Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Replica si contrareplica


616 raspunsuri la acest subiect

#41
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 03 februarie 2016 - 09:29

Ha,ha,ha Ar fi culmea, daca poti lua una tinara, sa iei una mai batrina, ca are nu stiu ce sub ambalaj! [:-)))] Sint cu Rufus on this one!

Poti lua una de aceeasi varsta. Sa gandesti ca poate, poate, ai vrea sa ai un partener de calitate cand incepi sa scartai.



#42
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 03 februarie 2016 - 10:06

Eh, sa fim corecte, chiar daca e greu ( nici mie nu mi convine), nu toate femeile frumoase, tinere si disponibile sunt doar "ambalaj", unelr sunt foarte substantiale... :( chiar si tinere... chiar si frumoase .....! :)

#43
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 03 februarie 2016 - 10:08

E cam clara treaba... o femeie de 35+ pierde in fata uneia de 25, ma refer la alegerile barbatilor, cred ca de aia nu mai sunt barbati de aceasta varsta... adica sunt dar mai rar pt o femeie singura de 35 de ani...

#44
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 03 februarie 2016 - 10:39

Nu chiar. Am auzit extrem de des barbati care spuneau ca nu vor o fata de 20 si ceva de ani, cine vrea o relatie se uita mai mult la cineva mai apropiat ca varsta.

#45
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 03 februarie 2016 - 11:03

Daca e sa ne luam dupa aspect, sigur ca la 20 de ani arata mai bine...dar sa fim seriosi, cred ca sunt exceptii cuplurile de 20 (ele) si 45 (ei). Nu cred ca ai prea multe subiecte comune, macar de discutat. Mai repede o sponsorizezi si o ai la dispozitie...fara sa-ti legi viata de ea. Sunt multe astfel de cazuri...si nici macar nu trebuie sa divortezi pentru asta.



#46
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 03 februarie 2016 - 11:08

Poti lua una de aceeasi varsta. Sa gandesti ca poate, poate, ai vrea sa ai un partener de calitate cand incepi sa scartai.

 

Cand eram mic ma gandeam ca oamenii pe la 40 de ani se pregatesc de azil. Nu vedeam nicicum viata dupa 40, nu exista.

Pe la 40 de ani ma gandeam ca batranetea  e departe...ha haaaa...candva, nedefinit.

Nu prea gandesti ce inseamna scartaitul si cand vine ala.

Asa ca ai tendinta sa te uiti la prezent, fara sa te raportezi la viitor.

In termeni optimisti se numeste "traieste-ti clipa" si inteleg ca e si o terapie la psihoterapeuti [:)]



#47
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.643 mesaje

Postat 03 februarie 2016 - 14:07

Dupa o anumita varsta (fiecare dupa cum simte, nu e o limita anume, probabil) e extrem de important sa ai langa tine o persoana care stie sa faca o coliva buna si sa tina "regulamentar" parastasele si pomenirile. 



#48
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.190 mesaje

Postat 03 februarie 2016 - 14:55

Cand eram mic ma gandeam ca oamenii pe la 40 de ani se pregatesc de azil. Nu vedeam nicicum viata dupa 40, nu exista.

Pe la 40 de ani ma gandeam ca batranetea  e departe...ha haaaa...candva, nedefinit.

Nu prea gandesti ce inseamna scartaitul si cand vine ala.

Asa ca ai tendinta sa te uiti la prezent, fara sa te raportezi la viitor.

In termeni optimisti se numeste "traieste-ti clipa" si inteleg ca e si o terapie la psihoterapeuti [:)]

Hahaha, si eu la fel... 30 de ani mi se parea varsta omului sobru, iar 40-45, gata esti batran, s-a terminat viata, exact cum zici tu, mergi la azil :))

Mai murea catecineva la tara, si imi zicea bunica mea "a murit o femeie, era destul de tanara saraca..." (eu ma gandeam ca o fi avut vreo 20 de ani) "Avea 55" - ma miram, tanara la 55?? Da, tanara pt a muri - dar nu realizam atunci.

 

Dupa cum mi se parea foarte caraghioasa  sintagma de "domnisoara" la 60 de ani sa zicem. Adica femeile care nu fusesera niciodata casatorite. Erau numite domnisoare. Or, in mintea mea, apelativul domnisoara il asociam unei femei tinere, de 16-20-25 de ani, sa zicem. Ma miram, cum Domnisoara la 60-70 de ani??? Erau prin sat, cand eram eu copil vreo 2-3 femei domnisoare...



#49
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.293 mesaje

Postat 03 februarie 2016 - 15:27

Eu stiam bancul altfel : barbatii sunt ca si locurile de parcare, cele bune sunt deja ocupate  [:D]


Editat de Ella73, 03 februarie 2016 - 15:28 .


#50
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 03 februarie 2016 - 18:34

Dupa o anumita varsta (fiecare dupa cum simte, nu e o limita anume, probabil) e extrem de important sa ai langa tine o persoana care stie sa faca o coliva buna si sa tina "regulamentar" parastasele si pomenirile. 

 

Nu, ca acum e moda s-ti dai singur de pomana in timpul vietii.

Nu mai este nevoie sa ai asigurata coliva dupa ce dai coltu'... [:-)))]




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Astăzi, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -