Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Madonna si fiul ei

parenting madonna adolescenti

49 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 03 aprilie 2016 - 09:20

Urmaresc cu oarecare interes disputa dintre Madonna si fiul ei Rocco.

rocco-si-madonna.jpg

Pe de o parte Madonna joaca acum cel mai dificil rol din viata ei- cel de parinte si pe de alta parte,avem de a face cu un adolescent (si cine inca nu are copii adolescenti ... nu prea isi da seama .... dar, atentie [flo2] )

 

Prins intre doua stiluri diferite de parenting, intre celebritate  si presiunea de a fi mereu in the spotlight  - Rocco, baiatul Madonnei ii da multe dureri de cap,

 

Pentru cine nu stie, Rocco a fugit de acasa  - din NY si s-a dus la tatal lui la Londra ... de unde nu vrea sa se intoarca.

 

1228-madonna-rocco-guy-ritchie.jpg

 

In plus, azi scandalul s-a uratat pentru ca Rocco -a postat pe contul lui de Instagram ca este - son of a bitch ;(

Nu cred ca ii cade bine Madonnei asta ...

 

Pfff .... ce spuneti?



#2
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 03 aprilie 2016 - 11:22

Cum adica scandalul s-a uratat?

 

Pai se vede din prima poza de ce a fugit Rocco. Daca eu i-as face codite lui fiu-meu de 16 ani aproape, si as posta poza pe instagram sau twitter crezi ca n-ar fugi de acasa, daca ar avea unde?

 

Taica-su pare mult mai normal decit ma-sa si eu as alege la fel. Plus n-o inteleg pe Madona, de ce a trebuit sa recurga la avocati, in loc sa discute cu fiu-su? E mare, nu se mai pune problema de custodie! Chiar daca prin absurd cistiga ea custodia, fiul de 16 ani o sa fuga de acasa si o sa-i faca viata un cosmar! Plus se poate apuca de droguri si altele, numai sa-i faca in ciuda. N-o inteleg deloc. E prea tirziu sa-l mai cistige. Trebuia sa se gindeasca mai demult la asta.



#3
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 03 aprilie 2016 - 14:05

eu in locul ei as zice sarumana ca s-a dus la taica-su sa aiba o viatza normala si linistita si nu s-a apucat de altele mai grave. Ce naiba de viazta e si asta sa umblii brambura dupa turneele maica-tii sa nu ai si tu macar o luna doua de liniste, o scoala stabila.

Plus coditele vorba Letitiei !



#4
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 03 aprilie 2016 - 14:27

Indiferent de motiv, un copil, de fapt un tanar de 15 ani ar trebui sa poata decide singur cu care parinte sa stea. Si in cazul lui Rocco, se pare ca tanarul prefera stabilitatea, si viata de familie cat de cat normala pe care o are cu tatal lui.

 

... problema e ca Madonna s-a obisnuit ca toate sa fie "her way" , asa cum vrea ea, si e si inconjurata de un anturaj care ii canta in struna, si ii e greu, daca nu chiar imposibil sa accepte ca cineva, mai ales propriul ei copil poate sa nu fie acord cu ce vrea ea [:(]



#5
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 03 aprilie 2016 - 23:22

Nu se stie 100% ca acel cont de Instagram e al baiatului. Si da, bine ca e cu tatal lui si nu cine stie pe unde! O stim pe fata lui Ozzy Osbourne (Kelly)care a crescut prin turneele lui si nu a facut cele mai bune alegeri mult timp, la fel si fratele ei. Nu inteleg de ce ar vrea cineva asa o viata pt copil! La 16 ani e normal sa aiba o parere despre ceea ce il priveste direct! 



#6
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 04 aprilie 2016 - 08:37

da e adevarat ca acele codite nu sunt tocmai OK insa nu cred ca i le=a facut maicasa cu forta :) ced ca a acceptat si el asta.

 

Pe de alta parte, tinand cont de faptul ca cei doi parinti se urasc, e posibil ca baiatul sa fie si prins intre personalitatile lor.



#7
Anais_

Anais_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 826 mesaje

Postat 04 aprilie 2016 - 09:06

Nu stim de ce a plecat el de acasa. Poate s-a sculat intr-o zi si i-a zis maica-sii ca el vrea sa se mute singur intr-o vila de 20 de milioane si i-a cerut bani pentru asta. Iar maica-sa a zis: "Nici gand! Daca vrei bani pune mana si munceste pentru ei asa cum am muncit eu". Iar el a zis: "Bine, atunci plec la tata si n-o sa ma mai vezi niciodata. Esti cea mai rea mama, ai atat de multi bani si nu vrei sa-mi dai si mie 20 de milioane amarate".

 

Poate voi aveti dreptate si e doar un adolescent care s-a saturat de viata haotica a maica-sii si vrea stabilitate si un trai linistit, dar sunt posibile si altfel de scenarii.



#8
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 04 aprilie 2016 - 13:56

La 16 ani nu te muti  singur nicaieri...esti  minor . Exista varianta ca un judecator sa il declare emancipat, adica poate fi independent de parinti, dar in conditii anume, nu asa , ca vrea si gata! Aceasta  procedura legala nu exista in toate statele americane, din ce stiu eu. Si daca ar avea milioane , averea aia o administreaza altii pana la majorat. Deci nu cred varianta ta, anais! 


Editat de jenn, 04 aprilie 2016 - 13:58 .


#9
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 04 aprilie 2016 - 14:19

Eu cred ca Anais a dat exemplu asa...la modul general si e un exemplu plauzibil,nu avem de unde sti exact relatia dintre fiu si mama.

 

In defintitv e tot un adolescent care e momentan in conflict cu unul dintre parinti,si si-a gasit "refugiil"la celalat!



#10
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 04 aprilie 2016 - 14:24

slava domnului ca la celalalt si nu pe strada sau la straini.

Oricat s-ar dusmani parintii Madonna exagereaza cu armatele de avocati. Poate sa-l vada cat vrea banuiesc ca nu isi numara banii de bilete de avion





Etichetat si cu parenting, madonna, adolescenti

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Astăzi, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -