Poate ii da niste credite, ceva…nu exista curs de “farmacologie” prin anul 1 si poate si el sa farmece o duduie in timpul cursului ? Eu m-as gandi si la asta, sa stie baiatul cum sta cu chimia vis-à-vis de sex …ul frumos [:)] . Zic si eu, nu stiu …

 

Inteleg discutia cu ochelarii … eu cred ca un control la medic trebuie facut, spuse dioptriile, dupa care dat fuga la raft si cumparate 10 perechi ieftine de ochelari ca sa nu ai impresia ca ai imbatranit si nu mai stii pe unde i-ai lasat. Normal ca la “ochelarii de batranete” ma refer … Sunt atat de inteleapta, pe toate le stiu …doar la doctor nu ma duc.

 

De la noi :

 

Habar nu imi mai aduc aminte daca v-am spus …maine este girls night out la Ocebine si Alex are un meci de soccer de la 8:00 P.M. Am vorbit cu barbatul si daca eu ma duc acolo, el trebuie sa se duca cu ambii copii la soccer si este de acord. Barbatul niciodata nu mi-a dat hard time cand ii explic ca vreau sa-mi iau campii.

 

Problema este cu Flavia, care cand o sa auda, o sa puna de un tantrum …caci din cauza ca eu ma duc sa ma distrez cu fetele mele, ea va trebui sa se duca la soccerul asta pe care il uraste. Va spun, nu stiu pe dupa ce plop sa o iau ca sa-I dau vestea cea mare … am ajuns sa imi fie teama de discutiile cu Flavia decat de cele cu barbatul.

 

Asa e si la voi, sau numai familia mea e cu fundul in sus ? ...




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -