Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Bulgărași drăgălași de Februarie 2016


1733 raspunsuri la acest subiect

#31
sofel

sofel

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 458 mesaje

Postat 11 martie 2016 - 06:07

Eu sunt la a 2-a noapte consecutiva cand pitica mananca la 3 ore si doarme bine intre mese!!! De necrezut :))) Sa vedem daca si acum, de la 6 dim... Ca o cam deranjeaza burtica, se tot agita :((

#32
Tantzica

Tantzica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 229 mesaje

Postat 11 martie 2016 - 06:09

Si eu fac prezenta, de la 4 s-a trezit si a supt pana acum... Sper sa doarma macar 3 ore... si sa pot adormi si eu....

#33
tadiana

tadiana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 11 martie 2016 - 07:00

[quote name="Tantzica" post="8381192" timestamp="1457625610"] tadiana, asta cu banutul am mai auzit-o, asa de neigienic mi se pare :( La al meu n-am pus nimic, ombilicul arata foarte bine (doar i l-am toaletat cu spirt zilnic) Eu l-am inscris pe pitic la o dr. pediatru tanara si draguta, medicul meu de familie e un mos de la armata, nu stiu cat m-ar putea ajuta cu bebe hehe. doamna asta a venit acasa cand l-a luat in evidenta, a zis ca ne revedem cand face bebe o luna (cred ca va veni in continuare acasa). cantar am si eu, il mai cantaresc sa vad cum suge, dar nu ma agit prea tare cu masuratorile. Si Raducu urla la inceput la schimbat de pampi, nu le place senzatia de gol... Dar s-a obisnuit, mai oracaie el cand cum, dar nu mai zbiara ca din gura de sarpe ca pana acum, Inca face circ la baita, sper sa se obisnuiasca usor usor si cu apa :) Cosmina, asa era si al meu in prima sapt, m-am ingrijorat si eu, acum ducem dorul somnicului acela, cred ca trecem printr-un puseu de crestere, toata ziua sta la tzitzi :) Parca mananca in gol, dar a pus falcute si uda pampi cum trebuie, asteptam cu rabdare sa treaca si faza asta. Si el geme, se screme, trage partzuri non stop, in somn mai chitzaie, deja m-am obisnuit si dorm tun langa el, dar ma trezesc instant la primul scancet cand se trezeste. Stai linistita, asa dorm ei :)[/quot

 

Tantzica, dar oare nu este un banut medicinal...?!

Altfel nu voi accepta!

Su Aida plange la schimbat de ti se rupe sufletul. Pana acum, o schimbam inainte de masa, ca asa am citit ca e bune. Ieri a plans atat de tare, incat am inversat etapele: i.am dat papa si apoi am scimbat-o. Minune: nu a plans deloc la schimbat!!!

Nu stiu daca tine...



#34
tadiana

tadiana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 11 martie 2016 - 07:01

Eu sunt la a 2-a noapte consecutiva cand pitica mananca la 3 ore si doarme bine intre mese!!! De necrezut :))) Sa vedem daca si acum, de la 6 dim... Ca o cam deranjeaza burtica, se tot agita :((

 

Si noi, dar nu mai trage de la san. Golesc sanii cu pompa , iar apoi ii dau ei si asa e ok.



#35
tadiana

tadiana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 11 martie 2016 - 07:03

Tadiana noua nu ne-a zis niciun doctor/asistenta nimic de banut la buric (doar strabunica bebelinei, dar nu am ascultat-o [:D] )... Noi am inscris-o pe bebelina la doctorita mea de familie si a venit sa o vada saptamana trecuta. A ramas sa mergem cu micuta la cabinet o data pe luna.

 

Multumesc mult!

Cat de naiva pot sa fiu.... Eu [batcap]  chiar am crezut ca e un banut medicinal, special conceput pt asta.



#36
tadiana

tadiana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 11 martie 2016 - 07:06

Tadiana, faza cu banutul pare din alte vremuri sincer... Noi am inscris-o pe pitica la medicul nostru de familie, insa ii tot cautam si pediatru bun si disponibil sa vina si acasa (contra cost evident). Dar se pare ca toti sunt fff ocupati :( A fost o data medicul de familie si ne-a zis multe lucruri. A venit si un pediatru, dar doar ca "o favoare". Mai cautam... Si eu am cantar acasa si ii monitorizez cresterea care e chiar favorabila :)Cosmina, bucura-te cat mai poti, nu te ingrijora! :)Ale, multumim :)))Monika, ce crezi?! Pitica mea a dormit azi-noapte ideal - 3 reprize a cate 3-3.5 ore!!! Prima noapte dupa aproape o luna in care m-am odihnit! La noapte insa...poate chiar ne scriem, ca pitica a cammit si pe zi cam mult... :(((

 

Multumesc ca ma treziti la cap [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] , cu banutul!!

Eu chiar am crezut ca e un banut medicinal.



#37
syrenne

syrenne

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 433 mesaje

Postat 11 martie 2016 - 08:26

Salutare si de la noi

Eu il am inscris la dr de fam care e si pediatru. Daca nu imi convine ceva, ma duc la particular..am copiii asigurati la Medlife si apelez la ei. 

Noi am dormit ieri afara..2 reprize de plimbareala..asta noapte a avut limbricei..a dormit 1.5 ore la mine pe burtica si 2,ore langa noi

 Al meu, de la un timp, ttesare f des, si din maini si din picioruse. Si se trezeste imediat oricat de adormit este. Acum de dimi, era asa de obosit incat nici lapte nu i+a trebuit..si l-am pus si pe burtica, sa nu mai poata tresari. Dar stau cu ochii pe el, sa nu se intample ceva(paranoia si eu). Doarme frumos pe burtica. Voi i-ati pus sa doarma asa?



#38
Ale Ale

Ale Ale

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 11 martie 2016 - 08:26

Carla se trezeste la 4 ore noaptea dar mai mult o trezesc eu sa o schimb ca ea doarme si atunci sI papa 22-02-06-08 astea sant orele ei [:)] incepe sa intre in normal zic eu ,va doresc la toate bebei linistiti si un week frumos [flo2]



#39
sofel

sofel

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 458 mesaje

Postat 11 martie 2016 - 09:04

Syrenne, vaaai ce dulcica e si Sofi cand doarme pe burticile noastre. Eu o tin asa numai dupa ce papa, ca sa scoata aerul. Si mai adoarme cateodata, insa tot pe burtoiul lui tati e ceeeel maaai biiineee, ca e mai maaare :)))) La mine parca nu mai incape ca la inceput... :))) Mda, deci de la 6 nu se mai doarme si se mananca... program de voie: ba la o ora, ba la 1.5 ore... Rasfat! Ale, pai voi aveti un program de invidiat! Ca la carte, bravo! :)

#40
roseroze_86

roseroze_86

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 11 martie 2016 - 09:07

Bine v-am regăsit dragi mămici, Multumim happy_mammy pentru casuta noua :). Fetelor si noi am avut probleme cu ochișorii si pe langa optiserum( un ser special) si șervețele Iridium baby am folosit si lapte matern si a fost ok. Tadiana , exista bănuț la farmacie, este un fel de curea elastică care se prinde in arici la spate si care sta pe buric( pb este ca nu prea sta ca bebe se foiește si aluneca) . Eu de la SensiBlu am cumparat. Eu am mari emotii ca mai este foarte putin si urmează sa-i facem vaccinul Aidei si toate speculațiile astea din media au reusit sa ma influențeze si am o mare teamă. Voi ce faceți, va vaccinați bebeii? P.S știe cineva cum pot schimba numele sau ma rog nickname-ul asta roséroze?


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -