Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 1 voturi

Nasterea la Filantropia


18 raspunsuri la acest subiect

#11
cory050907

cory050907

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 16 ianuarie 2016 - 21:59

Buna Ada! Sa - ti traisca baieteii....tare dragut sa ai gemeni ! In prima noapte dupa operatie te lasa sa te odihnesti mai ales in cazul tau cu gemeni. Medicul meu cu care am mers toata sarcina mi- a confirmat ca s-au mai schimbat lucrurile fata de acum 4 ani de la primul bebe si anume ca bebelusii stau cu mamele lor in camera.....dar mai stiu de la sora mea care a nascut si ea acolo acum 2 ani tot prin cezariana ca daca vrei sa te odihnesti noaptea poti sa vorbesti cu asistentele de la bebelusi si cu un anume stimulent  iti pot lua bebelusul ca sa te poti odihni.

Revin cu informatii noi dupa nastere . 

Sarcina usoara si multa sanatate bebelusilor tai !

 

[flo2]

 



#12
Ada90

Ada90

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 127 mesaje

Postat 19 ianuarie 2016 - 19:53

Buna Cory !!

Multumesc de urari si informatii si asemenea ganduri bune iti transmit si eu tie si bebelusului tau !

As mai avea o rugaminte. Poti sa-mi zici si mie ce a trebuit sa ai in bagaj pt Filantropia?

Ai avut prosoape de corp? Si ce iti iei acum in bagaj? Trebuie sa ma apuc si eu de el si vroiam sa stiu sigur ce e de folos si ce nu.

Multumesc mult !!!! [flo2] [flo2] [flo2]



#13
cory050907

cory050907

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 19 ianuarie 2016 - 22:04

Buna Ada! Apropo de bagajul ptr spital am avut urmatoarele : prosop de fata .... nu am facut acolo dus cu toate ca baia care se afla in rezerva era dotata cu dus nu am putut face ptr ca la primul bebe am facut cezariana si a doua zi dupa operatie abia ma puteam da jos din pat. Iti recomand camasi de noapte cu maneca scurta sau pijamale subtiri ptr ca este foarte cald acolo. In prima zi dupa operatie sa ai la tine apa plata la 500 ml si pai cu care sa bei ptr ca dupa operatie nu ai voie sa te misti. Iti mai trebuie un prosop mai mic ptr sani si ar fi tare bine daca ai avea la tine o pompa ptr sani in cazul in care ai canalele infundate....eu l-am trimis pe sotul meu sa-mi cumpere cand eram in spital. Mi se mai par tare utile sa ai la tine tampoane ptr sani, se gasesc la pachet mai multe bucati...sunt minunate.sa ai la tine pregatiti bani marunti de 5 sau 10 lei ptr ca o sa ai nevoie sa dsi la asistentele de la bebelusi sau cele care iti fac toaleta. Am avut la mine crema ptr sani Garmastan ptr emolierea sanilor.Eu imi luasem la mine reviste dar nu am avut rabdare si nici starea necesara sa ma uit pe ele asa ca de data asta nu mai imi iau. Am avut la mine un halat dar nu l-am folosit ptr ca este cald acolo, obiecte de igiena personala , hainutele ptr bebe , pampersi si unguent bepanten si cam atat. Acelesi lucruri o sa mi le iau si acum , eu de sambata imi fac bagajul de spital ptr ca am luni ultimul control si vreau sa am geanta pregatita in caz de motata mea se grabeste sa vina.

Daca am omis ceva revin cu alte informatii.

Va pup , pe tine si pe bebelusii tai si multa sanatate!  [:)]



#14
Ada90

Ada90

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 127 mesaje

Postat 20 ianuarie 2016 - 19:39

Multumesc mult Cory ! [flo2]

Hai ca am cumparat cam tot ce ai avut si tu, mai putin garmastan si bephanten(urmeaza)

Am si o pompa dar e manuala, sper sa fie bunicica [:)]

Mai spune-mi, te rog, sotul unde a asteptat, a vazut bebele imediat dupa nastere?

Va pup !



#15
cory050907

cory050907

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 20 ianuarie 2016 - 21:16

Salutare! ...ca sa-ti raspund mai intai la intrebare...sotul meu din momentul in care am intrat in sala de operatie a asteptat pe un hol aproape de salile de nastere si blocul operator si pana sa ma scoata pe mine din sala de operatie a iesit o asistenta de sus de la bebelusi cu baietelul meu in brate si atunci a putut sa-i faca si prima poza iar dupa o ora a putut sa vina si la mine si a urcat si la baiat sa-l mai vada si sa intrebe daca este bine. Acum 4 ani moasele care au intrat cu mine in sala de operatie mi-au cerut telefonul meu si au filmat baiatul dupa ce l-au scos si in timp ce il stergeau si il infasau dupa care mi l-au dat sa-l pup pe frunte. Acum nu stiu daca mai este asa.... sper sa se mai poata ptr ca sunt amintiri minunate. Programul de vizita este mai flexibil acum ....atunci cand am nascut eu era de la ora 15-17. 

Cum este sa ai doua minuni in burtica ? ....cred ca este minunat....si greu in acelasi timp dar toate greutatile trec cand te gandesti ca peste putin timp iti poti tine minunile in brate.

In cate saptamani esti?

Eu abia astept controlul de luni.

Te pup si multa sanatate. [:)]

 



#16
Ada90

Ada90

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 127 mesaje

Postat 20 ianuarie 2016 - 22:05

Ah, ce bine !!! M-ai mai linistit [flo2]

Am vazut ca acum au program 15-20 in timpul saptamanii si in weekend de la 10.

Eu am 30s, dar o sa nasc la 37 din cate am inteles de la dr, evident daca e totul ok si nu cumva nasc mai devreme. Sper totusi sa stea bebeii la caldurica pana la final [il]

Desi n-am avut una dintre cele mai usoare sarcini, nu m-a ocolit nici un simptom, nu ma plang, zic multumesc Doamne ca n-au fost alte belele, ca am reusit sa ajungem cu bine pana aici si ca suntem sanatosi cu totii. Este minunat, ma simt speciala, norocoasa si abia astept sa-i pup si sa-i giugiulesc [il]

In schimb tu mai ai chiar f putin, esti pe ultimii 50 de m chiar [pk]  Cred ca si tu esti entuziasta ...Esti pregatita? [fri]

Te pup !



#17
cory050907

cory050907

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 20 ianuarie 2016 - 22:29

Bebelusii tai o sa fie bine, ai incredere in ei. Daca Dumnezeu ti-a dat doua minuni in viata ta inseamna ca o sa fie bine pana la sfarsit. Nimic nu este intamplator iar greutatile din timpul sarcinii se uita usor cand privesti inainte. 

Cat despre mine ce sa zic... mereu mi-am dorit sa am doi copii, pereche , baiatul primul si fata dupa...si asa s-a implinit. Chiar ma simt norocoasa si fericita iar in ceea ce privesc starile mele din timpul sarcinii au fost total diferite de prima sarcina si anume ...le-am avut pe toate,  fata de prima sarcina in care nu am avut nimic.

Oricum toate au trecut si abia asteptam fericitul eveniment care se apropie cu pasi repezi.

Acum sa vedem ce hotaraste medicul ...cezariana sau nastere normala. ... sper sa fie nastere normala [clo]

Va pup! Papapa



#18
roxana458

roxana458

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 72 mesaje

Postat 21 ianuarie 2016 - 20:26

Bună, știți ceva despre dr Militaru Dumitra  de la filantropia?



#19
Gagunic

Gagunic
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 11 martie 2019 - 14:19

Caut un medic bun de la spitalul Filantropia. Din ce am mai citit,imi pare interesantă Simona Duța dar nu stiu daca face si nașteri .Stie cineva ceva de ea,are un contact?




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -