Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Bulgarasi de Februarie 2015 (3)


310 raspunsuri la acest subiect

#11
Helen29

Helen29

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 06 ianuarie 2016 - 10:26

Revin si eu dupa o luuuunga pauza,nu ca as fii vrut eu,dar telefonul meu a facut putine nazuri si eu nu am laptop sau calculator. Sa ma iertati fetelor. Oricum m-am gandit foarte des la voi,sperand sa fiti bine alaturi de familii si cumva am comunicat cu voi prin gand :D Daca ati sughitat cumva,sa stiti ca eu am fost de vina :)) În primul rand vreau sa va urez LA MULTI ANI in noul an,sa fiti iubite,sanatoase,fericite impreuna cu cei dragi! Revin dupa ce adoarme Isabel,ca acuma trebuie sa fug dupa ea in bucatarie :))

#12
Soparlica

Soparlica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 06 ianuarie 2016 - 21:37

Buna dragelor!
Noi suntem bine. Fara tuse sau muci.
Lui Alex nu ii place zapada. Numai a atins cu un deget un fulg si s-a pus pe plans.
Azi am ajuns si noi la pasapoarte, la un centru langa casa unde am fost luati la rost ca din sectorul x ati venit in y. Am depus actele la o acritura pe care probabil am deranjat-o din visare. Important e ca vom avea curand pasaport pentru bebe.
Incerc sa il invat sa se urce in pat, dar am niste paturi inalte...

Flory pai ce povestesti tu de Ioana e departe de ceea ce face Puturosul acum. In sensul ca el nu face nimic din ceea ce face ea. Bravo!
Cu laptele iar ma uimesti. 3 mese? Pai eu am incercat sa ii dau la 4 ore in loc de 3 si nu am reusit. In schimb mananca mancare solida si daca a terminat acum un minut biberonul. Miorlaie si se vaita daca ma asez la masa si lui nu ii dau nimic. Se muta de la unul la altul si trage de noi pana primeste macar paine goala.

Hellen bine ai revenit. Te asteptam cu detalile promise.

Gabriel, Vera, Theo sunt bine? Au trecut de raceli?

Merg sa-i fac baie si sa incerc sa-l uschesc la culcare ca si-a luat un obicei, dupa baie si masa coboara din pat si misuna prin toata casa cam o ora pana cade frant. Am incercat sa mut baia mai tarziu/devreme, dar degeaba.

#13
Lory2014

Lory2014

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.628 mesaje

Postat 07 ianuarie 2016 - 10:41

Buna fetelor,

 

La multi ani cu sanatate pt miraculosul luptator Ioan, pentru superba Ioana de Flory si minunata Ioana de Gabita! Aceleasi urari de bine pt tanara mamica Oana si pt toti cei ce poarta frumosul nume! Sa aveti pasii vegheati si sa va fie viata lina! [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Drum bun spre casa, olandezii mei dragi! [flo2]

 

Theo iti doresc sa nu mai treci niciodata prin asa ceva [pup] iar tu Ioana esti o papusica inteligenta, din tot ce ne povesteste mamica ta si iti tin pumnii la toate evaluarile pe care le vei avea! [pup]

 

Pentru ca maine nu mai intru, le urez de pe acum Multi ani impreuna sanatosi, pinguinilor nostri. Iuli & domnul Pingu, va doresc sa va gasiti linistea, sa reusiti sa ajungeti pe cararea mult visata si sa va bucurati de baietii vostri o infinitate! [pup]

 

Cam asta. Sanatate muulta tuturor si imbratisari calde. Poate si-un vin fiert, sa se asorteze cu ele. [ph34r]

 

Va pup [flo2]



#14
Soparlica

Soparlica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 07 ianuarie 2016 - 13:00

Bine v-am gasit!

Sunt cu treburi prin oras asa ca ma opresc la a ura sanatate si multi ani tuturor Ioanelor si Ioanilor ce se serbeaza astazi. Sa aveti o zi superba!

 



#15
Carmen_K

Carmen_K

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 720 mesaje

Postat 07 ianuarie 2016 - 15:42

La multi ani Ioni Si Ioane dragi si iubiti. Va scriu mai mult maine. Acum sunt in aeroport si ma trage cineva de maini, par, nas, ochi si tot ce prinde. Iae iphone e jucaria preferata....



#16
Carmen_K

Carmen_K

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 720 mesaje

Postat 07 ianuarie 2016 - 15:56

Am reusit sa o asez in carucior si citeste oferta de duty-free. Emma se plimba cu tati prin aeroport, cauta o masuta mica la care sa manance  [:-)))]  [:-)))] . Per ansamblu a fost frumoasa vacanta noastra, am vazut oameni dragi, mi-am facut poftele de icre, salam de buscuiti, nuci umplute... Si binus am avut si zapada! Ver si-a revenit, mai avem un pic de tuse de control asa dar nu a mai facut febra, pare sa mearga pe drumul cel bun. 

 

Acum mai avem weekend, poatr iesim la film, si de luni reintram in normal.

 

Lory ai gasit bona? La voi marmo a inceput scoala luni?

 

soparlici ce bine ca si-a revenit alex :). Cy zapada eu nici nu m-am agitat cu Vera,  dar ce descrii tu a fost exact cum a reactionat Em la primul contact cu zapada, la vreo 13-14 luni. Si de asemenea la primul contact cubiarba, cu nisipul, cu apa la mare, etc.

 

va pup ca se pare ca ne imbarcam



#17
floryma

floryma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 431 mesaje

Postat 07 ianuarie 2016 - 22:19

Dragelor,

 

Multumim de urari.

Doresc si ei la multi ani lui Ioan de Miha ai Ioana de Gaby si tuturor celor ce poarta numele sfantului ca sunt mamici, bunici, tatici sau fratiori. Sa fiti sanatosi  si sa aveti parte numai de lucruri minunate si dorite in viata.

 

Acum am reusit sa intru si eu...am avut primi invitati ai Ioanei, acum ea e la san dupa baita si eu va scriu.

 

Lory...asreptam vesti.

 

Carmen....ma bucur ca Vera e mai ok si voi la fel si ca v-ati simtit bine in vacanta.

 

Soparlici....mie mi se pare ca Ioana ar putea face mai multe din toate punctele de vedere dar degetul in gura mi se pare ca a incetinit-o mult din evolutie....asta pentru ca nu se joaca sau exploreaza mult singura ca se plictiseste si hop degetul....pana si cand invata sa se ridice se ridica k o mana k una era k degetul in gura...nu mai zic k acum cand merge la fel daca o tin de stanga asa k o tinem de dreapta, dar stanga e k totul in gura....stabilitate are sa stea si singura dar tot din cauza de deget k e in gura nu are inca mare incredere. Ea si cand era la 3-4luni se tara k o rama pe burta dar cand si cand se oprea sa alimenteze la deget. Si ridicatul de pe spate in fund a venit tarziu din acelasi motiv k se multunea sa stea intinsa k el in gura...dar dk era in fund pusa de noi se ridica singura in picioare. E o mare problema mi se pare k o tine mult in urma.

Acum mai nou daca are ceva in mana de mananca singura ne intinde si noua sau ne vede ca ne sarutam si da si ea gurita sa o pupam sau daca ii zic sa o pupe pe verisoara o pupa si o bate k manuta ca si cand ar mangaia. Sau citim carti, mai ales in baie are niste sunete speciale cand are cartea in mana altfel nu le scoate sau daca bat in usa in masa ea zice"da"...numai zic k sanul e "tzi"  sau cand strigam cainele sau pisica e " pisi". Si ea avut o perioada in vara cand il avea pe "da" dupa ea....numai asta zicea mereu oriunde am fi fost.

Legat de san, ea ar manca mult, dar ii dau rar ca sa fie flamanda si sa accepte mai bine mancarea si asa e k cantec fiece masa ne ia cate 2h k pauze.

Noi vrem sa ne apropiem de mai putin in speranta ca va manca mai bine si sa ne intarcam caci eu mai am embrioni congelati si vreau sa le dau o sansa, cine stie poate facem un fratior sau surioara.

 

Gata k mi se pare k m-am intins k o placinta si imi laud tare "puiul de cioara".

 

Va pup.



#18
Lory2014

Lory2014

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.628 mesaje

Postat 09 ianuarie 2016 - 10:52

Buna,
 
La multi ani, draga mea prietena! Sa-ti dea Domnul muulta sanatate, fericire cu carul, impliniri si bucurii cu miile! Sa fii iubita si ocrotita, alaturi de minunata ta familie! Si sa nu te schimbi niciodata, om frumos! [il]  [flo2]
 
Ma simt privilegiata sa te cunosc! [flor]
 
Happy Birthday, Carmen! Gelukkige verjaardag!(asta e cu nenea G, asa ca nu stiu daca e corect:) ) [deziuata]
 
(Multam de intrebare. Am vazut 8 babysittere, mai avem de vazut doua. Avem deja un top 3, coincide la toti 3 membrii cu putere de decizie, sa vedem.
Va fi foarte greu, L este extrem de legata de mine, probabil vom plange amandoua. Marmota cea tunsa da, pe 6, deci miercuri a reinceput scoala)
 
Bravo Ioana cea dulce si desteapta; Bravo Ver pt ca esti sanatoasa; Bravo Alex pt perseverenta, imediat te va gasi mami in varful patului cel mai inalt. Cresc copilasii dragi! [:)]
 
Sanatate tuturor si numai bine! [flo2]


#19
floryma

floryma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 431 mesaje

Postat 09 ianuarie 2016 - 18:18

[fiesta]  [balo]  [acor]  [artif]  [s] la multi ani Carmen. Sa fi sanatoasa si cu multa putere si sa ai parte numai de bucurii. ( nu stiam de ce imi esti asa de draga din ceea ce scrii si de imi dai inpresia de liniste, pace  si calm....esti nascuta in aceeasi zi cu mama mea....care si ea o persoana minunata.)

 

Va pup sunt pe fuga.



#20
alynutza85

alynutza85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 573 mesaje

Postat 09 ianuarie 2016 - 18:34

La mulți ani fericiți iubita Carmenus !!! Sa iti dea Dumnezeu sănătate și zile senine si fericite ! Te îmbrățișez cu drag!  :***

 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -