Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Cafea fierbinte, cat pentru un an!


1034 raspunsuri la acest subiect

#11
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 22 decembrie 2015 - 20:47

la noi biletele pt star wars erau vindute de acum 2 sapt.



#12
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 22 decembrie 2015 - 20:50

Noi avem o catelusa mica si jucausa. Ii place sa alerge dupa muste si, uneori, aproape face tumbe, incercand sa le prinda.  Fie-mii ii place sa o smotoceasca si sunt tare caraghioase cum catelusa vrea sa o prinda cu botul, o maraie in joaca si se alearga prin casa ori pe-afara.  [il]



#13
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 22 decembrie 2015 - 21:14

Noi avem o catelusa mica si jucausa. Ii place sa alerge dupa muste si, uneori, aproape face tumbe, incercand sa le prinda.  Fie-mii ii place sa o smotoceasca si sunt tare caraghioase cum catelusa vrea sa o prinda cu botul, o maraie in joaca si se alearga prin casa ori pe-afara.  [il]

Ahhhhh, nu am stiut ca ai si tu catelus! Poate pui o poza! Cum o cheama?



#14
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 22 decembrie 2015 - 21:46

Aoleu, michelle, nu ochelarii!!! Aia unt sfinti. Din fericire alex a declarat camera lui a berry free zone.

 

Catelul asta e cam tantalau:) noaptea se sperie din orice cand iesim la plimbare. Eram la noi in curte si a trecut vecinil cu o umbrela, a zbughit-o instant.

 

Mai, ca veni vorba de copiii astia ai nostri speriati ca de bombe de dintii cateilor. Why???? Eu nu tin minte sa fi fost asa. 

 

Ma intorc la buflea si c9ncursul de miss. Mai,  ce descriere ai tras! In viatza mea nu le-am acordat nic8 2 sec duduilor astora. Nu prea inteleg concursurile astea sa fiu sincera:)

 

Nu mai mergem la star wars azi. Ne-am suparat rau de tot pe copii asa ca mai asteptam o zi doua pana avem sitter si plecam fara ei. Mai, daca nu e minecraft sau halo in prostie, nimic nu ii intereseaza si se poarta de parca ne fac o favoare imensa ca vin cu noi l film, la plimbare sau mai stiu eu pe unde.

 

I-am chemat sa vina cu mine la o plimbare la pranz si astata s-au frecait si frecusit si evitat ca am plecat singura. Inca mai plang, serios. Si se poarta asa ofensati, Alex mai ales, cica el nu a vrut the dog.

 

Cand m-am intors le-am explicat ca plimbarea was not about the dog, ci e ceva ce facem mereu cand suntem liberi. Si ca i-am chemat cu mine sa ne clarim creierele impreuna si sa chat sa ne distram, nu le-am cerut sa plimbe cainele. Si ca sunt suparata pe ei, ca nu dau nici un dolar sa-i duc la film (de dimi noi incantati i - oh well if we have to) si ca de acum din partea mea sa putrezeasca la jocuri cand au timp liber.

 

A venit apoi tudor senin ca sa-mi arat nu-s ce magic trick. I-am spus ca nu sunt interesata si nu vin sa vad.

 

Si acu' stau suparata si astept sa mi se trzeasca catelul sa plec cu ea la plimbare. 

 

Absolut incredibili copiii astia. Ma gandesc bine de tot sa le dau numai ceasurile de craciun. Ma conferentez cu dl aqai diseara. No nerf guns, no kituri de luat amprente, nu albumele foto. Oricum o sa-i intereeze 5 secunde si apoi o sa ma bata la cap sa-i las la xbox.

 

 



#15
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 22 decembrie 2015 - 22:16

Ahhhhh, nu am stiut ca ai si tu catelus! Poate pui o poza! Cum o cheama?

 

O cheama Lizuca, dar nu am reusit sa pun o poza, fiindca nu-mi permite site ul marimea fotografiilor.



#16
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 22 decembrie 2015 - 22:20

Exact asa face si Alex. Duminica am scos-o la plimbare ca sa mai lase tableta&laptopul, macar eu am iesit cu sora si nepoata si asa am avut succes. Plus ca nu vazuse decoratiunile din parc si a fost incantata. Daca nu ma ocup eu de ea foarte indeaproape, sa-i dau de lucru, sa-i spun ce sa faca, sta la Minecraft non-stop. Acum e in vacanta, dar dupa sarbatori trebuie sa ne organizam altfel. 

Am fost la cumparaturi si spre surprinderea mea am luat foarte putine, puteam sta acasa ca doar untul era indispensabil, il puteam lua maine.

Maine trebuie sa fac cozonacii. Au fost ani in care n-am facut cozonac, sarmale etc, am tratat Craciunul mai lejer si toate cele enumerate le-am adus de la parinti, dar lui Alex nu-i place asa. Trebuie sa miroase in casa a sarmale (de care nu mananca), a cozonac, a prajituri etc. Asa ca fac de toate cate putin. Parca asa intru si eu in atmosfera Craciunului mai usor. 

O sa mergem in seara de Ajun la sora mea, fetele vor sa mearga la colindat. 

Stiti oare? se spune ca in noaptea de Ajun necuratul iese in lume sa vada daca oamenii mai colinda si daca nu se mai colinda inseamna ca el se poate intoarce pe pamant. Asa ca ascultati o colinda in seara de Ajun.  [flor]

N-am nici un chef sa merg maine la serviciu. 

Cadourile ptr Alex sunt gata impachetate. Si eu am avut ganduri de-astea sa nu i le mai dau, dar mi-e teama ca nu va uita tot anul viitor si nu vreau sa se simta prost. Mai bine pierd batalia asta. 

Ptr sot am luat o carte ce-a recomandat-o JG si un fular. Iar eu o sa primesc  [:)] carti, o crema ptr ochi si nu mai stiu ce. 

 

Edit. corecturi. 


Editat de dana vio, 22 decembrie 2015 - 22:26 .


#17
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 22 decembrie 2015 - 22:25

Am intrat iar sa-mi caut ghete. Cele 37 imi sunt mari, cele 36 imi sunt mici.  [batcap] Si deja e cam frig si eu sunt tot in ceva pantofi mai inchisi, ghetele de acasa sunt grele si cizmele au toc si nu le mai vreau.   [smulgpar]



#18
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 23 decembrie 2015 - 00:41

aqai, same story si la noi...

 

W nu mai vrea sa vina la plimbare cu noi, asa ca de multe ori il lasam acasa. cu P la plimbare merge doar dupa multe , multe insistente....desigur ca singur niciodata(nici nu  consider safe)..dar si daca s-ar putea...sigur nu s-ar duce. abia-l duce la pipi in spatele casei sau in balcon.

 

ieri chiar am avut iar 'discutie'.

la el daca nu e ps4 e basketball...la altceva nu se mai gindeste, nu mai viseaza...e ca aerul pt el.

 cand la altceva nu se mai uita, nu se mai gindeste isi limiteaza orizontul...

 

asa ca, l-am pus pe fiecare zi sa studieze "ceva'...nu ma intereseaza ce...orice...dar sa-mi prezinte un report de 1 pagina despre ce a studiat in ziua respective.

 

a inceput iar sa faca la progrmaul de  design, mai invata fizica, ceva chimie la insistentele noastre...dar toate cu foarte putina tragere de inima...si numai cu gindul la ps4 si basketball (cind nu joaca ...sta pe youtube si se uita la altii cum joaca basket.).

 

temele de la scoala sutn f usoare si putine...materia e usoara...repeta ce a facut si in clasa 3-a.

sigur voi insista sa fie trecut la math advance sa mai bag un pic inima in el...sa mai dea si de greu...ca prea trece prin scoala de nici nu simte....si culmea ca il aud ca se vaita. [smulgpar]

 

cu cadourile nu-l vad absolut de loc incintat...decit daca e vreun game.

copiii astia mi se par f ungrateful si self centered....si cand au de toate greu mai gasesc bucurie ,entuziasm in ceva.

gata , asta am avut pe inima de spus...



#19
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 23 decembrie 2015 - 00:42

Am intrat iar sa-mi caut ghete. Cele 37 imi sunt mari, cele 36 imi sunt mici.  [batcap] Si deja e cam frig si eu sunt tot in ceva pantofi mai inchisi, ghetele de acasa sunt grele si cizmele au toc si nu le mai vreau.   [smulgpar]

voi nu aveti si cu juam de numar? eu de ex port 37 1/2



#20
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 23 decembrie 2015 - 02:11

buna seara! 

 

aqai, cateaua nu e tampita, imi pare foarte rau sa iti spun ca acesti caini se adapteaza familiei, de aceea sunt asa de destepti!

 

va doresc sarbatori negandite !!!! eu maine ma apuc de facut piftii , sarmale , si furrsecuri.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -