Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


1733 raspunsuri la acest subiect

#51
Ale Ale

Ale Ale

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 11 martie 2016 - 19:28

Eu ceai nu ii dau iam dat o singura data si mi sa parut ca a vut scaun foarte moale dar apa ii dau in fiecare seara dupa baie cate o lingurita stiti cum o savureaza se linge pe buze [:)]



#52
Monika25

Monika25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.112 mesaje

Postat 11 martie 2016 - 20:10

Eu ii dau zi de zi ceai babycalm pt colici cam 50ml pe zi nu are nimic de la el ii place doar sa fie caldut ca rece nu il accepta. Apa nu ii vad rostu deocamdata. Stiti ce am observat? Azi am reusit dupa ce a papat el sa ma mai mulg vrreo 30 ml doar si iam pus in frigi e pana acum a tot supt si plange la san ca si cum sanul ar fi gol si plange pana la lacrimi intradevar sanii mei sunt moi nu plini pt ca de cand e treaz de la 4 tot iam dat san nu prea a apucat sa se refaca si mulganduma au fost si mai goi mereu patesc sa aibe crize dinastea cand ma mulg si sani sunt mai moi acum iam dat si cei 3pml din frigider si tot nu pare mtumit...ati patit asa?

#53
Ale Ale

Ale Ale

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 11 martie 2016 - 20:38

Monika si eu am patit asa sugea incontinu si dupa plangea trebuia sa ii dau lp si atunci era liniste,in legatura cu apa mami a mea zice ca si ea ne dadea si dr mi-a zis ca e bine daca ii dau cate o lingurita acum fiecare face cum crede



#54
sofel

sofel

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 458 mesaje

Postat 11 martie 2016 - 23:40

Eu nu dau nici apa nici ceai (recomandarea dr-ului), doar laptic personal. Ne-am facut asa program incat nu ma mulg niciodata (alta recomandare, ca sa nu produca organismul mai mult decat trebuie) si papa o data de la un san, a doua oara de la celalalt - indiferent daca e distanta de o ora sau 3 intre mese.

#55
sofel

sofel

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 458 mesaje

Postat 11 martie 2016 - 23:44

Chiar si in puseul de crestere, cand cerea papa si la 30 de min, aveam intr-adevar sanii moi, insa statea cumintica si tragea ea ceva - n-am vrut sub nicio forma sa cedez sa-i dau lp. Si am depasit momentul, iar fata a si luat in greutate :)

#56
Monika25

Monika25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.112 mesaje

Postat 12 martie 2016 - 03:30

Prezenta :) a trecut si acel moment cert e ca am nevoie de vreo 2 ore ca sa produc laptic k altfel e dezastru cu el numa neschimbat si fara tzatza sa nu il lasi ca e suparare mare :)) ma certa o prietena odata ca cica de ce il schimb noaptea ca ii stric somnu si deaia imi sta apoi treaz atata si iam zis ca el nu sta cu kaka la fund niciodata nici in somn si noaptea face de 2x trebe sal schimb...ea are bebe de 6 luni care nu mai face caca noaptea si o schimba de pampers decat dimneata ehhh aia o fi alta treaba peste cateva luni dar noi suntem mici si facem mult acuma ca ma baga in faliment cu pampersi :)))

#57
tadiana

tadiana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 12 martie 2016 - 05:20

Tina draga, si noi trecem prin momente si momente. La noi espumisamul e eficient deocamdata. Sper sa ramana doar amintirile frumoase... Oricum, saptamana viitoare ma voi duce la un chirurg cardio-vascular pentru a vedea ce solutie imi propune pentru a extirpa cheagul. Cate saptamani de innohep faci dupa nastere? Crestere usoara!

#58
Iza13

Iza13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 264 mesaje

Postat 12 martie 2016 - 07:10

Neata gagici!!!! Am depasit si noi puseul de crestere...sfarcurile mele sunt franjuri, nu mai supprta nici o haina. Ne-am invat sa stam in wrap cca 2 ore pe zi...asa ca mai apuc si eu sa fac ceva prin casa. Am inceput sa ne gandim la botez...unde, cand si pe cine sa invitamsi sa ma uit dupa rochite pt hagica si pt mine. Parca nimik din ce vad rochite pt botez nu ma incanta....daca aveti sugestii primim cu drag. In plus ieri, pt prima data de cand ma stiu am devenit trista uitandu-ma la silueta mea si cele 9 kg cu care am ramas....imi este greu sa aleg o rochie pt sunculitele din dotare si care sa permota si alaptarea...poate trebuie sa merg la croitor (fetele din Cluj aveti vreo recomandare pt croitor?).

#59
sofel

sofel

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 458 mesaje

Postat 12 martie 2016 - 08:17

Monika, eu o verific pe pitica la scutec aproape de fiecare data inainte sa pape (zi sau noapte) - n-am ce somn sa-i stric, ca e mereu treaza in momentul ala. Si o schimb de cate ori e nevoie - mai bine faliment la scutece decat sa se irite si sa dea in alte pb. Tadiana, si eu sunt inca pe clexane (pt 6 sapt dupa operatie). Multa sanatate iti doresc! Tinem pumnii stransi sa fie totul bine! Iza, si eu am fost la fel cu sanii, inca mai simt ceva disconfort, dar...induram pt bebeii nostri. Am si eu wrap, insa cand sa-l incerc...?! Ca pitica mea plange sau se foieste teribil cand sta treaza... N-avem momente linistite cand nu doarme. La botez... ne-am gandit ca treb sa-l facem, insa doar atat. Nici n-am ales nasii inca :)) Eu mai am de dat jos 14 kg (am dat tot atatea pana acum, adica intr-o luna). Cat despre hainute...nici nu m-am gandit. Eu sunt oricum mai clasica si o sa merg pe o varianta mai putin tipatoare :)) Fetelor, noi azi implinim o lunita!!!! Sunt atat de fericita de fetita mea draga! Simt ca mi s-a implinit si ultimul vis mare din viata asta! Acum s-o vad cum creste, cum se va transforma intr-un om bun, cu suflet mare! La multi ani noua!!! :))) Pupici!!!

#60
Ale Ale

Ale Ale

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 12 martie 2016 - 08:18

Iza si eu am ramas cu 7 kg in plus dar am inceput sa fac abdomene,Monika si eu o schimb o data pe noapte la ora 2 ca altfel o gasesc uda dimi si atunci papa si doarme in continuare [:)]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -