Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 126

fiv albu medlife

513 raspunsuri la acest subiect

#441
Dana123

Dana123

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 28 februarie 2016 - 20:49

Mari, Carla, va tin pumnii, de data asta trebuie sa fie cu noroc :)

 

Eu merg pe 25 martie sa vorbesc cu Albu (abia atunci am gasit loc...), sa vad ce varianta considera ca ar functiona mai bine data viitoare. Dar intre timp incerc in alta parte sa prind pe natural ovocite, asa ca poate pana in iunie se intampla minunea (daca tot e organismul stimulat in perioada asta). :)

 

 

Katalinna, tu cand mergi sa vorbesti cu el?



#442
mari_ghicu

mari_ghicu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 29 februarie 2016 - 12:07

Sa fie cu noroc Dana [hc]

Da, este foarte aglomerat la DrA. Eu eram programata pe 11 martie, insa am sunat la Programari sa intreb daca din intamplare s-a mai eliberat vreun loc mai devreme si am avut noroc. Se eliberase pe 25 februarie. [surf]



#443
MaraDG

MaraDG

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 438 mesaje

Postat 01 martie 2016 - 06:08

Doamnelor, sa aveti o primavara plina de iubire si impliniri !!!

1_martie.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



#444
july13

july13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 01 martie 2016 - 18:29

O primavara frumoasa va doresc si eu! sa avem numai vesti bune primavara asta!



#445
katalinna3

katalinna3

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 01 martie 2016 - 19:07

La multi ani, fetelor! Sa aveti o primavara frumoasa cu bucurii si vise implinite!

Dana, nu stiu cand o sa merg la Dr A. Am sperat sa ajung saptamana asta dar nu cred ca voi reusi; am rugat o colega ce lucreaza la Medlife sa ma programeze ea in cazul in care se elibereaza vreun loc fiindca prin callcenter am gasit si eu doar pe 25.03 cel mai devreme. Astept sa vad daca se poate mai repede.



#446
Deeaodeea

Deeaodeea

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 02 martie 2016 - 21:18

Buna fetelor! Ce multe s-au intamplat de cand nu am mai intrat aici. Felicitari fetelor cu beta mare, curaj si speranta celor care inca nu au reusit, bafta celor in focuri.

#447
Dana123

Dana123

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 03 martie 2016 - 21:31

La multi ani, fetelor! Sa avem o primavara cu seminte roditoare, sa iasa bebelusi sanatosi si voiosi! [bib]



#448
lory09

lory09

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 166 mesaje

Postat 04 martie 2016 - 20:52

Buna fetelor! Help, ca-s tare nedumerita! [batcap]

De 8 ani de cand ne luptam si noi cu infertilitatea, dupa ce am umblat pe la toti medicii cunoscuti si mai putin cunoscuti, am ajuns in sfarsit, cu mari sperante si la dl.dr. Albu. 

Au fost doar 2 vizite la dansul (la 2 luni distanta, ca asa ne-au programat; fiind foarte aglomerati).

Prima vizita: cea in care ne-a vazut dosarul (noi avandu-l aproape gata) si in cea de-a doua, in care am venit cu rezultatul catorva analize, dupa care ni s-a spus ca daca ne hotaram sa facem FIV :-prin programul national,sa depunem dosarul  

                                    -sau sa-l platim integral; caz in care, o sunam pe Lucia ptru schema.

Intrebari fetelor: Cum imi da Lucia schema daca nici dl dr. nu a notat nimic din analizele mele (nu avem nicio problema descoperita)? cine ma monitorizeaza in perioada tratamentului? Programarile la monitorizare,tot greu merg? Cum se face?

Va rog, care treceti prin asta, sa-mi spuneti si mie, ca-s tare nedumerita!



#449
mari_ghicu

mari_ghicu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 04 martie 2016 - 22:09

Buna Lory,

Da, sunt extrem de aglomerati. Eu daca trebuie sa ajung la doctor, sun in centrala si accept programarea pe care mi-o ofera ei, iar ulterior revin saptamanal pentru a intreba daca s-a eliberat vreo ora. Asa reusesc sa ajung mai repede la el.

În ceea ce priveste schema, daca te hotarasti pentru FIV la doctor, iei legatura cu Lucia pentru schema de tratament prin email. Emailul ei este:lvaduva@medlife.ro. Ii spui despre ce ai discutat cu Albu si ea iti va trimite schema de tratament pe email. Legatura se tine foarte bine prin email si telefon. Cand iti va da schema de tratament, Lucia iti va da si numarul de telefon. La consult, doctorul noteaza in calculator ce este important de retinut.

 

De asemenea, in schema de tratament iti sunt indicate data si ora cand trebuie sa mergi la monitorizare. Nu mai ai nevoie sa suni in centrala pentru programare monitorizare. Daca apar schimbari in schema de tratament, atunci vei fi informata imediat telefonic.

 

Intrebare: ce analize ai facut incat concluzia este ca nu este nicio problema descoperita?! Eu nu prea mai inghit un astfel de diagnostic dupa ce timp de patru ani doctorii renumiti la care ma duceam imi spuneau sa ma duc acasa ca sunt sanatoasa si pot avea copiii natural.

 

Am pierdut timp pretios... Am facut un FIV cu diagnostic de infertilitate idiopatica (infertilitate pentru care nu exista o explicatie) pentru ca ulterior sa aflu ca sufar de endometrioza, printre altele. Bine, atunci l-am descoperit pe Albu care mi-a dat o lista completa de analize premergatoare FIV pe care ar fi trebuit sa le fi avut facute deja inainte de FIV si de care eu nu aveam habar....



#450
mari_ghicu

mari_ghicu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 04 martie 2016 - 22:11

A... uitasem. Daca mai ai intrebari, noi suntem aici [flo2]





Etichetat si cu fiv, albu, medlife

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -