Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fier de calcat de la Philips (PerfectCare) - Are cineva?

philips fier de calcat

12 raspunsuri la acest subiect

#1
Admin

Admin

    Membru senior

  • Administrators
  • 3.322 mesaje

Postat 17 decembrie 2015 - 16:02

Mamei mele i s-a stricat fierul de calcat si m-am gandit sa-i cumpar unul nou de sarbatori. Vad pe site reclama la Philips Perfect Care. Are cineva acest produs? Este bun?

 

 

Vad ca la eMag statia de calcat este in mai multe variante si unele ai aprecieri foarte poraste iar altele foarte bune.... Este ceva de capul acestei statii de calcat? Sau mai bine cumpar un fier de calcat mai simplu si mai ieftin ;)



#2
Lea_des_bois

Lea_des_bois

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 730 mesaje

Postat 18 decembrie 2015 - 11:08

buna. eu am. de anul trecut, de pe vremea asta. cumparat in Luxembourg si utilizat in Belgia :-) sunt dezamagita.

are un "rezervor cu senzor" de adunat calcarul si cu asta tot imi face din cand in cand (destul de des dupa gustul meu) pete albe pe haine. si de 2ori senzorul a luat-o razna. desi-l golisem si curatat de calcar, tot nu se oprea si deci... imposibil de utilizat fierul.

nu mi se pare ca *calca extraordinar.

a fost deja la reparat (l-a scapat sotul) si de-atunci, din cand in cand, ii curge apa din rezervor; nu stiu exact pe unde si de ce si care-i cauza aleatoare.

nu e silentios pe cat povesteste reclama

are si cateva avantaje: e usor si nu trebuie reglata temperatura asa ca nu risti sa-l uiti pe prea fierbinte; se opreste singur dupa o perioada (dar asta fac, cred, toate aparatele noi)



#3
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 18 decembrie 2015 - 22:57

S-a adunat calcar ca n-ai folosit apa de calcat, ai folosit apa de la robinet care e dura. Apoi nu e vina fierului, ca l-a scapat sotul. Deci eu nu zic ca o fi bun, dar motivele tale nu sint obiective.



#4
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 decembrie 2015 - 23:26

S-a adunat calcar ca n-ai folosit apa de calcat, ai folosit apa de la robinet care e dura. Apoi nu e vina fierului, ca l-a scapat sotul. Deci eu nu zic ca o fi bun, dar motivele tale nu sint obiective.

eu cred ca masinile astea cu diverse cartuse anticalcar si senzori sunt facute exact pentru a intampina problemele folosirii apei obisnuite, a apei dure.

Adica o persoana ca mine, de exempplu, care nu sta toata ziua sa cumpere apa demineralizata.

 

Apa demineralizata nu lasa urme de calcar.



#5
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 19 decembrie 2015 - 01:08

eu cred ca masinile astea cu diverse cartuse anticalcar si senzori sunt facute exact pentru a intampina problemele folosirii apei obisnuite, a apei dure.

Adica o persoana ca mine, de exempplu, care nu sta toata ziua sa cumpere apa demineralizata.

 

Apa demineralizata nu lasa urme de calcar.

Nu inteleg ce vrei sa spui.



#6
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 19 decembrie 2015 - 11:54

Ziceam ca eu cred ca fiarele astea noi de calcat, care au diverse inventii anticalcar - cum ar fi rezervor cu senzor pentru adunat calcar, sau cartuse anticalcar - sunt construite pentru a fi folosite cu apa obisnuita de la chiuveta.

 

Si daca se strica inventiile astea nu e pentru ca a folosit apa obisnuita e pentru ca nu a fost asa bun fierul.

 

Apa pentru masina de calcat, e apa demineralizata si nu lasa urme de calcar.

 

Nu stiu cum e la tine, dar in Ro apa asta demineralizata special conceputa pentru masina de calcat costa. Si se consuma si repede. Ocupa si loc daca iei mai multa.

 

Asa ca mie mi se pare ca masinile astea de calcat sunt facute exact pentru a fi folosite cu apa de la chiuveta si a preintampina depunerile masive de calcar.



#7
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 19 decembrie 2015 - 21:59

Eu am de mai mult de-un an de zile si sunt ft multumita de statie. Folosesc tot apa de la chiuveta (aici apa este ft dura..e apa insa care se bea....noi bem doar apa de la robinet...cei care vin in vizita din Romania lauda mereu apa noastra, de munte [:)])...nu lasa urme pe haine, timpul de calcat s-a redus substantial, fierul e ft usor, recunoaste materialul, asa ca nu mai tb sa stai sa reglezi temperatura...daca il las pe masa de calcat pt o perioada mai lunga, se opreste automat...eu una il recomand...


Editat de Ella73, 19 decembrie 2015 - 22:02 .


#8
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 20 decembrie 2015 - 01:04

Aha, am inteles acum. Nu stiam ca aceste fiare au tot felul de filtre. Oricum, eu as folosi apa de calcat, ca sa nu am surprize.

 

Imi amintesc pe vremuri am folosit si eu apa de la robinet si a doua oara cind am incercat sa-l folosesc era plin de calcar. Apa asta se gaseste in toate supermarketurile si este o lira/ litru, deci foarte convenabil. Tot cu apa de asta spal si pe jos. Am un aparat care spala cu aburi si folosesc apa de calcat, tot asa de groaza sa nu se umple de calcar.



#9
Luna75

Luna75

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.770 mesaje

Postat 20 decembrie 2015 - 01:29

Am un Philips ,nu stiu de care,insa sigur nu am dat mai mult de 80 dollari .

Nu inteleg pe ce baza e asa nesimtit de scump?!

Sa fi pretul reclamei exagerate ?!



#10
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 20 decembrie 2015 - 11:19

Am un Philips ,nu stiu de care,insa sigur nu am dat mai mult de 80 dollari .

Nu inteleg pe ce baza e asa nesimtit de scump?!

Sa fi pretul reclamei exagerate ?!

Cica asta e statie de calcat! Insa nu, nu calca singura! Asa ca pentru mine sint bani aruncati. Mai bine bagi bani in haine care nu se calca, decit in statii de astea. Eu asa fac. [:)]





Etichetat si cu philips, fier de calcat

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -