Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Replica si contrareplica


616 raspunsuri la acest subiect

#31
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 02 februarie 2016 - 13:45

Oricum, din spusele celor doi, parca ar fi o "vanatoare" de barbati si femei bune... bunul asta depinde insa de fiecare, eu cred ca toti avem felia noastra de fericire alaturi de o pereche pe lumea asta...

#32
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 02 februarie 2016 - 13:46

Mie imi plac barbatii. Imi plac relatiile dintre barbati si femei foarte mult.

 

Cand ne alegem un partener eu cred ca ii stim defectele foarte bine. Cred ca pur si simplu in avantul inceputului cu ajutorul fluturasilor suntem siguri ca putem trece peste. Adica punem accent pe OM si pe ce reprezinta el pentru noi ca persoana nu ca ambalaj.

 

Mai tarziu, cand deja, partenerii au o viata in spate, au trecut prin multe parca nu mai esti dispus sa mai treci cu vederea.

 

Cand ajungi sa vezi numai ambalajul, mai rupt pe la colturi, mai mototolit si nu mai apreciezi restul e trist.

 

Cu alte cuvinte mi se pare odios sa nu-ti placa nevatsa/barbatul ca s-a ingrasat 10 kile si ca are 5 riduri.



#33
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 02 februarie 2016 - 13:49

 

 

Cand ne alegem un partener eu cred ca ii stim defectele foarte bine.

Eu -cel putin la partea asta,cred ca ralcat are dreptate.

 

La o anumita virsta sau de la o anumita virsta ,constientizezi si vezi mai bine totul.Cinf luturasii sunt multi si dominanti...nu mai vezi prea bine continutul.



#34
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 02 februarie 2016 - 14:53


Cand ajungi sa vezi numai ambalajul, mai rupt pe la colturi, mai mototolit si nu mai apreciezi restul e trist.

 

Cu alte cuvinte mi se pare odios sa nu-ti placa nevatsa/barbatul ca s-a ingrasat 10 kile si ca are 5 riduri.

 

Ei bine, de aici pleaca toata explicatia.

Cand iti apreciezi consortul, faptul ca ambalajul s-a mototolit nu mai e asa de important...sunt multe altele care sunt de apreciat, descoperite in ani de zile.

Dar daca trebuie s-o iei de la capat...de ce ai alege un ambalaj deja mototolit si nu unul proaspat, bine intins? [:)]



#35
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 02 februarie 2016 - 17:08

Ei bine, de aici pleaca toata explicatia.

Cand iti apreciezi consortul, faptul ca ambalajul s-a mototolit nu mai e asa de important...sunt multe altele care sunt de apreciat, descoperite in ani de zile.

Dar daca trebuie s-o iei de la capat...de ce ai alege un ambalaj deja mototolit si nu unul proaspat, bine intins? [:)]

Corect Rufus, corect. Ca si migrantii. De ce ar alege o tara directt mototolita? [:-)))]

 

Acuma serios. De ce sa alegi dupa ambalaj?  



#36
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 02 februarie 2016 - 17:12

Pai ala e primul la vedere!

Daca ce-i sub ambalaj e de calitate, norocul tau, vei descoperi incet-incet daca nu...nici o paguba pierderea. Te bucuri de ambalaj...si treci mai departe.

Dar daca ambamajul e naspa...treci mai departe din start. Se prea poate sa pierzi comoara de sub ambalaj...dar tu nu stii. Deci nu-ti pasa.

Si uite-asa traiesti fara griji. Castigi mereu. [:)]



#37
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 02 februarie 2016 - 18:11

Ha,ha,ha Ar fi culmea, daca poti lua una tinara, sa iei una mai batrina, ca are nu stiu ce sub ambalaj! [:-)))] Sint cu Rufus on this one!



#38
Glicina

Glicina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 516 mesaje

Postat 03 februarie 2016 - 01:36

tu la orice banc despici firul in 4? 

 

si la bancurile cu blonde faci analiza pe text?

 

reusesti vreodata sa te deconectezi de la cotidian si sa te relaxezi cu vreo gluma? 

Mie imi plac f mult glumele de calitate, facute cu inteligenta si bun simt, fix atunci cand e momentul.

 

Discriminarea nu e o modalitate de exprimare a simtului umorului, tine de altceva... si da, se poate trata radacina acelui rau. Bafta!



#39
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 03 februarie 2016 - 07:31

cand aud ca toti barbatii misto sunt luati parca incepe putin sa ma doara mintea.

 

Divortul reiese ca ar fi o dovada de slabiciune, prostie, nesimtire sau mai stiu eu ce.

 

Nu stiu cum e la alti dar la mine cand sunt indragostita de cineva, oricati alti barbati ar fi pe langa, ceea ce la El nici nu am observat, la altii e defect.

Ca nasul e prea lat, buzele prea subtiri, gingia prea vizibila, ca soarbe nu stiu cum din pahar, ca rade nu stiu cum samd.

 

Tuturor le pot gasi ceva din simplul motiv ca nu sunt indragostita.

Din postura asta da, cred ca poti  exageer afirmand ca toti *adica ala misto( sunt luati).



#40
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 03 februarie 2016 - 09:12



Mie imi plac f mult glumele de calitate, facute cu inteligenta si bun simt, fix atunci cand e momentul.

 

Discriminarea nu e o modalitate de exprimare a simtului umorului, tine de altceva... si da, se poate trata radacina acelui rau. Bafta!

 

Mai, de cand e lumea s-au facut bancuri despre barbati, femei, politisti, ardeleni, moldoveni si olteni, blonde, negrii, chinezi, ingineri, doctori si muuuuulti altii. Nu cred ca e cazul sa mergem cu gandul la discriminare si sa devenim seriosi 100%. Nu face bine la sanatate [:)]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -