Sari la conținut

Sari la conținut


A slabit cineva cu Vissislim?


30 raspunsuri la acest subiect

#21
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 02 martie 2016 - 07:28

Violeta, actorul The Rock se trezeste in fiecare zi pe la 3 jumate sau 4 ca sa mearga la sala :))))

 

nu exista cea mai buna dieta, exista un stil d eviata pe care sa il poti tu tine.

 

 

 

Ce a spus mianda cu apa e foarte corect, cand iti este foame se recomanda sa bei apa si apoi sa mananci, ca s anu trebuiasca sa ingerezi 1000 de calorii pana la satietate ci sa te limitezi la 500



#22
violetan

violetan

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.678 mesaje

Postat 02 martie 2016 - 20:59

S-o trezi actorul the rock pe la trei juma' s-o arda la sala gen:)); eu, in acelasi stil, ma trezesc zilnic la 5.20, la 7 sunt la birou si Dumnezeu cu mila cand plec de acolo. Prin urmare, cand oi ajunge star la hollywood (sau macar bollywood  [pk] ) poate ma mai gandesc daca ma duc sa fac muschi in creierii noptii. Pana atunci, ma interesez la voi daca merge cu Vissislim, daca nu-ma orientez la ceva mai de durata, dar mai sanatos. Nu ma stresez f tare, pentru ca nu am mult de dat jos si o fac doar ca sa ma simt eu bine cu mine. Stilul meu de viata nu o fi unul prea cusher, dar nu mananc junk food si am o dieta destul de echilbrata, doar cu orele de masa stau mai prost, deh, ma paleste foamea cand ma intorc de la birou....

mersi, Xio!  [flo2]



#23
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 03 martie 2016 - 07:28

Mai, sotul meu lucra de la 8 si se trezea dis de dimineata ca sa ajunga pe la 6 sau 6 jumate la sala. Ca lucra si el pana pe la 9 seara fara pauze. :)

 

nu lua porcariile alea, ai doar 5 kg de dat jos, numara caloriile si gata.



#24
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 03 martie 2016 - 15:26

Xio, tu compari un barbat tanar, fara alte obligatii decat sotia, cu o mama care are norma intreaga (poate extra) si acasa si la serviciu ? 



#25
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.455 mesaje

Postat 03 martie 2016 - 15:42

Sau pur si simplu, mersul la sala pentru unii e o corvoada, nu o energizare si refuza sa mearga  [:-)))]

 

Eu dupa 10 ore la servici, plimbat copil+dulau, nu am energie nici sa mi tin ochii deschisi. 



#26
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 03 martie 2016 - 17:23

Alizee, nu prea inteleg intrebarea. Adica nu stiu ce raspuns ai dori sa iti dau din moment ce pe topicul de abdomen extraplat in afara de mine sunt numai mame care fac sport...cu munca, copil, sot samd.



#27
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 03 martie 2016 - 17:26

Xio, eu nu intru pe subiectul respectiv, asa ca am pus problema din punctul meu de vedere. Prefer sa mananc echilibrat si sa ma plimb mai mult pe jos, decat sa imi pierd timpul mergand la sala.



#28
violetan

violetan

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.678 mesaje

Postat 03 martie 2016 - 19:53

Xio, gata, clar, am stabilit ca nu ma bag la vissislim! :)

Cu sala nu-mi surade- ca si Szivarvany, dupa minim 11 ore la birou alerg acasa sa stau si cu baietelul meu, sa facem lectii, sa ne jucam, diverse, iar in weekend chiar stau cu familia , ca mi-e dor de ea :). 

Prin tineretile mele revolutionare, desi aratam super (dar tot ma vaitam ca-s grasa, ca asa e specia noastra :) ) am avut o tentativa de sala. Dupa doua sedinte am ajuns la urgenta cu o anexita urata de la mizeria de aer conditionat pe care nu-l suport, de altfel. Mi-a trecut definitiv....

pup toate fetele!  [:)]



#29
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 03 martie 2016 - 20:59

Xio, eu nu intru pe subiectul respectiv, asa ca am pus problema din punctul meu de vedere. Prefer sa mananc echilibrat si sa ma plimb mai mult pe jos, decat sa imi pierd timpul mergand la sala.

 

 

Ok, eu iti spuneam doar ca exista sport si corp atletic si dupa copil, deci nu trebuie sa gasim scuze celor care reusesc. :)

Timpul la sala nu e timp pierdut pt cei care merg de placere :) iar telurile tale sunt dferiite de telurile celor care merg la sala.

si mama/mea a slabit la fel, mancand echilibrat si mergand pe jos, mai important e ca se mentine. Are si ea Visislim acasa dar i/am spus sa nu le ia.

 

 

Violeta, daca nu iti plae sala nici nu are rost sa te gandesti la asa ceva. :)

trebuie sa gasesti un tip de miscare pe care sa il faci cu placere si care sa nu aiba contraindicatie [t problemele tale cu spatele. dar in secial pt ca ai astfel de probleme ar trebui sa faci sport pt intarirea musculaturii spatelui si abdomenului, e foarte important. la kineto.



#30
violetan

violetan

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.678 mesaje

Postat 03 martie 2016 - 21:35

Multumesc, Xio! Chiar o sa fac o programare la dr pt kineto.




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -