Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

imi/ne lipseste ceva...


295 raspunsuri la acest subiect

#261
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 16 martie 2016 - 10:22

in povesti maica,in povesti.Eu sunt pentru emanciparea femeii........si mi se pare ca Lea n-ar avea treaba cu decsurcatul...as aca poate sa ceara un specimen mai sus mentionat.



#262
oana_s

oana_s

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 16 martie 2016 - 10:32

Lea,

 

in afara ca in cazul meu, eu aveam copil dintr-o relatie anterioara si nu el, situatia mea este (a fost) identica cu a ta.

 

El cu canapeaua, eu cu restul, restul insemnand mancare, curat, iesiri, copii (ca avem si noi unul comun) etc.

In afara de asta, el taciturn, nedoritor de lume in jur, eu peste medie de sociabila si plimbareata, el mut, dar MUT, eu peste medie de comunicativa.

 

Ca si la tine, singurele momente bune au fost vacantele si rarele iesiri, dar viata nu e facuta din 2 saptamani/an.

 

Incercat si eu cu vorbitul, eu vorbeam, el tacea si n-asculta.

Ca si tine, dat ultimatum-uri, el plans si jurat ca se schimba. Asta timp de aproape 7 ani. In 2015, n-am vorbit unul cu altul aproape intregul an, cu exceptia evident a vacantei de vara si sarbatorilor.

 

Ceea ce vreau sa spun, este ca in toti anii astia, eu mi-am pierdut prietenii si "luminita" din privire, vremea, anii tineretii [:D] si am ajuns la divort oricum. Divort care s-a terminat acu' doua zile.

 

El inca nu realizeaza ce se intampla, ma intreaba daca poate ramane la noi in wkd, vrea sa ne impacam, spune ca inca putem [alcool] , vrea sa mergem in concediu impreuna, zice ca am fost prosti amandoi [batcap]  si nu pricepe ca ce n-a fost bun 7 ani, nu poate fi bun niciodata.

 

Exista oameni care chiar nu inteleg viata la fel ca noi.

 

N-am sfaturi, am vrut doar sa-ti spun ca eu n-am putut face compromisul de a sta cu cineva cu care sunt perfect incompatibila, chiar daca "nu ma batea, aducea banii acasa, nu bea, nu ma insela", doar ca sa nu fiu singura sau "pt copii", asa cum gresit zice lumea.

 

Iti doresc sa-ti fie bine, orice ai alege. [flo2]



#263
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.457 mesaje

Postat 16 martie 2016 - 11:18

Oana_s [grup] [flo]



#264
oana_s

oana_s

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 16 martie 2016 - 11:20

Oana_s [grup] [flo]

Off topic: Mereu te-am admirat din umbra ca ai zis "stop" cand trebuia. [flo2]



#265
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 16 martie 2016 - 11:26

oana_s,  [pup]



#266
Lea_des_bois

Lea_des_bois

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 730 mesaje

Postat 16 martie 2016 - 12:08

of, Oana  [flo]  [grup]  [pup]  iti multumesc ca mi-ai impartasit din experienta ta. curaj. nici nu vreau sa-mi imaginez cum a fost anul trecut pt tine...

 

eu incerc acum sa rezolv/clarific partea financiara; si daca reusim sa ne comportam civilizat, corect si echitabil pt copii, ma declar multumita (cred [:D] ). insa n-am renuntat (f mult) la ce-mi face placere si ma straduiesc sa nu fiu afectata de botul si comentariile lui; nu-mi iese intotdeauna, dar fac eforturi si cu siguranta intr-o buna zi vor deveni zgomot de fond :-))


Editat de Lea_des_bois, 16 martie 2016 - 12:13 .


#267
Lea_des_bois

Lea_des_bois

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 730 mesaje

Postat 16 martie 2016 - 12:11

edit dubla


Editat de Lea_des_bois, 16 martie 2016 - 12:11 .


#268
ch_dana

ch_dana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.546 mesaje

Postat 16 martie 2016 - 14:26

oana_s,  [pup]  [cheers] to your freedom...ai rezistat mai mult ca mine ;)

 

Lea, de fapt tu incerci sa traiesti o viata separata de a lui, optiune cu care evident ca el nu va fi de acord (ii dispar multe avantaje). Eu nu am reusit sa ajung la gradul de zen (zisa si "nesimtire") incat sa treaca pe langa mine jignirile servite sub masca sinceritatii...


Editat de ch_dana, 16 martie 2016 - 14:28 .


#269
Lea_des_bois

Lea_des_bois

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 730 mesaje

Postat 16 martie 2016 - 16:12

Dana, eu incerc; pt fii'mea, pt subconstientul meu, pt x sau y motive, incerc. Atata timp cat ne pastram respectul (nu ne porcaim si nici nu urlam unul la altul), eu incerc.

 

M-am gandit si la o separere temporara, insa e complicat si nu am chef si energie sa depun efortul; pt moment simt ca nu merita, adica situatia nu e atat de dramatica incat sa ma dau peste cap atat de tare.

As putea sa ma mut la apartament, insa asta inseamna sa astept 3luni pana pleaca chiriasii, cheltuieli cu remobilat partial, si cel mai complicat, schimbat cresa fetei. Ceea ce aici nu-i simplu. As putea sa o las acasa cu vara'mea 100% dar nu cred ca e o idee buna pt dezvoltarea ei sociala: ii place la cresa, si mie imi place cum se dezvolta/descurca (e fasneatza foc, stie ce vrea si stie sa se impuna fara sa fie agresiva. Interactioneaza extrem de bine cu alti copii si cu strainii si aici recunosc ca e meritul cresei. (si al nostru ca am trambalat-o si lasat-o cu "altii" de cand era bebelina) (si-am incheiat cra cra-ul :-)) )

Oricum, important e ca am aceasta solutie la indemana, vad eu daca recurg la ea sau nu.



#270
Anais_

Anais_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 826 mesaje

Postat 16 martie 2016 - 16:47

Daca apartamentul e închiriat pe termen lung ( ai zis ca se "plătește singur") nu ar fi o soluție sa închiriezi tu undeva in zona creșei? Nu știu care sunt chiriile pe la voi dar ma gândesc ca financiar ar fi tot aia. Asta daca zona in care e creșa nu e foarte exclusivistă si cu chirii mari.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -