Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

teapa partener telekom


17 raspunsuri la acest subiect

#11
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 05 februarie 2016 - 14:14

Daca ai preluat un telefon ei trebuie sa aiba documentul corespunzator semnat si stampilat de tine in care este inscris cine catre cine ce in ce conditii date de identificare serie IMEI data sermnatura si stampila samd



#12
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 05 februarie 2016 - 14:23

Telekom s-a prostit rau de tot.

 

Eu ma duc saptamana viitoare sa fac plangere la OPC si apoi la politie cred.

Aoleu... tie ce ti-au facut?

Eu n-am avut experiente cu ei niciodata.

Cine stie de "invarteli" incearca sa faca cu telefonul ala (al persoanei care a deschis subiectul).



#13
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 05 februarie 2016 - 14:49

firma-partenera telekom nu are date de identificare, site, date de contact, sa depui reclamatie si la ei ?



#14
gabriela_tutuianu

gabriela_tutuianu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.151 mesaje

Postat 06 februarie 2016 - 00:17

in contract nu apare nicaieri numele intermediarului , dar s-au obosit astazi sa imi trimita un sms prin care isi ofera "ajutorul" in cazul in care mai doresc si alte servicii de la ei . asa am aflat ca se numesc BEST INTEL COM SRL cu sediul in brasov , str de mijloc . 

 

maine sun inca o data la telekom sa imi trasnmita numarul inregsitrarii reclamatiei pe care am facut-o . si de aici voi tese o reclamatie la telekom , la best intel com srl si ma arunc pana la brasov sa ;e fac o reclamatie si la politie si voi face si la politie aici . incerc sa vad daca ii gasesc pe net cumva , ei nu au site , nu au nimic . o firma noua , pe pierdere fiscala ... deci inteleg ca trebuie sa scoata profit ...

 

m-a sunat cineva de acolo care mi-a transmis ca au primit reclamatia de la telekom , ca le pare rau de situatie , dar ca nu ma pot ajuta deoarece :

 

telefonul nu il au pe stoc , stocul pentru luna februarie a sosit si nu au , nu a fost comandat de duduia cu care am semnat , nu apare ca l-as fi ridicat in vreun fel , marius .

 

daca il vor comanda nu va veni mai devreme de martie si va fi la o suma de 3 ori mai mare decat mi s-a spus .

 

nu stiu in ce fel vom rezolva , deci nu au in intentie sa ma ajute in nici un fel , dupa care si-a prezentat scuzele si a inchis .

 

asadar , am de plata 182 ron abonamentul aferent , dar fara sa beneficiez de serviciile lor . 

 

trist , jenant , frustrant , dar adevarat . nu credeam ca o sa mi se intample mie vreodata . folosesc servicii de telefonie mobila din 2005 , am contracte in toate retelele , cu telekom terminasem acum 2 ani tot din lehamite pt serviciile lor slabe si angajati nepregatiti , dar de data asta am spus ca hai , ca imi ofera un telefon la un pret bun , nu ma intereseaza reteaua , ca oricum am abonamente in toate celelelate retele . si uite teapa de zile mari ... bleah  [vom]  [vom]  [vom]



#15
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 06 februarie 2016 - 07:54

Nu e deloc asa. Sa o luam pe rand

1. Ai contract semnat stampilat si in el (sau anexa parte integranta) este prevazut acel capitol numit aparat de telefon (conditii etc etc)

2. Trebuie sa existe un document care sa ateste (sau lipsa sa confirme) faptul ca acel aparat a fost predat/preluat de partea contractanta in conditiile stipulate de contract cu drepturile si obligatiile ambelor parti de folosinta/garantie/plata/reziliere.

3. Lipsa acestui document sau nerealizarea unei parti din contract (poate) duce la penalitati si/sau reziliere contractuala si/sau alte actiuni (incusiv in justitie) de catre partea afectata.

4. Intrucat firma este din Brasov daca iti este la indemana sa ajungi acolo este Ok pentru viteza insa nu ese obligatoriu poti depune si in localitatea ta de domiciliu (sau al sediului social al firmei pe care o reprezinti in contract). Asta deja tu apreciezi. Eu as depune la mine in localitate ( de ce sa imi plimb eu fundul si sa cheltui daca sunt parte prejudiciata?) si mai mult decat atat ar fi bine sa te consulti cu un avocat pt ca principial discutand daca actionezi contractul in instanta se suspenda toate prevedrile acestuia pana la solutionare (inclusiv obligatia de a plati din partea ta).

 

5 Juridic firma respectiva se prezinta astfel in acest moment 

 

 
Societatea Comerciala BEST INTEL COM - S.R.L.-D.
ROMANIA
MINISTERUL JUSTITIEI
OFICIUL NATIONAL AL REGISTRULUI COMERTULUI
OFICIUL REGISTRULUI COMERTULUI DE PE LANGA TRIBUNALUL BRASOV
EXTRAS AL REZOLUTIEI NR. 19811/18.10.2013 REFERITOR LA S.C. BEST INTEL COM - S.R.L.-D.
Persoana desemnata conform O.U.G. nr. 116/2009, prin Decizia D.G. nr. 20 din data de 14.01.2010 - Tatiana Toma
In baza cererii nr. 58462 din data de 17.10.2013 si a actelor doveditoare depuse, persoana desemnata la Oficiul Registrului Comertului de pe langa Tribunalul Brasov a dispus autorizarea constituirii, inmatricularea si inregistrarea societatii comerciale cu urmatoarele date:

denumire: BEST INTEL COM - S.R.L.-D.;


cod unic de inregistrare: 32370990;


numar de ordine in registrul comertului: J8/1559/2013;


sediul social: municipiul Brasov, Strada de Mijloc nr. 133, ap. 2, judetul Brasov;


domeniul principal de activitate: grupa CAEN 822 - activitati ale centrelor de intermediere telefonica (call center);


activitate principala: 8220 - activitati ale centrelor de intermediere telefonica (call center);


capital social: tip capital: privat autohton 100%, capital social total: 200 RON, integral varsat, total parti sociale: 20 a cate 10 RON fiecare;


fondator: STRIMBEANU CRISTIAN MARIAN, asociat unic, capital social total: 200 RON, integral varsat, total parti sociale: 20 a cate 10 RON fiecare, cota de participare la beneficii: 100%, cota de participare la pierderi: 100%;


administrator: STRIMBEANU CRISTIAN MARIAN, puteri conferite: cf. art. 13 din actul constitutiv; data numirii: 15.10.2013, tip durata: nelimitat;


durata de functionare: nelimitata. Dispune inregistrarea in registrul comertului a datelor din declaratia/declaratiile tip pe proprie raspundere.
Dispune publicarea in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea a IV-a, a prezentului extras.
Executorie de drept.
Cu drept de plangere, in termen de 15 zile, la Tribunalul Brasov, in conditiile art. 6 alin. (3)-(5) din O.U.G. nr. 116/2009.
Pronuntata in sedinta din data de 18.10.2013.
 
 

6. Economic firma este de data recenta dar incepand cu 2014 este in crestere puternica.



#16
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 09:58

Pentru firme reclamatia se depune la ANCOM.



#17
gabriela_tutuianu

gabriela_tutuianu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.151 mesaje

Postat 09 februarie 2016 - 11:12

am tot citit si calea legala ar fi : plangere penala impotriva angajatei telekom si plangere ANCOM .

 

am incercat sa vb cu duduia ieri si mi-a respins apelul , i-am trimis un sms politicos si mi-a raspuns ca ma suna , astept pana maine si maine merg sa depun aceste cereri .

 

multumesc de ajutor . [flo2]



#18
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 09 februarie 2016 - 13:14

Aoleoooooo iar Telekom. Am auzit de la ai mei ....ca avocatul i.a incropoit o reclamatie la ANPC.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Astăzi, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Astăzi, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Astăzi, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -