Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * * 1 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 126

fiv albu medlife

513 raspunsuri la acest subiect

mari_ghicu

mari_ghicu

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 17 martie 2016 - 12:17

Carla, ai nevoie doar de 1 embrion lipicios, atat. [biz]  Ai auzit ce a spus Lavinia, sa fim ZEN.

Ai incredere [flo2]

• 0

IrinaAlexandra

IrinaAlexandra

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 17 martie 2016 - 14:01

Carla ai incredere in puisorii tai! 

• 0

ella07

ella07

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 59 mesaje

Postat 17 martie 2016 - 16:48

Lavinia felicitari  [deziuata]

Carla multa bafta,ai incredere in Doamne Doamne .Succes sa fie cu noroc. [floare3]  [pup]

• 0

lory09

lory09

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 166 mesaje

Postat 17 martie 2016 - 20:40

Buna fetelor,

Felicitari celor care au reusit, tinem pumnii celor care sunt in focuri, si mult noroc celor care sunt la inceput de drum (asa ca mine) !!! [:D]

Asadar, astazi am aflat  ca ne incadram si noi in subprogramul national,insa, credeti-ma ca nu stiu cu ce sa-ncep.

Analizele se pare ca trebuiesc repetate, aproape toate,chiar daca le am destul de recente, am vazut scris pe hartia de la ei,ca unele au valabilitate 3 luni, altele 6, altele 1 an.

Doamne......ce mai trece timpul !

Cel putin 6 luni au trecut de cand ne-am hotarat sa mergem la o clinica de reproducere asistata....si tot asa, din programari in programari, la medici geneticieni, hematologi, dl A., rezultate, a zburat ....asa....

So, cele care stiti, sau ati auzit, spuneti-mi va rog si mie cu ce incep !

Analizele voi le-at facut la MMF sau le pot face si in alta parte?

si...cel mai important, ce ma doare cel mai mult este histeroscopia , ca daca la cele de sange nu-s asa mari diferente la preturi intre laboratoare, la histeroscopie,

conteaza!

Am 2 facute pana acum.

Prima la Giulesti la dl prof Marinescu, si una la Sanador la dna dr.Codreanu.La ambele m-am putut duce cu trimitere, si costuri suplimentare.Stiti si voi; la Giulesti, [:)], iar la Sanador 500 ron,ziua de spitalizare.

La MMF poti veni tot cu trimitere? Cat costa? Voi cum ati facut ?

Sper sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns, deocamdata. [help]

Mersi fetelor [flo2]

• 0

mirela1983

mirela1983
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 18 martie 2016 - 08:59

Carla nu renunta, exact asa am fost si eu, am vrut sa renunt, am avut 2 ovocite si doar unu fertilizat, iar acum am o fetita nazdravana. Bafta multa, tinem pumnii
  • 0

carla1982

carla1982

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 638 mesaje

Postat 18 martie 2016 - 13:52

Carla nu renunta, exact asa am fost si eu, am vrut sa renunt, am avut 2 ovocite si doar unu fertilizat, iar acum am o fetita nazdravana.Bafta multa, tinem pumnii
Tocmai vroiam sa scriu ca m-a sunat Lucia si mi-a spus ca am 1 de grad 1,5 iar al doilea de 2,5. Deci....pana maine pb ala de 2,5 se duce. Mai ramane unu....nici nu m-as mai duce sa il iau...pt ce?? E deja al treilea FIV..si nu vreau sa ma imbat cu apa rece. M-am resemnat deja..nu oricine e facuta sa fie mama. Dar vreau sa te intreb daca mai stii, ce grad a avut embrionul tau din care a rezultat fetita? Multumesc anticipat. Macar ma mai agat de ultima farama de speranta ca sunt la pamant.
  • 0

Hope_32

Hope_32

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 594 mesaje

Postat 18 martie 2016 - 14:15

Buna fetelor,

Felicitari celor care au reusit, tinem pumnii celor care sunt in focuri, si mult noroc celor care sunt la inceput de drum (asa ca mine) !!! [:D]

Asadar, astazi am aflat  ca ne incadram si noi in subprogramul national,insa, credeti-ma ca nu stiu cu ce sa-ncep.

Analizele se pare ca trebuiesc repetate, aproape toate,chiar daca le am destul de recente, am vazut scris pe hartia de la ei,ca unele au valabilitate 3 luni, altele 6, altele 1 an.

Doamne......ce mai trece timpul !

Cel putin 6 luni au trecut de cand ne-am hotarat sa mergem la o clinica de reproducere asistata....si tot asa, din programari in programari, la medici geneticieni, hematologi, dl A., rezultate, a zburat ....asa....

So, cele care stiti, sau ati auzit, spuneti-mi va rog si mie cu ce incep !

Analizele voi le-at facut la MMF sau le pot face si in alta parte?

si...cel mai important, ce ma doare cel mai mult este histeroscopia , ca daca la cele de sange nu-s asa mari diferente la preturi intre laboratoare, la histeroscopie,

conteaza!

Am 2 facute pana acum.

Prima la Giulesti la dl prof Marinescu, si una la Sanador la dna dr.Codreanu.La ambele m-am putut duce cu trimitere, si costuri suplimentare.Stiti si voi; la Giulesti, [:)], iar la Sanador 500 ron,ziua de spitalizare.

La MMF poti veni tot cu trimitere? Cat costa? Voi cum ati facut ?

Sper sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns, deocamdata. [help]

Mersi fetelor [flo2]

Buna Lory si mult succes sa reusesti!

Eu mi-am facut pana acum analizele la Medlife. O histeroscopie am facut-o la Giulesti iar una recenta cu dr A pentru ca am considerat ca este f important sa vada el cu ochii lui ceea ce-l intereseaza inainte de fiv. M-a costat 1000 lei (pentru ca a avut ce curata..).

Cand ai vrea sa incepi protocolul?

• 0

Hope_32

Hope_32

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 594 mesaje

Postat 18 martie 2016 - 14:18

Carla nu renunta!! Ai incredere in sansa ta si joac-o pana la capat! Stiu ca e greu sa iti gasesti puterea de a mai spera dupa atatea dezamagiri, insa lupta pana la capat! Poate mai tarziu vei regreta ca nu ti-ai acordat si sansa asta! Mergi sambata acolo si ia-ti puiul acasa!!

Iti doresc sa ramana cu tine inca 9 luni de acum inainte! [flo2]

• 0

annutza0

annutza0

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 668 mesaje

Postat 18 martie 2016 - 14:22

Carla du-te si-ti ia embrionul/embrionii acasa! Da-le o sansa, nu se stie niciodata!

• 0

Hope_32

Hope_32

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 594 mesaje

Postat 18 martie 2016 - 14:24

Fetelor, stiu ca de un an tot zic ca incep fiv-ul si tot am lalait-o insa de data asta nu mai astept, sunt pregatita psihic sa infrunt aceasta provocare.

As vrea totusi sa nu ma prinda transferul in preajma Pastelui ci dupa sau mai inainte, dar nu in saptamana mare (am si eu un pitic...ce sa fac..) asa ca va rog sa imi spuneti cat dureaza intreg protocolul, de la anticonceptionale pana la transfer....ca sa stiu si eu cum ma organizez ...

Va pup si va imbratisez pe toate!

• 0

Etichetat si cu fiv, albu, medlife

Intrebari Panica

• Cum trimit link-ul

Lallaa
    - Astăzi, 10:21

• Bebe nu doarme

AlinasiIanis
    - ian 27 2022 21:15

• 4 luni

adelina_potcovaruuu
    - ian 27 2022 14:04

• Hcg-beta

Alina21Lucian
    - ian 26 2022 20:07

• Vitamina

adelina_potcovaruuu
    - ian 26 2022 13:03

Bloguri

• Prima vizita la medic a fost la 8 săptămâni a fost niște emoții de nedescris

Stefizeynep
    - Astăzi, 00:28

• Achiziitii

Btyart
    - Ieri, 23:37

• Primul trimestru de sarcină

Lorysha
    - Ieri, 22:34

• am primit geanta bebelusului

ramonateo11
    - Ieri, 21:58

• Primul set de analize