Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 126


512 raspunsuri la acest subiect

#11
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 12:47

Marushelu pfff, minuscul rau AMH-ul tau.Stiu caz cu AMH micut-micut care a facut un ultim FIV cu material propriu la Viena, aproape pe natural, cu rezultat 2 fetite. Inainte avusese unul anulat la PK pe motiv ca nu punctioneaza doar 1 folicul  [batcap]

Pt a sti cam ce raspuns va fi la o stimulare pe ciclul respectiv se poate face Inhibina B, dar mi-a explicat un dr ca nu are rost sa o fac din motiv ce AMH-ul meu (la momentul acela 0.32) nu permitea multe "extravagante"

 

Din categoria " sa moara si capra vecinului". voila ca nu numai noi ajungem "babe"  [soricel] http://www.medicalne...s/306331.php?tw

 

pup gasca



#12
m3ryro

m3ryro

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 13:37

Haha Dea nici eu nu ma prea omor cu stersul geamurilor, recunosc ca tot timpul iau pe cineva sa ma ajute  [soricel]  dar ca fapt divers, daca o fac numai eu trebuie sa ploua, asa se intampla si cu masina, daca o duc la spalatorie trebuie sa ploua

Adinuta unde, cand cu cine faci FIV-ul? Poate ne vedem daca esti la T  [flo2]

Mara eu am luat la greu ubiquinol, cred ca de prin mai 2015 si l-am oprit prin decembrie, ca stiam ca nu o sa fac FIV-ul chiar asa de repede. Dar acum de la inceputul lunii am luat cate 3 pastile deci 600 mg si sper sa se observe. De la farmacia Tei nu am mai apucat sa iau ca nu le mai merg comenzile pana pe 15 ...

Maru si eu la primul AMH ma legasem de ziua recoltarii dar doctorul mi-a explicat ca analiza se poate face in orice zi ... Oricum important e sa vezi cati AFC ai

 

Fetelor sa fie un capitol plin de vesti bune [flo2]



#13
m3ryro

m3ryro

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 13:46

Off se pare ca am avut ceva probleme cu netu ca postu de azi-dimineata acum s-a postat

 

Qiao am fost la o doctorita super specializata in acupunctura prin America, CHina etc. (tatal ei era renumit in Constanta pe acupunctura si se statea la coada la el, stiu asta ca avea cabinetul la scara blocului meu) si mi-a propus o schema de tratament  pe fazele menstrei dupa ce a studiat ditamai tratatu (am si vazut cartulia ca o avea langa ea). De asemenea mi-a propus o schema si pe perioada stimularii, dar pentru ca normal nu pot sa o iau cu mine in Turcia mi-a spus ca imi va da un aparat care imi detecteaza punctele si o sa imi dea si schemele exacte. Ti se pare ok? Oricum cand o sa am aparatul si schemele le voi posta si aici, poate sunt bune si mai ajuta pe cineva ...

 

Annutza super vesti  [flo2]



#14
turqoise

turqoise

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 503 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 14:04

Sa avem parte de un capitol plin de bete pozitive 

[flo2]

 

Annutza, sa fie bebeii lipiciosi si sa ne dai vestea cea mare [pk]

 

Adinuta, multumesc din suflet, sa ne ajute DD sa reusim ca au trecut cativa ani de cand alte prioritati nu mai cunoastem [smulgpar] pe cand fiv ul la turci?

 

fetelor, dat fiind ca menstra mea e neregulata ma gandesc sa iau AC-uri ca sa ma pot organiza mai bine pt luna urmatoare cand voi incepe fiv ul! Am intrebat si dr si este de acord! Ce parere aveti? Imi pot Ac-urile influentat negativ organismul, endometrul, calitatea ovocitelor, daca le iau pe ciclul anterior fiv?

 

o zi frumoasa fetelor!



#15
turqoise

turqoise

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 503 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 14:10

Mery, si unde  merg eu la acupunctura tot asa imi lucreaza pe fazele menstrei, fac deja de 4 luni insa nu pot sa spun ca mensta s-a reglat considerabil, ca durata e tot asa doar ca fluxul s-a modificat in sensul ca e mai constant decat inainte! 



#16
annutza0

annutza0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 668 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 15:05

Turqoise eu am luat AC-uri inainte de FIV-uri, important e sa nu iei foarte multe. La FIV-ul al doilea am luat 30 de pastile si cresterea foliculilor a fost desincronizata, imi crestea si progesteronul...Eu am dat vina pe ele, ca m-au inhibat prea mult. Ce protocol ai?

 

Carla e normal sa apara modificari ale menstrei dupa histero, cred ca ti-a zis si Albu:). Cat timp e in limite normale...nu ai de ce sa iti faci griji.  [flo2]


Editat de annutza0, 11 februarie 2016 - 15:09 .


#17
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 15:29

Si eu aveam CM-ul dereglat si la ultimele 2 fiv-uri + Fet-uri am luat AC, maxim am luat 40 de zile. Nu am observat nimic diferit in cresterea sincronizata a foliculilor sau endo, fata de primele 2 fiv-uri.

#18
mititica23

mititica23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 592 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 15:43

Poti repeta AMH dacă încep stimulare,îmi teama ca cu atâtea stimulari sa cam dus rezerva ovariana, Cu medrol z1,si clostibegyt z2Cm,aş fi vrut sa fac din nou profilul hormonal. Si nu sţiu dacă e bine ,

#19
maria808

maria808

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 61 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 15:46

Buna fetelor, 

 

Sunt una din fetele cu "state vechi"  pe acest forum.......in 2011, dupa 7 ani de lupta , Dumnezeu ne- a implinit visul si ne-a daruit o minune de copil, David Nectarie......e o poveste lunga, cu proceduri FIV, trompe obturate......dar in final cu o sarcina obtinuta natural, care a surprins toata echipa de medici ce ne avea in observatie.

Acum, desi cu aproape 5 ani mai batrana, indraznesc sa sper......o noua programare la Gynera, pe 25 februarie......Doamne Ajuta!

Va doresc tuturor sa va impliniti visul!



#20
m3ryro

m3ryro

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 15:48

Turqoise unde faci fiv-ul? 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -