Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * * 1 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 126

fiv albu medlife

513 raspunsuri la acest subiect

mari_ghicu

mari_ghicu

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 15 martie 2016 - 14:59

Offf.... Ant!

• 0

AdrianaE

AdrianaE
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 15 martie 2016 - 17:22

Buna, fetelor! Sunt la primul FIV, ieri am facut punctia si peste 2 zile urmeaza ET. Din 9 foliculi am avut 5 ovocite, din care doar 2 au fertilizat... :S

Maine voi afla calitatea lor.. Am mari emotii... Mi s-a parut destul de solicitant pt organism tot ce am facut: histeroscopie, histerosalpingografie, histerosonografie, stimularea, punctia plus 3 ture serioase cu antibiotic... Dupa punctia de ieri am avut dureri si inca le am..mai ales cand merg. Plus ca sunt f umflata. E normal?

• 0

Lavinia1982

Lavinia1982

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 15 martie 2016 - 21:38

Buna fetelor, nu mai stiu daca am scris si aici: sunt fericita mamica de baietel, Andrei Gabriel, nascut pe data de 2 martie, 2530 g si 49 cm si nota 10, prin cezariana efectuata de dr Albu. Mare parte din voi ma cunoasteti, am stat aici impreuna, unde am ras, am plans si ne-am incurajat. Va rog doar, pe cele care sunteti in focuri, sa nu va pierdeti speranta, sa fiti increzatoare chiar daca va este greu, sa nu abandonati lupta, pentru ca minunile exista, dovada sunt eu. La anul voi lua acasa si ceilalti embrioni, poate voi reusi sa-i fac un fratior sau o surioara. Bafta fetelor si muuuult ZEN.

• 4

AdrianaE

AdrianaE
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 16 martie 2016 - 10:07

Tocmai am aflat ca din 2, unul e pierdut iar celalalt e de calitatea II. Ati auzit de cazuri in care s-a obtinut sarcina cu un singur embrion de calitatea II?

Multumesc!

• 0

mari_ghicu

mari_ghicu

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 16 martie 2016 - 13:19

Buna Lavinia,

abia am intrat pe forum azi si am vazut ca aveai ceva in plus la semnatura. Am citit... si fata mi s-a luminat de bucurie. Felicitari mami de baietzel! [bib]

• 1

ginecologica

ginecologica

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 600 mesaje

Postat 16 martie 2016 - 20:13

Adriana,  mult noroc...Dacă e sa fie se poate și cu embrion de gradul II...

• 0

mari_ghicu

mari_ghicu

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 17 martie 2016 - 04:23

Adriana [flo2] , multa bafta... trebuie sa ai incredere in embrionul tau, chiar daca nu e de grad mai mare. Poate e incapatanat rau, o sa se prinda si nu o sa mai vrea sa plece pentru cateva luni.

In ceea ce ma priveste, pot sa spun ca pe 16 a fost momentul zero pentru FIV. Am avut histeroscopie si uterul arata foarte bine. Nu am vazut nicio sinechie, a durat mai mult anestezie decat procedura propriu zisa. Ma asteptam sa vad niste balarii, insa nu a fost cazul.

Pe 30 martie am prima monitorizare si dupa, sper sa produc suficiente ovocite ca sa ocup locul lasat liber de Lavinia la graviduzte fivoase ale dr. Albu.

Cred ca am luat-o pe aratura rau, o fi de la xilina pe care am servit-o in cantitate dubla pe la pranz [alcool]

• 0

IrinaAlexandra

IrinaAlexandra

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 17 martie 2016 - 07:13

Buna fetelor, nu mai stiu daca am scris si aici: sunt fericita mamica de baietel, Andrei Gabriel, nascut pe data de 2 martie, 2530 g si 49 cm si nota 10, prin cezariana efectuata de dr Albu. Mare parte din voi ma cunoasteti, am stat aici impreuna, unde am ras, am plans si ne-am incurajat. Va rog doar, pe cele care sunteti in focuri, sa nu va pierdeti speranta, sa fiti increzatoare chiar daca va este greu, sa nu abandonati lupta, pentru ca minunile exista, dovada sunt eu. La anul voi lua acasa si ceilalti embrioni, poate voi reusi sa-i fac un fratior sau o surioara. Bafta fetelor si muuuult ZEN.

Felicitari Lavinia!!!  [flo2]

• 0

Hope_32

Hope_32

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 594 mesaje

Postat 17 martie 2016 - 10:08

Felicitari, Lavinia!!!! [deziuata] [flo]  [floare3]  [pup]  [colegi] 

Bine ai venit Andrei Gabriel !! Sa fii sanatos si sa ai o viata presarata cu impliniri si bucurii !! [:X]

• 0

carla1982

carla1982

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 638 mesaje

Postat 17 martie 2016 - 11:31

Buna fetelor ! Revin cu vesti. Nu prea bune. Ieri am avut punctia. 3 ovocite ..azi am 2 fertilizate. Et sambata daca am cu ce. Sunt asa demoralizata incat credeti-ma ca as renunta acum la tot....
  • 0

Etichetat si cu fiv, albu, medlife

Panic Questions

• GreÈ™eli de sex a bebeluÈ™ului

Deeadeea222
    - Ieri, 21:26

• Geanta bebeluÈ™ului

Ranya21
    - Ieri, 16:53

• Vaccinul

iurii
    - Ieri, 07:45