Sari la conținut

Sari la conținut


A slabit cineva cu Vissislim?


30 raspunsuri la acest subiect

#11
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 28 februarie 2016 - 17:06

Iti poti tine in frau pofta de mancare, band apa calda cu lamaie, atunci cand simti ca ti-e foame, intre mese. 

Trei mese pe zi sunt suficiente pt a slabi sanatos, cu conditia ca dimineata sa mananci satios, la pranz 2 feluri de mancare, dar cantitati mai mici, iar seara, ceva usor, pana in ora 19. Dupa ora asta, daca simti ca te doare stomacul de foame, rupe o bucatica mica de paine si mesteca incet.

 

Eu am slabit, astfel, 4 kg intr-o luna si ma mentin in continuare, fara sa mai simt nevoia sa iau, cate ceva, intre mesele principale.

 

Mi-a fost teama sa apelez la pastilele pt slabit, pt ca sunt f toxice; forteaza organismul sa slabeasca, dar pe termen lung nu il ajuta, cu adevarat, decat o alimentatie echilibrata.


Editat de Alizee, 28 februarie 2016 - 17:30 .


#12
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 28 februarie 2016 - 18:32

Asta cu daca-ti este foame dupa ora 19, mananca paine, a fost tare!  Cum sa mananci paine daca vrei sa slabesti? Recomanda si tu, un mar, un morcov, o gulie, ceva...dar nu paine [:)] .

Eu nu mananc nimic dupa ora 17, dar beau apa multa. Organismul se obisnuieste in timp si nu-ti mai este foame. 

In ceea ce priveste pastilele de slabit, mai bine nu!



#13
violetan

violetan

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.678 mesaje

Postat 28 februarie 2016 - 20:13

Va multumesc pentru raspunsuri!

Eu intrebam- eram curioasa- daca a slabit cineva luand Vissislim- altfel, toate sfaturile sunt de bun simt si le cunosc :).

Daca a luat cineva Vissislim si a slabit era intrebarea mea....

Inca o data multumesc mult tuturor pentru raspunsuri!



#14
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 28 februarie 2016 - 20:45

Mianda tu te infometezi...nu recomanda ce faci tu altora.....E vorba de combinatii si  de cate calorii bagi in functie de ritmul zilnic,nu de baut apa cand ti-e foame... [:-)))]  [:-)))] garantat o juma de felie de paine nu te ingrasa,dar ce recomanzi tu e sinucidere,pe bune.



#15
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 28 februarie 2016 - 22:49

Mianda tu te infometezi...nu recomanda ce faci tu altora.....E vorba de combinatii si  de cate calorii bagi in functie de ritmul zilnic,nu de baut apa cand ti-e foame... [:-)))]  [:-)))] garantat o juma de felie de paine nu te ingrasa,dar ce recomanzi tu e sinucidere,pe bune.

Lasa, n-avea grija tu de viata mea!

Nu beau apa ca-mi este foame. [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] De unde-ai scos-o pe asta? 

Beau apa pentru a-mi mentine organismul sanatos si in parametri. Eu traiesc si functionez asa de ani de zile. Si crede-ma nu-s o anemica pe care s-o bata vantul, dar nici nu ma plang de kg in plus.



#16
ellinia

ellinia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.041 mesaje

Postat 29 februarie 2016 - 09:11

Va multumesc pentru raspunsuri!

Eu intrebam- eram curioasa- daca a slabit cineva luand Vissislim- altfel, toate sfaturile sunt de bun simt si le cunosc :).

Daca a luat cineva Vissislim si a slabit era intrebarea mea....

Inca o data multumesc mult tuturor pentru raspunsuri!

 

Acum vreo doi ani am luat niste produse de la Alevia, cred ca se chemau "Complex de slabit forte" si o bautura intr-un borcan de plastic, nu mai stiu cum se chema. La mine nu au avut efect. Eu am o alimentatie destul de echilibrata, nu mananc paste, cartofi, paine, decat rar, dulciuri la fel, insa, in timp s-au acumulat vreo 5 kg pe care nu reusesc sa le dau jos.

 

Din ce-am vazut in jurul meu, si din experienta proprie, iti pot spune ca pastilele de slabit functioneaza doar daca au substante puternice in ele, gen sibutramina, sau altele. Te slabesc intr-adevar, dar trebuie sa-ti asumi riscul de a-ti afecta alte organe, sau starea de sanatate in general. O cunostinta a luat niste pasitle foarte puternice cu care a slabit, insa a avut probleme mari cu parul. I-au trebuit ani intregi de tratament si multe vitamine ca sa-si revina podoaba capilara.

 

Nu merita sa-ti distrugi sanatatea. Dieta care functioneaza cel mai bine esre Rina. Insa, trebuie sa te obisnuiesti cu ea pe perioada de mentinere si devine un stil de viata. Sunt intr-un grup pe fb cu fete care tin Rina si slabesc fetele alea ingrozitor de mult si repede. In trei luni iti atingi targetul. Si apoi intri la mentinere.

Eu nu o pot tine pentru ca am probleme cu stomacul. In fiecare dimineata trebuie sa mananci doar fructe, pana la 12, si eu mor de durere la 5 minute dupa ce mananc un mar, chiar si copt - am incercat si varianta asta. Plus ca masa cea mai importanta este cea de la pranz, si eu pranzul mi-l mananc la 4,30 cand ajung acasa, la serviciu am gustari. Aceasta dieta functioneaza foarte bine daca esti acasa, iti poti pregati mancarea, la 12 sa poti lua pranzul asa cum trebuie. Se mananca inclusiv paine la pranz.

Daca ai posibilitate sa iti faci mancarea la timp si poti manca fructe pana la pranz, ar trebui sa o iei in considerare.



#17
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.455 mesaje

Postat 29 februarie 2016 - 09:19

Sa vin si eu cu sfaturi gratuite :-)

Nu am luat pastile, am cunostinte care da si sunt multumite.

Pentru 5 kg as zice sa incerci dieta 5:2 (5 zile mancat relativ normal, 2 zile neconcomitente cu 500 calorii) sau cea intermitenta (cu pauza mare (cred 14 ore) intre ultima masa si prima de a doua zi).

Sau pur si simplu renunti la cartofi, paste, paine, dulciuri si iei ultima masa cu 4 ore inainte de culcare.



#18
dyanaM

dyanaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 29 februarie 2016 - 10:57

Scuze ramiris raspund cam greu caci sunt racita si nu am putut sa intru pe forum. Am tinut dieta in perioada 2.11.2015--20.12.2015. Acum recunosc ca am gresit deoarece dupa aceasta perioada trebuia sa tin mentinerea dar fiind sarbatorile am mancat de toate. Oricum de la 67 kg am acum 70. Nu am luat mult in greutate dar nici nu am facut excese si am incercat sa tin o data pe saptamana vitaminele.



#19
Lorikay

Lorikay

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.237 mesaje

Postat 29 februarie 2016 - 11:01

Si eu am fost tentata de cateva ori sa iau pastile pentru slabit. Am citit o groaza de informatii si pareri si am constatat ca Ellinia are dreptate: pastilele care chiar te ajuta sa slabesti sunt periculoase pentru organism si au fost retrase de pe piata (vezi reductil). Toate celelalte au in prospect recomandarea ca, pentru a se obtine rezultate, sa fie folosite in combinatie cu o dieta sau cu sport. 



#20
violetan

violetan

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.678 mesaje

Postat 01 martie 2016 - 19:14

Multumesc mukt pentru raspunsuri-m-am lamurit, nu ma bag la pastile ca nu vreau sa intru-n spital:). Aveti dreptate, cele care dau rezultate afecteaza cel mai probabil sanatatea, deci nu vreau sa-mi fac rau cu mana mea. O sa vad daca reusesc Rina, nici eu nu stau f bine la capitol fructe dimineata, dar voi incerca. In rest, dieta mea e destul de echilibrata caloric, dar problema mea principala este ca sunt o persoana extrem de ocupata, cu program de lucru destul de lung, deci exclus gym sau mese (relativ) regulate, nu stau acasa sa pot sa tin o dieta frumos, ca la carte, dar cred ca ma voi descurca cu Rina printre picaturi. Bine ca nu am de dat de la 10 in sus, acolo chiar ar fi o problema majora pentru mine :)

inca o data multumesc mult tuturor si sa aveti o primavara superba plina de surprize frumoase si doar vesti bune., :)  [flo2]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -