Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Două tinere musulmane, bătute în Bucureşti pe Calea Mosilor


242 raspunsuri la acest subiect

#11
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 01 aprilie 2016 - 12:35

Interesant cum la orice chestie asociatiile musulmanilor sar cu aceeasi placa.....ca nu trebuie amestecati,ca nu stiu ce.....

 

In germania sunt tinuti in brate de autoritati.....au atacat femeile?hai sa puna tot nemtoaicele in cusca....sa le faca vagoane separate..

 

La noi ce sa zica...daca le face si cea mia mare moschee din europa....normal ca pun aceeasi placa.

 

In mod normal trebuie asteptat rezultatul anchetei,daca e sa ne batem cu caramida in piept pe"policalul corectnesul"



#12
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 01 aprilie 2016 - 12:38

Nu cumva e o gluma de 1 aprilie?



#13
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 01 aprilie 2016 - 12:40

Nu...adica ar fi pacaleala nationala...au zis si la stiri pe europa fm.....exact inainte a se apuca de vorbit CTP.



#14
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 01 aprilie 2016 - 12:43

nu imi place ce s-a intamplat acelor femei. Sper ca acei tineri sa fie pedepsiti.



#15
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 01 aprilie 2016 - 12:48

daca au gresit si n-au avut motive si doar voiau sa se distreze...si au atacat nemotivat...atunci da.Daca erau beti sau drogati..

de fapt trebuie asteptat rezultatul anchetei deoarece politia a deschis dosar penal pentru lovituri si alte violente.in rem.Zic bine sper termenul,s-a comis fapta penala dar nu se cunoaste faptuitorul.



#16
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 01 aprilie 2016 - 12:59

De curiozitate, de ce credeti ca le-au batut si le-au pus sa-si de jos valul ala...sa vada daca-s blonde? [:D]



#17
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 01 aprilie 2016 - 13:19

Eu banui ca in legislatia Ro nu e prevazut daca au voie sau nu sa poarte valul in public. Parca in Belgia e interzis. In No e interzis in scoli, cladiri administrative, etc.

Poate ar fi timpul sa se discute aspectul acesta si in Ro si sa fie adus la cunostinta oamenilor ce e voie si ce nu e voie. Ca pe bun simt nu te poti baza, altfel e cand e scris negru pe alb in lege ca se pedepseste.

 

Pe de alta parte eu daca merg intr-o tara araba, din cele traditionaliste, cred ca trebuie sa ies acoperita. Adica sa ma adaptez la regulile acelei tari.



#18
alyx

alyx

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 620 mesaje

Postat 01 aprilie 2016 - 13:34

daca au gresit si n-au avut motive si doar voiau sa se distreze...si au atacat nemotivat...atunci da.Daca erau beti sau drogati..

de fapt trebuie asteptat rezultatul anchetei deoarece politia a deschis dosar penal pentru lovituri si alte violente.in rem.Zic bine sper termenul,s-a comis fapta penala dar nu se cunoaste faptuitorul.

 

Cercetarea penala in rem se deschide, intr-adevar, atunci cand s-a comis o fapta penala al carei autor nu este cunoscut inca. Dar aici se cunosc autorii, deci cercetarea penala se face in personam.

 

Editez ca am spus o prostie cat mine. Am presupus ca se cunoaste si identitatea atacatorilor, de aia am spus de cercetare in personam. Daca nu se cunoaste identitatea acestora, da, cercetarea se face in rem.


Editat de alyx, 01 aprilie 2016 - 13:55 .


#19
alyx

alyx

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 620 mesaje

Postat 01 aprilie 2016 - 13:39

De curiozitate, de ce credeti ca le-au batut si le-au pus sa-si de jos valul ala...sa vada daca-s blonde? [:D]

 

Ca atata I-a dus mintea pe acei tineri? In fiecare tara, in fiecare natiune exista si exemplare dintr-astea, dar nu inseamna neaparat ca-s reprezentativi pentru un popor, ca astfel de atitudini caracterizeaza o natie.



#20
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 01 aprilie 2016 - 13:52

O musulma ca neaosa din Traian si Decebal [:D] ( cu val normal, nu burka ) a declarat in numele fetelor ca s- au luat de ele pe motive de terorism, aka islam. Le- a sarit un om in aparare, una e batuta mai serios, avea spray cu piper dar nu a apucat sa il foloseasca. Sunt curioasa ce varste au atacatorii.

Pe de alta parte, fetele nu au depus plangere la politie! 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -