Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Cafea fierbinte, cat pentru un an!


1034 raspunsuri la acest subiect

#1
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 22 decembrie 2015 - 14:18

Aici se terminase celalalt capitol:

 

http://comunitate.de...tobaza/page-101

 

Acum, sa va spun. Cu Miss Berry lucram la sit. Sa sta cuminte sa astepte pana ma incalt imbrac si invers cand ne intoarcem, sa stea cuminte cat ii pregatesc mancarea si sa nu sara, sa manance doar cand ii spun eu eat. Sa stea cuminte si sa ramana in pozitie daca eu spun sit si plec in alta camera. Uneori merge, alteorinu, ca e mica si zapacita.

 

ieri am luat-o cu noi sa ne uitam la un film, sa stea ca in filme pe perna ei nou cumparata. Vezi sa nu. I-am aruncat rhe chew toy si a adus-o napoi non stop 15 min si apoi s-a plictisit. La un moment dat s-a speriat de ceva in film si abia atunci a fugit pe perna si a stat cuminte un minut.

 

azi noapte am lasat-o sa doarma jos in crate unde sta si ziua. A dormit toata noaptea, sau n-am auzit-o eu foindu-se si am dormit toata noaptea. Oricum, succes, nici un accident. Dimineatza la 6 a inceput sa miaune si am scos-o afara. Ce mai, e un caine tare de treaba.

 

nu stiu caress daca mai e prin zona, de cate ori pe zi tre' sa faca caca? La pipi merge bine, cu caca e mai tricky. Si inca o intrebare. Se arpuna mereu mereu la gat unde e zgarda. E normal?

 

si gata cu update despre miss berry. 



#2
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 22 decembrie 2015 - 14:28

Acum, in lumea oamenilor:)

 

letitia, dana, va apropiati si boi d concediu! Yu-hu!!,,, 6 ore sa iesi din mall si oamenii stau la asa ceva in era cumparaturilor online? Incredibil!

 

dana, Alex a fost cu bunicii deci? Si mananca supa de vaca? Ai mei mananca doar supa de curcan, dava fac exact aceeasi chestie din vaca nici nu se uita la ea!

 

fleur, eric e si el in vacanta? Cu ce va ocupati timpul?

 

Jg si noi mergem azi la starwars! Scimbam impresii mai prin noapte? Copilul nostru cel mai mare abia asteapta:D. Dl aqai adica. Ce face carla in vacanta?

 

michelle, nu ne-ai mai spus, sau poate am pierdut eu, cum a fost petrecerea lui Will? Si cum te mai simti cu masina noua?

 

didi, la voi nu e vacanta?

 

si dna daiopri cred ca e ocupata rau la fel ca si denisa pe care sweet emma and alex o tin in priza. Cum mai sunt picioarele emmei?

 

pe buflea am lasat-o la urma. Dear, sa stii ca oasele, muschii si tendoanele copiiilor nu cresc in mod egal, ceea ce duce la tot soiul de clumsiness, dureri, incetineli, necoordonari. Poate de aceea Alex nu mai alearga asa repede. Dar spune-mi, de ce nu i-a placut incaltamamintea de iarna? Sunt foarte usori si pe acelasi principiu ca running shoes. Alex al meu nu mai iese din ei.

 

iara programul meu.... Hm. Aseara am adormit instant la 8.30. Azi m-a trezit miss berry pe la 6, cica e vacanta:)))

 

in mod normal la 9 cel tarziu sunt in pat cu netflix:) la 10.30 mi se rupe filmul, intre 5.30, 5.45 sunt up and running around. Nu stiu daca e neobisbuit.

 

gata, ma duc, toata casa doarme, am timp de un workout!



#3
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 22 decembrie 2015 - 18:22

Buna de dimineata mea de vara ploiasa,

 

Sunt 16 grade si ploua. Azi nici nu mi-am mai pus geaca pe mine, doar umbrela pe cap. De copii nici nu va mai spun, amandoi in maneca scurta.

 

La Miss Universe, si mie imi place mai mult de Phillipipes, dar asta pentru ca mie imi place foarte mult natia asta. Fetele sunt atat de frumoase, toate seamana cu niste Pocahontas. Si sa stiti ca asa sunt si in realitate. Eu am la serviciu doua filipineze, au un par negru cabanos, lucios, lung, drept, mult si greu …sunt bronzate la piele, minione, slabe, arata superb amandoua. In contradictie cu femeile foarte frumoase, barbatii filipinezi sunt urati ca noaptea. Mici, cu parul tzep, arata fix ca niste maimute.

Pe de alta parte, nici cu columbiencele astea nu mi-e rusine …sunt frumoase rau de tot, o frumusete foarte provocatoare. Sunt foarte sexoase, te uti la ele si iti vine sa le … [il] Daca asta imi inspira mie, o persoana de sex feminin, deloc lezbiana, imi imaginez ce inspira barbatilor [:)]  . Eu sunt mare, mare admiratoare a Sofiei Vergara … urmaresc serialul in care joaca (Modern Family) cu sfintenie. Am mai ascultat-o si pe la diverse interviuri. Este foarte , foarte desteapta, pe langa ca e frumoasa, ne-ajustata, de iti taie respiratia. Am ascultat un interviu al ei cu Howard Stern, care timp de 2 ore a flirtat cu ea in stilul lui cam ticalos. I-a tinut piept extrem, extrem de bine desi a inghesuit-o ala cu tot felul de intrebari incomode. Dupa mine, cine reuseste sa faca atmosfera si sa iasa din corzile lui Howard Stern, fara sa se oripileze, jigneasca, ofenseze … are o inteligenta peste medie. Recent s-a maritat cu actorul ala din Magic Mike XXL, care si ala arata de iti vine sa lesini …l-am auzit si pe el intr-un interviu, era atat de indragostit de ea, a vorbit atat de frumos, se considera atat de norocos ca Sophia l-a ales pe el, incat m-am intrebat daca el oare realizeaza cat de hot este, ca vorbea de parca ar fi fost un neica-nimeni de pe strada si s-a indragostit Vergara de el.
 

Cu toate acestea, prefer frumusetea asta de papusica, mai dragalasa asa, care cere a fi ocrotita , decat frumusetea asta sexoasa, care trezeste animalul din fiecare privitor si ii testeaza inteligenta.

 

Intre timp am inteles ce confuzie s-a produs in capul prezentatorului si ii acord circumstante.
Cica la concursurile astea, locul 3 se numeste “2nd runner up”, locul 2 se numeste “1st runner up” si locul 1 se numeste “Miss Universe” …probabil ca ala a citit pe hartie “1st runner up” si a crezut ca este locul 1 …i-or mai fi fost si simturile rascolite de columbianca asta, asa ca s-a incurcat.

 

Aqai, da, e neobisnuit programul tau … dar cum banuiam, te culci foarte devreme. 9:00 P.M. ? Cum de reusesti sa culci copiii pana la ora aceea ? Eu mai devreme de 9:30-10:00 P.M. nu reusesc.

 

In alta ordine de idei, cum va spuneam, pe 24, in ajunul Craciunului mergem la un party si copiii o sa gaseasca sub pom cadourile de la Santa. Cum fiu-meu va primi un Xbox game, care este foarte mic in dimensiuni, m-am gandit eu sa ii fac cadoul mai mare. Asa ca am gasit la serviciu o cutie mai mare, careia i-am dublat fundul si am bagat jocul in fundul dublu al cutiei. In cutie am pus punga din aia cu bule si un bilet cu o criptograma. Alex va deschide cutia si nu va gasi nimic in ea …va citi biletul si va trebui sa rezolve criptograma care ii da locul in care este jocul (in fundul dublu al cutiei). Criptograma am generat-o cu un site pe care vi-l pun si voua, poate va folositit de el, ca merge si pentru texte in romaneste :

 

http://kidzone.ws/pu...ogram/index.asp



#4
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 22 decembrie 2015 - 18:30

Buna de dimineata mea de vara ploiasa,

 

Sunt 16 grade si ploua. Azi nici nu mi-am mai pus geaca pe mine, doar umbrela pe cap. De copii nici nu va mai spun, amandoi in maneca scurta.

 

http://kidzone.ws/pu...ogram/index.asp

asa?

Miniaturi atasate

  • head_umbrella_cap_umbrella_hat_umbrella.jpg


#5
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 22 decembrie 2015 - 18:46

Mai si la noi cald, chiar acum e geamul deschis in spatele meu! Cind am mai stat eu in decembrie cu geanul deschis non-stop la munca? 



#6
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 22 decembrie 2015 - 19:04

la noi a venit frigu...de fapt a venit de vreo 2 sapt si nu mai pleaca...e rece, ceatza si ploua aproape pe fiecare zi...poate daca am fi avut 4x4 mergeam la munte...e la 3 ore de noi.

 

la popice a fost fun...dar nu funul care l-au avut in urma cu 2 ani. acum baietii astia sunt f linistiti. mai rideau din cind in cand...dar in general stateau isi asteptau rindul tacuti se mai uitau la tv-fotbal. a venit Santa a mai facut glume cu ei...cele 2 fete parca aveau mai mult fun.

 

tortul care l-am comandat a fost desgustator de dulce. mi-a mai ramas o jumatate de tort...I-am luat tot frostingul de pe deasupra si am inlocuit cu frisca si zmeura.

 

sotul tot ametit e...dar am reusit sa arnajam cit de cit garajul. chestia e ca tot ce pun acoloo va fi pus de mine...iar cind va avea sotul nevoie de ceva numai eu o sa stiu de ele....

 

mai revin...scriu in timp ce muncesc



#7
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 22 decembrie 2015 - 19:10

masina noua imi place f mult , dar au avut mare dreptate cei care au spus ca nu prea e vizibilitate prin geamul din spate...asa ca , cind ma bag de pe o banda pe alta treb sa ma asigur f bine...



#8
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 22 decembrie 2015 - 19:42

ce nebunie atazi cu Pepper. W si-a luat un mar si manca din el...pepper hyper de dimineatza si pus pe joaca nu-l lasa de loc...sarea la el...ba ia luat si marul din mana...il alerga il mariia...W cerea ajutor ca-l "ataca ' Pepper.

 eu cum eram ocupata sa lucrez...abia puteam de tipete si alergaturi pe linga mine.

si abia mi-am dat seama ca Pepper vroia sa manince si el mar. de fapt e asa de pofticios ...orice te vede ca manici vrea si el.

asa au impartit marul.

apoi lui Pepper tot ii era sa faca prostii...guess what? vechea poveste...cu ochelarii...

W. si-a lasat ochelarii in camera lui pe noptiera. noroc ca office-ul meu e chiar langa camera lui si am auzit'the sound" al ramelor deochelari in dintii lui pepper...noroc ca am fost acolo intr-o fractiune de secunda si nu a apucat sa -I roada...dar era cu ei in gura.

 

phu...nici cafea nu-mi mai imi trebuie!



#9
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 22 decembrie 2015 - 20:21

 Michelle, cu atata activitate la prima ora, cred si eu ca nu mai ai nevoie de cafea.  [:)]



#10
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 22 decembrie 2015 - 20:36

sau se mai joaca de ex. W sta in pat...Pepper se baga sub pat dar nu mai poate iesi de acolo ca-l prinde W. asa ca il latra de sub pat....si cauta sa-l pacaleasca pe W...sa iasa prin alta parte.

 

ori W se ascunde si il sperie...ce haios e cum sare pepper in sus cind se sperie...apoi ca sa se razbune il alearga si-l trage de pantaloni.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -