Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Va mai aduceti aminte de tabara Navodari?


31 raspunsuri la acest subiect

#21
LoraG76

LoraG76

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.288 mesaje

Postat 05 mai 2016 - 10:32

Ba exista, eu stiu tabere comune pentru adulti si copii, fiecare cu activitatile lor, separat. Cauta dupa tastingromania.


Editat de LoraG76, 05 mai 2016 - 10:35 .


#22
AYUMI

AYUMI

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 674 mesaje

Postat 06 mai 2016 - 07:39

Tabara de casute Lebada a fost daramata???Ce trist!

Am fost acolo de 2 ori inainte de Revolutie si am numai amintiri frumoase.De mancat nu mai tin minte ce am mancat dar stiu ca nu am ramas flamanda si nici nu am avut alte probleme.

Si teatrul care inainte nu mai stiu cum se numea(acum vad ca se numeste Laurentiu Duta)...mergeam mereu la spectacole.Era o formatie Medusa,parca, imi placea tare mult.



#23
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 06 mai 2016 - 08:11

Medusa, formatie din orasul meu... Am fost in cateva tabere . Cea mai frumoasa era in Maramures, o vila in mijlocul padurii, veneau ursii noaptea la gunoi. Ne uitam de sus , ni se parea asa de tare! Acum cred ca as muri de frica. [:)] acolo a fost si cea mai buna mancare. Cea mai proasta cazare am avut-o in Hunedoara, nu era apa calda deloc si dormeam in niste casute de lemn. Chiar ma intreb daca or mai exista .



#24
LoraG76

LoraG76

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.288 mesaje

Postat 06 mai 2016 - 08:13

Tabara de casute Lebada a fost daramata???Ce trist!

Am fost acolo de 2 ori inainte de Revolutie si am numai amintiri frumoase.De mancat nu mai tin minte ce am mancat dar stiu ca nu am ramas flamanda si nici nu am avut alte probleme.

Si teatrul care inainte nu mai stiu cum se numea(acum vad ca se numeste Laurentiu Duta)...mergeam mereu la spectacole.Era o formatie Medusa,parca, imi placea tare mult.

 

Daaaa, imi amintesc si eu de formatia aia, stateam la coada la autografe! :) 

Si de discoteca in aer liber..

Si de Lebada 2, unde am stat intr-o vara cazati la corturi din alea imense, de armata...a fost tare frumos si distractiv! 

Si da, din Lebada 1, cea cu casutele, nu au mai ramas decat maracinii si niste resturi de lemn putrezit :(



#25
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.457 mesaje

Postat 06 mai 2016 - 08:23

Ultima oara la Lebada am fost in `95 si erau casute noi, curate.

Ce pacat :(((



#26
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 06 mai 2016 - 11:24

Ma gandesc si aici va intreb pe voi, tabere pentru adulti nu exista? (nu e gluma, chiar mi-as dori).


Ceva in genul asta: https://www.facebook.../evadeazacunoi/

sau

https://www.facebook.com/ScoriloTurism ?
Dar sunt f multe [:)]


Editat de rall, 06 mai 2016 - 11:26 .


#27
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 10 mai 2016 - 15:34

Navodari.. am fost in fiecare vaa din liceu. In primul an a fost cea mai urata cazare - niste sali imense cu 40 de paturi si baia cu apa rece pe culoar. Tin minte ca mi-au disparut prosoapele de pe franghia din balcon si ca ne bateam cu ghiulele de carne (era un fel de talpa care nu se putea manca). Din anul urmator ne-au cazat in Lebede. Un an la casute de doi in camera in alt an la casute de piatra cu 4-5 paturi. In ultimii ani eram deja mari si fugeam des in Mamaia. O luam pe plaja, treceam pe la nudisti si gata Mamaia :)

 

Anul asta am trecut prin dreptul taberei pe sosea. Nu am mai recunoscut nimic. Nordul Mamaiei e cu niste blocuri construite pana in marginea soselei, apoi niste vile care nu par sa fie facute dupa un plan de dezvoltare a zonei ci fiecare cum a avut tarlaua, o zona cu copaci razleti - probbail unde au demolat casutele si in colt, unde soseaua face stanga peste pod scria Tabara Navodari. Nimic nu semana cu amintirile mele. Acum e urat. Prefer sa ichid ochii si sa imi amintesc verile de liceu.



#28
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.329 mesaje

Postat 18 mai 2016 - 17:16

Da , imi amintesc cu drag . Prima data am fost cand nici nu implinisem 7 ani , cu greu au gasit ai mei un bilet , costa 500 de lei . Tabara a durat 2 saptamani  . Aveam cazarea chiar langa teatrul de vara , tin minte ca a venit o trupa de teatru care nu mai stiu ce piesa jucau dar nu uit refrenul pe care l-am fredonat ani de zile : 

 

" Intindem mereu in tigai nesfarsite , 

 Nu sute nici zeci ci mii de clatite, 

 

clatite , clatite

clatite , clatite ....



#29
Luna75

Luna75

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.770 mesaje

Postat 14 iulie 2016 - 02:32

La Eforie Sud si Techirghiol am fost si eu de multe ori.

Cred ca cele mai frumoase amintiri din copilarie le am de acolo.

Era cam nasol cu tratamentele cu namol (taberele erau destinate pentru copii cu diverse afectiuni reumatismale insa doar 10 %  erau intr-adevar bolnavi,restul erau copii cu [:-)))] pile pe la Min.Sanatatii.

Imi amintesc de gimnastica de inviorare de la ora 6 ,incolonarea pentru seara cand se cantau in jur de o ora cantece patriotice + alte minunatii.

Saptamanal aveam iesire in oras la cumparaturi (guma Turbo,halvita,zahar pe bat erau principalele vedete).

La plecare primeam un pachet de mancare pentru drum - adevarate delicatese (branza topita [:)] Dorna,doua felii de cascaval chiar si o cutie mica de pateu.



#30
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 14 iulie 2016 - 10:21

N-as putea s-o uit...

Acolo am facut prima otita perforata... Am umplut o perna de sange si puroi scurs din ureche... Profa a inlemnit cand a vazut-o dimineata. Internata la spitalul taberei, injectii cu gentamicina... Dormeam si plangeam... Aveam un casetofon pe care dormeam, ascultam Whigfield.... si plangeam.... Si pana la urma am rupt gratiile de la geam, si am fugit. Profei i-am spus ca m-au externat. Pana s-a bunghit ca am trombonit-o, s-a terminat tabara...

 

Am facut otita pentru ca am salvat o fata de la inec si am tras apa pe nas. 

Era fata profei mele de mate si sora celei mai bune prietene ale mele din perioada respectiva. Eram prin clasa a noua. Profa n-a stiut pana prin a 11-a, cand i-au povestit fetele tarasenia de atunci si a venit cu ochii in lacrimi sa-mi multumeasca, iar eu nu pricepeam de ce... Si acum o iubesc pe profa aia...




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -