Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Minuni de Decembrie 2015


1635 raspunsuri la acest subiect

#61
Kitty1981

Kitty1981

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 361 mesaje

Postat 05 ianuarie 2016 - 20:44

Pt. THEO si nu numai! Pt cine vrea sa aprofundeze subiectul alaptarii cu tot cu probleme: ]http://www.breastfee...agename=doc-BOF

http://kellymom.com/...ry/bf/concerns/

Si... sunt site-uri ok, nu aberatii!


Editat de Kitty1981, 05 ianuarie 2016 - 20:47 .


#62
alinaSV

alinaSV

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 314 mesaje

Postat 05 ianuarie 2016 - 21:33

Kitty  [flo2]  Mulțumim



#63
theo2014

theo2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.049 mesaje

Postat 05 ianuarie 2016 - 21:41

Kitty, la Metropolitan am nascut. Am intrebat si noi de cantar daca e reglat si similar cu cel de pe sectia de maternitate si au spus ca sunt la fel. Am cantarit-o si noi acasa, cu ea in brate si fara (ea cu pampers si un costumas) iar diferenta a fost de 300 grame...legat de lungime au spus ca mai degraba au gresit la nastere, ca atunci au masurat-o de 2 ori ca oricum li s-a parut mult 57 cm ( eu m-am nascut cu 65, deci sr poate si mai mult..).

Problema mea e ca nu doarme...ieri seara in 7 ore a dormit 45 minute, ieri in total 13 ore din 24....mi s-a parut putin...azi noapte i-am dat biberon, dimineata dupa 6 ore de somn nu puteam sa o trezesc...

 

Sunt hotarata sa nu renunt la alaptat, merci ptr linkuri, intru sa citesc imediat. 



#64
Kitty1981

Kitty1981

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 361 mesaje

Postat 05 ianuarie 2016 - 22:51

Theo, poate nu se ataseaza corect la san... Eu am zis sa nu ii dai lapte praf daca tot il ai pe al tau! Deci... in loc de lapte praf, da-i de-al tau muls. Macar asa tragi de laptele tau cat poti.  [flo2]



#65
theo2014

theo2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.049 mesaje

Postat 06 ianuarie 2016 - 01:10

M-am gandit si eu la asta, din cauza asta am zis ca o sa iau si legatura cu un consultant in alaptare . Clar incerc sa fac supliment din al meu...



#66
alinaSV

alinaSV

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 314 mesaje

Postat 06 ianuarie 2016 - 11:08

Bună ziua Mamici...

Am cântarit.o aseară pe domnișoara si avem 4420 născută cu 3150, azi are o luna, hrănita doar cu sân.... eu zic ca e bine, o sa incerc să o măsor.



#67
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 06 ianuarie 2016 - 13:17

Salutare!

 

Si eu am fost sfatuita sa ii dau supliment seara inainte de culcare, ca sa doarma mai multe ore...dar nu i-am dat. Aseara insa eram gata sa ii dau. Nu a dormit toata noaptea decat cate 30-45 min si apoi iar san si plansete...sunt zombi dar sper sa fi fost doar unpuseu de crestere.

 

Vineri mergem in sfarsit la pediatra celei mari si atunci o sa ma linistesc si eu. Am mare incredere in dr. asta. 

 

 



#68
miruna87

miruna87

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 230 mesaje

Postat 06 ianuarie 2016 - 13:35

Kitty, la Metropolitan am nascut. Am intrebat si noi de cantar daca e reglat si similar cu cel de pe sectia de maternitate si au spus ca sunt la fel. Am cantarit-o si noi acasa, cu ea in brate si fara (ea cu pampers si un costumas) iar diferenta a fost de 300 grame...legat de lungime au spus ca mai degraba au gresit la nastere, ca atunci au masurat-o de 2 ori ca oricum li s-a parut mult 57 cm ( eu m-am nascut cu 65, deci sr poate si mai mult..). Problema mea e ca nu doarme...ieri seara in 7 ore a dormit 45 minute, ieri in total 13 ore din 24....mi s-a parut putin...azi noapte i-am dat biberon, dimineata dupa 6 ore de somn nu puteam sa o trezesc... Sunt hotarata sa nu renunt la alaptat, merci ptr linkuri, intru sa citesc imediat.

 

Theo, nici al meu nu doarme ziua mai deloc

...si eu ii dau numai biberon, deci sigur nu are legatura cu mancatul. Nu cadea in capcana laptelui praf...ca mine. 



#69
miruna87

miruna87

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 230 mesaje

Postat 06 ianuarie 2016 - 13:43

A fost pediatra azi la noi. Eco la sold mi a zis sa ii fac la 2 luni ca e mai conlcudenta. Iar de nas mi a aratat cum sa il curat....il pun pe bebe pe burta, capul intr o parte si ii pun o fiola de ser fiziologic intr o nara acesta eliminandu se pe cealalta nara cu tot cu mucisori.....si mi a zis sa fac asta dimineata ai seara...mi se pare cam des ni cred ca o aa fac de 2 ori pe zi totusi.

 

Mai stie cineva de metoda asta?



#70
MonaEde

MonaEde

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 163 mesaje

Postat 06 ianuarie 2016 - 13:52

Miruna,eu ii pun ser doar cand trebuie.Sunt zile cand nu ii pun deloc ptr ca nu e cazul.De aspirat il aspir rar,o data la 2 zile..nici macar nu mi sta,il deranjeaza pompita,nu i place :) .Alina eu l am cantarit pe al meu in fiecare seara de cand am ajuns cu el acasa.Mi a luat un kg intr o luna,l am si masurat ,are 62 cm vad(la nastere 52) Eu zica ca stam bine.Si eu ii dau supliment seara...Nu prea imi doarme daca nu mananca sa se sature si eu cred ca nu am asa mult daca tot cere dupa ce l iau de la san.De 3 nopti vad ca nici nu se mai trezeste sa pape,abia trag de el sa suga macar putin..




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -