Sari la conținut

Sari la conținut


* * - - - 1 voturi

Martisoare de martie 2016 (10)


474 raspunsuri la acest subiect

#461
Hellen06

Hellen06

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 24 octombrie 2016 - 15:10

Bună! ! si eu va aștept!  Noi suntem bine, mami e nedormita dar ăsta nu se pune cred ca așa sunt mămicile somnul e lipsa! 

Am început diversificarea mănâncă f bine chiuie când vede castronelul, i-am luat și cereale, biscuiți pt bebe abia aștept sa-I bag ficatel, gălbenuș.  ideea este ca mănâncă bine iar toată noaptea mă aleargă din pat în pătuț și inapoi  [batcap]

Voi ați făcut vaccinul de 4 luni? Pe mine nici acum nu m-a sunat. Am auzit ca unele din ele au ajuns la medicul de familie. verisoara mea care are fata de 4 luni îl face pe cel de 2 luni acum.

Voi le dați apa bebelușilor acum odată cu diversificarea? Când și cât?  Eu nu mai știu la Rebe când am început sa.î dau

în rest încă ieșim pe afară chiar și cu frig le îmbrac și stăm câte 2 ore afară bebe doarme învelit în patura și Rebe călărește parcurile. saptamana viitoare vine tati acasă ca nu mai poate de dorul nostru  [il]

Cred ca Rahe o sa-l aștepte la ușă pentru ca merge în 4 labe de vreo saptamana este tare haioasa. 

Eu va pup, nu am face book, nu știu nimic de viață voastră,  așa ca indurati-va și scrieți și voi despre mamici și pitici [pk]

Mami Mulțumesc pt schema mi-a fost de ajutor! îi plac atât de mult cartofii dulci mmmm  [clo]



#462
mamiy

mamiy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 24 octombrie 2016 - 21:39

Hellen

mi cer scuze , dar am avut laptopul defect si nu mai stiu parola. Oricum de pe telefon nu intru decat pe facebook.

Chiar ma gandeam la voi, cum mai sunteti. Ma bucur ca sunteti bine si mai ales ca mancati. Iesit cat mai mult afara atat cat va fi timp frumos - si noi facem la fel.

Christian Vlad e si el foarte activ si mai precoce decat frate-sau. La nici opt luni a luat-o la viteza de-a busilea, nu -l mai oprim! S-a ridicat chiar si in picioaruse:)

Vorbeste pe limba lui, canta de numa numa, dar la capitolul mancare stam extrem de prost. Am inceput la sase luni si, pana la 7 si 3 sapt a fost dezastru cu mancarea, expetie facand cateva zile cand a deschis gura si chiar a mancat. Avem si un dintisor in fata si-l asteptam si pe al doilea.

Incer sa postez o poza.

Eu tot... grasa sunt:)) Am 67 de kg... nu stiu cand va veni ambitia aia,,, alerg in fiecare dim 2 km, cu pauze, bineinteles.

Va pupam si asteptam sa mai treceti pe aici! [il] [il] [il]



#463
mamiy

mamiy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 24 octombrie 2016 - 21:42

iata

Miniaturi atasate

  • 14681630_1324553657576039_9026394677646501449_n.jpg


#464
Hellen06

Hellen06

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 24 octombrie 2016 - 23:36

Vladut, mama, m-ai dat gata ce ochios ești vaaaai!!!

La mine e 00, 30 în noapte de la 23 încerc sa merg sa fac dus și ea se trezește și țipă întruna și acum când sa zic ca plec s.a trezit și a plecat în 4 labe se plimba prin pat este maxima aceasta bebelusa hihi

Eu n-am cu cine sa le las ca as ieși zilnic sa alerg și mai ales cu bicicleta mea cea simpatica  [flo2]

Dar am 64.5 cu felicitări

hai mamiy ca poți! ! [flo2]  [flo2]

 



#465
Edvina

Edvina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 22 noiembrie 2016 - 18:32

Buna, cum esti Hellen? Fetele cum sunt? Nu mai stiu ce am scris ulima data despre noi. Octavia are 8 dinţi si umflata gingia ptr 2masele, il cam chinuie de vreo luna.. In rest se taraste peste tot(nu merge in 4 labe), ii place sa mearga si sa exploreze tot. De vorbit nu vrea, doar in limba lui :( . Mananca foarte bine dar se trezeste si noaptea sa suga foarte des. Cum stai cu pregatirile de Craciun? Cadouri, decorat? :)). Eu sunt tot la fel de grasă :)), nimic dat jos dupa nastere. Imi uitasem parola la contul asta;)). Pacat ca nu vi si tu pe Facebook... Va pupam si sper sa mai citesti pe aici.

#466
Hellen06

Hellen06

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 23 noiembrie 2016 - 16:04

Bună păsăricI! Bineînțeles ca citesc și mă bucur când apare câte un mesaj nou..Foarte rar, din păcate! Noi suntem bine, se pare ca vom avea un dințișor ca de 2 zile are temperatura, bale și manutele în gura! Rebe a avut primul dinte la 11 luni și soțul aseară zice "dar e posibil sa aibă dinți așa mica??" (7 jum cât are Rahe acum) :)) Am făcut vaccinul de 4 luni abia acum l-am recuperat. Cu ocazia ăsta ne.am cantarit și măsurat. 66cm și 8,5 kg. Cu diversificarea e succes complet mănâncă orice primește castronelul de dimineata cu fructe branzica gălbenuș sau biscuiti e plăcere deplina :)) Legume nu a refuzat niciodată văd ca și ficatel ul merge bine, spanacul o topește de plăcere :)) și aștept carnita de pui de la tara sa vedem cum reacționează. Am de rata și gasca de tara..oare sa.î dau sau sa aștept pui? Cred ca e o carne mai grea ăsta. .Voi ce ziceți? De mers în 4 labe prin casa e sportul preferat iar despre Rebe ce sa zic o încurajează tot timpul îi deschide ușile și îi zice "hai bebe du-te!!" Apoi aleargă la noi și țipă "uite-o!!! Uite-O! !" E o comedie nesfârșită aici. Acum am mutat băita fetei mici în cada cu sor-sa și se bălăcesc acolo împreună cu bile cu rate e o nebunie :))) Rahe a fost chiar și la prima petrecere la un verișor de 2 ani și va dați seama cum era ea de 7 luni printre picioarele tuturor pe acolo ba chiar în mijlocul petrecerii am și culcat-o și toată lumea se mira ca doarme în toată gălăgia aia. În schimb toate nopțile sunt albe și doar la 3-4 adormim și noi și tot cu trezit pana dimineață pt tÎți de intr-o noapte mă gândeam sa o dau pe lapte praf:))) ca la rebe când am intercat-o nu i-a mai trebuit trezit noaptea. Oh mai rezistam ce sa facem.. Și cam ăsta e viața noastră! ! A venit și soțul acasă și m.am oprit la 65 kg ca văd ca nu are de gând sa mergem la alergat, doar vorbește despre ăsta:)) De sărbători facem brăduț si asteptam mosul..deja am scris scrisori moșului cu amprenta fetelor la manute sI scrisul lu mami..sa mai dam la nanuti la mătuși ca ne-au cerut:)) Eu va pup!! Si aștept sa citesc despre voi! Și bebelușii cei grasuni***

#467
Edvina

Edvina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 27 noiembrie 2016 - 16:26

Ma bucur ca sunteti bine si ca mananca bine. Carne poţi sa ii dai de care ai, important e sanu fie grasa si nu prajita, in rest fara restricţii :)).

Ce frumos e cu 2 copii, mai astept un pic si ne punem pe treaba :)).

Si din nou zic ca e pacat ca nu vi pe Facebook si Mamiy si-a uitat parola de aici. Floare de crin a venit cu propunerea sa iti ofere un cont gata facut, care la folosit ea la inceput, acum si-a aratat adevarata identitate :)).

Cred ca pe la 7luni am facut si noi vaccinul de 4luni, greu ajung la medici..

Noi nu avem lista ptr mos anul asta, nici nu ne-au cerut-o neamurile ca ii scriam eu si ptr mine :)).

Oo e bine Rahe la kg, al meu a fost cel mai mare la nastere dar acum stagneaza sau i-a foarte puţin in greutate chiar daca mananca bine. :-*

Am scriu cam aiurea, cam ce mi-am amintit din ce ai scris :))


Editat de Edvina, 27 noiembrie 2016 - 16:27 .


#468
Hellen06

Hellen06

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 27 noiembrie 2016 - 17:50

Daaaaa o sa vin și eu ca am un cont de pe care am vândut niste haine mai demult. E Sandra Obreja cu un tricou cu o maimuță la profil. Îmi dai tu add sau sa.mi zici cum sunteți voi sa va caut

#469
iuldav

iuldav

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 28 noiembrie 2016 - 00:13

Buna fetelor. Greu v am gasit! Am o problema cu bebe Alex si vreau sa ma consult cu voi.Abia acum,la aproape 9 luni un doctor neurolog la care am ajuns pt ca nu statea bine in fundulet i a observat o gaurica aproape de anus pe care l a numit sinus dermal. Va suna cunoscut?



#470
Hellen06

Hellen06

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 28 noiembrie 2016 - 10:50

Draga mea, nu am auzit de așa ceva. Probabil e un termen de specialitate. Bebe Alex Multă sanatate!! Ce v-a recomandat, faceți și alte investigații?


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -