Sari la conținut

Sari la conținut


A slabit cineva cu Vissislim?


30 raspunsuri la acest subiect

#1
violetan

violetan

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.678 mesaje

Postat 25 februarie 2016 - 21:30

As vrea sa incerc Vissislim light- mai precis as vrea sa slabesc in jur de 5 kg si mi-e din ce in ce mai greu, odata cu varsta. Sport-exclus si din motive de coloana/oase si dintr-o acuta, de fapt cronica :) lipsa de timp. Si as mai vrea sa aflu daca are efecte secundare, caci daca aflu ca are, stunci prefer sa incerc altfel, pentru ca nu am in plan sa ma imbolnavesc :). V-as fi tare recuniscatoare daca mi-ati impartasi din experienta voastra, in cazul in care ati folosit acest produs si ca multumesc de pe acum!



#2
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 25 februarie 2016 - 22:15

Anul trecut/acum 2 ani nu mai tin minte exact,  o prietena de a mea a dorit sa slabeasca cu Visilim light in combinatie cu Visislim line.

 

Citind ca un cantaret de la noi  a folosit combinatia asta si a slabit nu stiu cate kg, a reusit sa se imprieteneasca cu el pe FB si l-a rugat sa-i spuna sincer, cat se poate de sincer daca a slabit cu ajutorul Visislim.

 

Raspunsul a fost ca numai cu Visislim nu. A tinut dieta de 800-1200 calorii si in paralel cu dieta a luat Visislim.



#3
violetan

violetan

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.678 mesaje

Postat 25 februarie 2016 - 22:23

Multumesc, Viv!  [flo2]

Bine, nu ma gandeam sa consum ceafa de porc prajita in untura zilnic si sa iau Vissislim, [:)]  [:)] dar am vazut ca la mine nu mai merge doar cu mancat light si regim....ma gandeam ca o sustinere in plus poate ajuta. Regim mai drastic nu (mai) pot, pentru ca ma apuca ameteli, palpitatii, stari de rau si mi se face atat de frica incat renunt instant. Offff, greu mai e!



#4
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 26 februarie 2016 - 08:59

Da, Violeta, e greu.

Mai sunt niste pastile, tot asa din ierburi, pentru slabit Fitomagra Libramed de la Aboca. Am luat si eu o saptamana, cica ar controla pofta de mancare. Nu stiu ce sa zic despre ele. Problema mea e ca mie mi-e foame tot timpul.

 

Si eu am inceput sa slabesc din ce in ce mai greu.



#5
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 26 februarie 2016 - 12:02

Dar un consult la un nutritionist? N ar rezolva oarecum problema?

#6
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 26 februarie 2016 - 12:20

Dietele drastice nu rezolva problema, la fel cum nici "pastilele minune". Solutia este schimbatul stilului de viata, iar pt asta un nutritionist e cel mai indicat. Daca vrei, iti pot da pe PM o recomandare.



#7
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 26 februarie 2016 - 12:21

Dar un consult la un nutritionist? N ar rezolva oarecum problema?

Pentru mine nu.



#8
dyanaM

dyanaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 26 februarie 2016 - 15:01

Eu am tinut dieta rina si am fost foarte multumita. In 40 zile am dat jos 10 kg. Cu timpul am pus vreo 2 kg inapoi dar nu m-am mai ingrasat asa mult. Ideea este sa ai grija ce mananci.



#9
ramiris

ramiris

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.273 mesaje

Postat 26 februarie 2016 - 15:32

Eu am tinut dieta rina si am fost foarte multumita. In 40 zile am dat jos 10 kg. Cu timpul am pus vreo 2 kg inapoi dar nu m-am mai ingrasat asa mult. Ideea este sa ai grija ce mananci.

 

Cu cat timp in urma ai tinut dieta?



#10
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 28 februarie 2016 - 15:41

Fata mea....de ce crezi in prostii?cotabita ca despre el este vorba era sa moara....

 

Egreu de la o varsta,dar gandeste-te ca 5 kg se pot duce cu un pic de echilibru in alimentatie.si sa fie clar...fara miscare ca sa consumi ce mananci orice e in plus ca si mancare se depune.

 

asa ca nu exista slabire sanatoasa fara miscare.macar mers pe jos si niste miscari acasa.

aBDOMENE,un pic de pilates....asta cu "nupot s afac miscare"....e clasica.nu exista slabire corecta fara miscare.

sI NICI DIETELE NU-S BUNE.

efectu de yoyo e riscul mare.

 

rina da.....am slabit 20 de kile cu ea si 10 s-au pus la loc foarte repede.

nu mai fac in viata mea greseala asta.

eu le-am dat in timp,cu miscare multa..alergat bicicleta inot si cu mai putina mancare..dar nu stau flamanda...in loc de o pizza mananc jumatate de felie....in loc de o ciocolata mananc trei patratele.....alimentatia e in general usoara..cu de toate...salata si varza la greu..legume fierte...sau la cuptor,as manca non stop...sau chiar gratar...poti manca totul fiert sau la cuptor si cu condimente....mi s-a accelerat metabolismul un pic.trebuie sa nu apara snzatia de foame ca atunci ai tendinta sa mananci mai mult.ASCULTA-TI CORPUL..mananca atunci cand ti-e foame,dar nu te satura....

 

sI fara miscare sa stii ca nu ai sanse,decat prin infometare.si asta e cu tais dublu.o perioada o sa slabesti,apoi organismul s e invata  si incepe sa stocheze..asa incat orice mananci se pune ,ca saracul organism,in obiceiurilor ancestrale percepe perioada ca pe foamete si stocheaza.

 

sI  VEI AJUNGE CA ALA CARE ZICE....NIMIC NU MANAnC SI NU DAU UN GRAM JOS...scuze tastatura e busita.

 

Nu e bine asa cum zici...iar pastile ..n-am luat cand aveam 120 de kile...n-as lua nici battuta.


Editat de eumada, 28 februarie 2016 - 15:43 .



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -