Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Locuind fara partener facem mai greu compromisuri ?


46 raspunsuri la acest subiect

#41
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 29 aprilie 2016 - 02:31

Aminna, eu nu am chef nici de cearta, nici de despicat firul in 4 la ora asta. Daca tu asa vrei sa intelegi, asa sa fie. Peace

#42
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 29 aprilie 2016 - 09:00

In general, cand suntem mai tineri, suntem mai adaptabili.

Pe masura ce inaintam in varsta, suntem mult mai conservatori, mult mai putin deschisi la nou, mult mai putin adaptabili la situatii noi... 

Asta la modul general, din ce am observat eu in decursul timpului... , si asta indiferent daca suntem cuplati sau nu...



#43
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 29 aprilie 2016 - 16:47

Aminna, eu nu am chef nici de cearta, nici de despicat firul in 4 la ora asta. Daca tu asa vrei sa intelegi, asa sa fie. Peace

nici eu.

 

voiam doar sa ma lamuresc, din moment ce fac parte din respectiva categorie, daca tu intr-adevar consideri ca mi se aplica concluziile pe care le-ai tras. mie si tuturor celor ca mine. si asta pentru ca ai generalizat, si asteptam sa vad un "unii oameni care locuiesc singuri", dar nu l-am vazut.



#44
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 29 aprilie 2016 - 17:21

nici eu.

 

voiam doar sa ma lamuresc, din moment ce fac parte din respectiva categorie, daca tu intr-adevar consideri ca mi se aplica concluziile pe care le-ai tras. mie si tuturor celor ca mine. si asta pentru ca ai generalizat, si asteptam sa vad un "unii oameni care locuiesc singuri", dar nu l-am vazut.

 

nu, concluziile mele nu ti se aplica tie, chiar si fara "unii". concluziile mele sunt felul in care imi explic ceva ce am experimentat.


Editat de Aqai, 29 aprilie 2016 - 17:23 .


#45
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 03 mai 2016 - 17:59

Carla, eu iti inteleg supararea, prietena, sau fosta ta prietena e un om fara cuvant, pe care nu te poti baza.

Si eu am oameni din astia in jurul meu. Pe unii chiar nu ii pot evita, ca imi sunt rude...pe ceilalti, daca sunt o companie placuta. nu ii evit neaparat, dar au in mintea mea eticheta pusa, nu am bazez pe ei.

Din experienta mea, daca o persoana te-a lasat balta o data, o va face cu oricare alta ocazie. Ori esti om de cuvant, ori nu. Ori incerci ca prin deciziile tale sa nu incurci pe nimeni, ori nu iti pasa. Comportament de mijloc nu prea exista. Daca nu esti sigur de ceva, nu te bagi, nu promiti, ca apoi sa risti sa lasi cu ochii-s soare, sa incurci.

 

Edit ca sa precizez ca ii numar pe degetele de la o mana pe oamenii din viata mea pe care ma pot baza...


Editat de Fleurdelise, 03 mai 2016 - 18:09 .


#46
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 03 mai 2016 - 18:08

Si ca sa continui sa-ti raspund la intrebare, nu cred ca a locui fara partener te face mai inflexibila. Subscriu la ideea de maturizare, cu sau fara partener, devii cu varsta mai putin inclinat spre compromisuri , te cunosti mai bine si iti cunosti mai bine asteptarile fata de ceilalti, tocmai pentru ca ii cunosti mai bine pe cei din jurul tau. Incepi sa ai niste standarde bine definite, mai ridicate sau mai coborate ca in prima tinerete sau ca atunci cand aveai partener...nu conteaza, conteaza sa fie bine stabilite.



#47
carlad

carlad

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 04 mai 2016 - 16:56

Fleurdelise, in momentul de fata trec printr-o faza de testare: testez relatiile mele cu ceilalti, ma testez pe mine, cat de toleranta sunt, cum pot sa-mi exprim clar nemultumirile fara sa lovesc si asa mai departe. Si toate astea le constat la mine fara sa imi fi propus o schimbare in acest sens. Au veni de la sine dar ma bulverseaza pentru ca nu ma mai recunosc. O fi maturizare prin ce trec, dar cam tarziu si cam prea dintr-odata. O sa vin cu vesti cand o sa simt ca s-a incheiat faza.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -